• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė anykštėną pagrobusių ir kankinusių keturių vyrų skundus, jie lieka nuteisti, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė anykštėną pagrobusių ir kankinusių keturių vyrų skundus, jie lieka nuteisti, trečiadienį pranešė prokuratūra.

REKLAMA

Teismas paliko galioti pernai liepą priimtą Panevėžio apygardos teismo sprendimą, kuriuo nusikaltimo organizatoriui M. M. skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Sodybos, kurioje buvo laikomas pagrobtasis anykštėnas, savininkui, 40 metų Druskininkų savivaldybės gyventojui A. S. ir 22 metų alytiškiui E. M. skirtos trejų metų laisvės atėmimo bausmės. Alytaus rajone gyvenančiam 30-mečui E. K. skirta dvejų metų 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Vilniuje gyvenančiam 35 metų V. Ž. teismas skyrė 30 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant pusei metų.

Jie taip pat įpareigoti atlyginti nukentėjusiojo gydymo išlaidas, o iš M. M. buvo nuspręsta valstybės naudai išieškoti 8 tūkst. eurų – jam priklausančio automobilio, kuriuo buvo gabenamas pagrobtas anykštėnas, vertę.

REKLAMA
REKLAMA

Visi nuteistieji, išskyrus V. Ž., pirmos instancijos teismo nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bylos duomenimis, 2020-ųjų gruodį šalia nuošalaus Anykščių rajono kelio buvo rastas gulintis polietileno plėvele apsuktas surištas vyras.

REKLAMA

Skubiai nugabenus į ligoninę, žmogui nustatyti daugybiniai kūno sumušimai ir galūnių nušalimai, jam buvo sutrikusi kraujo apytaka ir vidaus organų veikla. Teismo medicinos ekspertai vėliau nustatė, kad anykštėnui sunkiai sutrikdyta sveikata. Jeigu jis dar kurį laiką būtų pagulėjęs ant kelio, nebūtų išgyvenęs.

Tyrimo metu nustatyta, kad brutaliai iš savo sodybos pagrobtas anykštėnas buvo automobilio bagažinėje nuvežtas į vienam kaltinamųjų priklausančią sodybą Alytaus rajone. Ten pagrobėjai surištą vyrą uždarė į ankštą dėžę, kuri beveik dvi paras stovėjo metalinėje cisternoje. Tuo metu lauke buvo du laipsniai šalčio, o žmogus negalėjo net pajudėti.

REKLAMA
REKLAMA

Po dviejų nelaisvėje praleistų parų nukentėjusysis, apvyniotas lipnia plėvele, vėl buvo įmestas į automobilio bagažinę, nuvežtas į Anykščių rajoną ir be batų, surištomis rankomis nuošalioje vietoje paliktas prie kelio.

Atsitiktinai pro šalį važiavusi pora pamatė gulintį žmogų ir paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyti ir sulaikyti visi penki 22–39 metų įtariamieji – Vilniaus, Alytaus, Druskininkų, Varėnos gyventojai. Jiems pareikšti kaltinimai kankinant ir itin žiauriu elgesiu sunkiai sutrikdžius anykštėno sveikatą, panaudojus fizinį smurtą ir sukeliant pavojų nukentėjusiojo sveikatai bei gyvybei neteisėtai atėmus jam laisvę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie buvo kaltinami šias veikas atlikę veikiant bendrininkų grupėje. Dviem iš jų pareikšti kaltinimai ir dėl palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Dėl atliekant kratas aptiktų radinių trims iš šių vyrų pareikšti kaltinimai ir dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis neturint tikslo jas platinti, o vienam iš šio trejeto – ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų