tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mįslingas 15-mečio Mykolo Davidonio dingimas sukrėtė visą Lietuvą. Nuo sekmadienio tarnybos ir savanoriai šluoja Neries pakrantę, upę žvalgo narai su valtimis, į dangų pakelti dronai. Kokia tikimybė rasti paauglį gyvą ir sveiką? Apie tai prakalbo ir specialistai, kurie dirba su dingusiais žmonėmis ir jų artimaisiais.

Mįslingas 15-mečio Mykolo Davidonio dingimas sukrėtė visą Lietuvą. Nuo sekmadienio tarnybos ir savanoriai šluoja Neries pakrantę, upę žvalgo narai su valtimis, į dangų pakelti dronai. Kokia tikimybė rasti paauglį gyvą ir sveiką? Apie tai prakalbo ir specialistai, kurie dirba su dingusiais žmonėmis ir jų artimaisiais.

REKLAMA

Apie M. Davidonio dingimą naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ žurnalistė Eglė Samoškaitė kalbasi su Dingusių žmonių paramos centro atstove Rugile Butkevičiūte.

Ponia Butkevičiūte, aš suprantu, kad jūs nesate šios bylos tyrėja, bet paprastai, kai žmonės dingsta, ar yra tikimybė, bent jau kažkokia viltis, kad viskas gali būti tiesiog paprastas nesusipratimas?

Šito tikrai negaliu pasakyti, būtų labai sunku. Nenorėčiau spekuliuoti, bet iš esmės dirbdami su dingusiais žmonėmis – tiek suaugusiais, tiek vaikais žinome, kad laikas yra labai svarbus. Tikrai svarbios pirmosios minutės, valandos ir pirmosios paros.

REKLAMA

Manau, kad mums belieka pasitikėti policijos pareigūnais, kurie turi visus įrankius asmens paieškai, ir tikėtis, kad vaikas atsiras. Bet, ar yra tikimybė, kad viskas bus gerai, nenorėčiau spekuliuoti, nes ir tėvams yra labai sunkus laikas. Manau, kad tėvai visada gyvena viltimi, kad jų dingęs vaikas atsiras.

REKLAMA

Ir mes tą matome iš savo praktikos konsultuojant tėvus. Galų gale, mūsų centro įkūrėjos vaikai ir lydintys asmenys buvo dingę. Visada viltis yra gyva, kad  kažkur atsiras. Tai šiuo atveju sunku pasakyti.

Aš pilnai tikiu, kad yra dedamos visos profesionalios pastangos padaryti, kad kuo greičiau būtų išsiaiškintos aplinkybės.

O ką paprastai reikia daryti tokiais atvejais, kai dingsta artimasis? Nepaisant to, kad reikia kreiptis į policiją.

REKLAMA

Dingusių žmonių šeimų paramos centras, kaip ir daugelis kitų panašių organizacijų Europos Sąjungoje, administruoja nemokamą numerį 116 000, kuris yra skirtas dingusiems vaikams. Tai paskambinus šiuo numeriu yra sujungiama automatiškai su 112 – Bendruoju pagalbos centru, kur yra perduodama informacija policijai.

Ir tada, kai policija jau dirba savo darbą, į kurį mes stengiamės nesikišti kaip visuomenė, nebent mūsų paprašo, yra perduodamas kontaktas linijos konsultantui. Nes tėvams, kai policija daro savo darbą, o institucijos daro savo darbą, nėra kur pasidėti. Iš to beviltiškumo mes natūraliai galime padaryti ir klaidų.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, visada atsiranda žmonių norinčių padėti, sakančių, kad ateitų, kad išburs –  aiškiaregių įvairiausių ir panašiai. Ir tėvai, iš nežinojimo, ko dar galėtų papildomai imtis, kartais patiki ir šarlatanų paslaugomis – išleidžia nemažai pinigų, kad kažkaip prisidėtų.

Kalbant su linijos konsultantu yra gaunama emocinė parama, [artimiesiems] padedama tą laiką išbūti. Tuo metu galima gauti patarimų, ko nedaryti ir gauti tą emocinę paramą, kas, man atrodo, yra labai svarbu.

REKLAMA

Bet šioje situacijoje, kai žmonės patys ieško ir deda didžiules pastangas, yra konstruktyvus nerimo panaudojimas?

Taip, be abejo. Bet dėl to ir yra gerai kreiptis, ir vis tiek policija koordinuoja paiešką. Tai kreiptis į juos ir institucijas, kurios tuo užsiima ir klausti: ką dar aš galiu padaryti, nes jaučiu, kad norėčiau dar kažką papildomai padaryti.

Ką aš galėčiau padaryti arba ko aš turėčiau nedaryti. Man atrodo, kad yra labai svarbu nesiimti asmeniškai iniciatyvų tokiais klausimais, bet kalbėtis su profesionalais, kurie ne vieną paiešką yra vykdę. Ir šitie atvejai nėra pirmi ir nauji jiems.

Daugiau žiūrėkite „Dienos pjūvio“ laidoje teksto viršuje.

Idomu, kok sis vaikis nusipelne tokio demesio?
Kur kiti DINGE vaikai? Ar specialiai DUMUS leidziate, kad UZGNIAUZT BARTOSEVICIAUS ivykius ?
TV3 - tu kam TARNAUJI?
Kada apie BARTOSEVICIU ir TVARTELIO SUTVE rasysite , a ???
Kad Kažkas rašo apie tai yra labai šaunu. Galbūt pavyks galų gale pajudinti valstybės valdžios viršūnėles ir susimastyti, kad su nusikalstamumu reikia kovoti, o ne dangstyti. Šuo atveju ne tik žmogaus dingimas, bet ir kita labai opi problema nekontroliuojamas ir nevaldomas narkotikų tinklo plėtimasis. Šis tinklas jau apraizgė ir aukščiausius valdžios asmenis. Jamne dalyvauje teisėjai, advokatai, merai, savivaldos aukšti pareigūnai, pasienio tarnybos ir net seimo nariai. Vieni tiesiogiai, kiti netiesiogai. Pažvelkime kas pagrindiniai žemo lygio platintojai tai čigonai, bedarbiai, asmenys dirbantys įkalinimo įstaigose, mokiniai, studentai ir kiti labai gobšūs ir godūs norintys greitai ir lengvai praturtėti. Kas pagrindiniai tiekėjai tai mūsų milijonieriai verslininkai ir valstybės bei savivaldybės vadovai. Dangstytojau teisėjai, prokororai, policijos darbuotojai, merijos akšti pareigūnai, seimo nariai ir ministerijų vadovai. Tad tinklas platus ir galingas. Taip jis traukia vis daugiau jaunų žmonių ir juos vienokiu ar kitokiu būdų paverčia nuolatiniais vartotojai. O asmenys vartojantys yra labai kažkam naudingi jie veltui palieka ar padovanoja savo brangų nekilnojamą turtą, žemės sklypus, vykdo užssakuomasis žmožudystes. Kažkai niekam nekyla, kodėl kažkam nepažystami žmonės dovanoja brangius automobilius, butus , žemės sklypus, sodybas. Gi už kokias gražias akis tai daroma. Kodėl grobiami ir žudomi atrodo nieko dėti asmenys, jaunuoliai. Kur dingsta ir kodėl niekas neieško, kodėl vyksta pedofilijos reiškiniai ir niekas netiria. Kodėl viskas taip dangstoma. Kodėl norima viską užmaskuoti ir galiausiai laukti senaaties termino. Ka gi atrodo mūsų valstybė tapo neįgalia. Ir kodėl tiek daug pasipiktinusių, kad kažkas bando paviešinti vykdomus nusikaltimus. Gal išties šalis pasirinko mafijos valdoma kelia ir šalį valdo vien nusikaltėliai ar jų statytiniai. Gal grįžtame į socializmą, kai kažkieno valia ir norai yra primetami visai šaliai ir niekas neturi teisės prieštarauti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų