naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus taryba trečiadienį patvirtino 2023 metų miesto biudžetą, siekiantį 1,2 mlrd. eurų, arba 16,9 proc. daugiau nei pernai, pranešė savivaldybė.

Vilniaus taryba trečiadienį patvirtino 2023 metų miesto biudžetą, siekiantį 1,2 mlrd. eurų, arba 16,9 proc. daugiau nei pernai, pranešė savivaldybė.

REKLAMA

Už biudžeto projektą tarybos posėdyje balsavo 19, prieš – keturi, susilaikė penki nariai.

A. Užkalnis: ką labiausiai kritikuoja, Šimašius tai smagiausiai ir daro

Rašytojas, publicistas Andrius Užkalnis neištvėrė ir socialiniame tinkle „Facebook“ išdėstė viską, ką galvoja apie Vilniaus biudžetą, savivaldybės sprendimus ir merą Remigijų Šimašių.

„Ubagai atšventė su trenksmu ir perdomis-petardomis: brangiausia Kalėdų eglutė pasaulyje, Šimašiaus nuomone, buvo gera idėja. Auksinis klozetas turėjo tik vieną trūkumą: dar ne visus pinigus prap***. Reikia šiemet padaryt dar brangiau.

„Ar jūs kenčiate nuo polinkio alkoholiui?“

„Kenčiu? Baikit, aš juo mėgaujuosi.“

2023 m. Vilniaus biudžetas „dėjo skersą“ ant vilniečių pasipiktinimo ir kontraversijos. Ne – jis ja mėgaujasi. Dvigubai daugiau pinigų Kalėdoms. Gal vėl parašys koks laikraštis.

REKLAMA

Tai – kryptingas veiksmas. Lygiai kaip Šimašius noriai pozavo prie labiausiai sudarkytos Vilniaus gatvės, Naugarduko. Ką labiausiai kritikuoja, jis tai smagiausiai ir daro.

REKLAMA

Kas labiausiai užp*** vilniečius iš Šimašiaus idėjų? Teisingai, gatvių siaurinimas ir kilpinis eismas Senamiestyje. Todėl šiemet dar beveik milijonas kilpinio eismo tobulinimui! Matyt, todėl, kad dar yra būdų į Senamiestį šiaip ne taip atvažiuoti.

Ar galės nauja valdžia tai lengvai pataisyti? Ne. Dažniausiai prieš išeidami politikai pridrožia sutarčių su tiekėjais, kurias paskui keisti yra taip brangu, kad niekas to nedaro.

2022 karo meto eglutė vaizdavo gigantišką tortą. Šiemet laukiu gigantiškos šviečiančios šiukšliadėžės“, – piktinosi A. Užkalnis.

REKLAMA

Vilniaus biudžetas auga 17 proc. iki 1,2 mlrd. eurų

Palyginti su gruodį tarybai pateiktu biudžeto projektu, dabar jo išlaidos padidėjo apie 86,4 mln. eurų: papildomi 43,2 mln. eurų skirti švietimui, 19,3 mln. eurų – judumo programai. Vėliau savivaldybė patikslino, kad išlaidos didinamos 89,4 mln. eurų.

Šiemet miestas planuoja gauti 1,014 mlrd. eurų pajamų, asignavimai siekia 1,116 mlrd. eurų, o deficitas – 101,6 mln. eurų. Jį sudaro 55 mln. eurų skolų ir 46,6 mln. eurų pinigų likutis. 

REKLAMA
REKLAMA

Pagal patvirtintą biudžetą miesto pajamos savarankiškoms funkcijoms sieks 694,2 mln. eurų. Gyventojų pajamų mokesčio ketinama surinkti 522 mln. eurų, valstybės dotacijos sudarys 332 mln. eurų, Europos Sąjungos ir kitos finansinės paramos lėšos – 30,4 mln. eurų, skolintos lėšos – 45 mln. eurų, lėšų likučiai – 100,8 mln. eurų.

Didžiausia dalis išlaidų – 581,9 mln. eurų – skiriama švietimui (15,7 proc. daugiau nei 2022-ųjų biudžete), jo darbuotojų atlyginimams papildomai skirta 34,3 mln. eurų, jie toliau galės nemokamai važiuoti viešuoju transportu.

REKLAMA

Vilniuje taip pat ketinama atidaryti vieną naują mokyklą ir keturis darželius.

Miesto plėtrai ir aplinkai skirta 158,9 mln. eurų – net 22 proc. daugiau nei 2022 metais. Tarp būsimų projektų – 22 naujos vaikų žaidimų aikštelės, nuotolinės saulės elektrinės mokyklose ir Energetikos ir technikos muziejuje, nauji skverai. Šalia gatvių ir kitose viešosiose erdvėse šiemet bus pasodinta apie 4 tūkst. medžių.

Socialinei apsaugai numatyta 117,4 mln. eurų – 16 proc. daugiau nei pernai: didėja finansavimas socialinėms išmokoms, paramai, bus plečiamos reabilitacijos paslaugos bei paslaugų tinklas proto, psichikos negalią turintiems žmonėms. Savivaldybė vėliau patikslino, kad išlaidos šiai sričiai didėja 19 proc., iki 120,7 mln. eurų.

REKLAMA

Transportui skirta 146,4 mln. eurų – 66,6 proc. daugiau nei 2022-aisiais. Papildomi 33,7 mln. eurų bus investuojami į viešojo transporto kokybę, bus tiesiami nauji dviračių ir pėsčiųjų takai, rekonstruojamos gatvės.

Sveikatai ir sveikatingumui skiriama 52,5 mln. eurų, kultūrai – 18,1 mln. eurų (14,6 proc. daugiau nei pernai), saugumui ir apsaugai – 14,4 mln. eurų, administravimui ir miesto planavimui – 74,1 mln. eurų, ekonominei plėtrai – 9,7 mln. eurų, paskoloms grąžinti – 29,1 mln. eurų.

As kai pamatau si, NESKUSTA SNUKI, dedu SKERSA !!!!
kiek Lietuvai ir Vilniaus miestui pridarė Šimašius ir kompanija su Masiuliais, Kurlianskiais ir MG ir kompanija, tai Zuokas tik plunksnelė...
Nekenčiu tavęs Šimašiau ir prakeikiu iki septintos kartos už išniekintą Vilnių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų