Andrius Kubilius atsisako kandidatuoti į TS-LKD pirmininkus V. Landsbergis: tai ryžtingas ir savikritiškas A.Kubiliaus žingsnis

 Buvęs premjeras Andrius Kubilius pirmadienį paskelbė, kad nebesieks būti perrinktas Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku, ir partijos pirmininko rinkimuose parėmė europarlamentarą Gabrielių Landsbergį.

58 metų A.Kubilius laiške partijos bendražygiams pranešė, kad „atėjo tinkamas metas parodyti asmeninį pavyzdį, įgyvendinant partijos atsinaujinimo strategiją“.

„Visus bendraminčius bei bendražygius raginu paremti jaunesniojo mūsų kolegos G.Landsbergio kandidatūrą į mūsų partijos pirmininko postą“, - rašoma A.Kubiliaus laiške, kuris perskaitytas partijos prezidiumo posėdyje ir kurio kopiją gavo BNS.

Pasak politiko, partijai nėra naudingas „aiškinimasis tarp tų pačių veteranų“, o G.Landsbergis gali „apjungti visus: ir jaunesnius, ir vyresnius, ir tuos, kurie save laiko konservatoriais, ir tuos kuriems rūpi krikščioniškoji demokratija, ir tremtinius, ir tautininkus“.

„Konservatyvi Lietuvos modernizacija - mano senai įsivardinta strateginė kryptis sekantiems 25 metams - reikalauja naujos, jaunos energijos, naujų iniciatyvų ir naujų lyderių. Jau ne pirmus metus stengiuosi aplink burti jaunesnius ir suteikti jiems vis daugiau atsakomybės, ir nors pats nesijaučiu senas, ir tikrai nesiruošiu trauktis iš aktyvios valstybinės veiklos, tačiau matau, kad atėjo metas parodyti asmeninį konservatyvios modernizacijos pavyzdį“, - rašo A.Kubilius.

REKLAMA

„Konservatyvios Lietuvos modernizacijos tikslas - šiuolaikinė, XXI amžiaus iššūkiams pasiruošusi, sėkminga gerovės Lietuva, vertybinėmis šaknimis įsitvirtinusi į mūsų žemę ir turinti tvirtą geopolitinį stuburą. Tokios Lietuvos kūrybai reikia jaunos lyderystės, jaunos energijos ir šiuolaikinės vakarietiškos patirties“, - teigė jis.

A.Kubiliaus teigimu, Europos Parlamento rinkimai parodė, kad 33 metų G.Landsbergis „gali pelnyti didžiausią rinkėjų palankumą, aplenkdamas kitus mūsų partijos lyderius“.

G.Landsbergis BNS sakė sieksiantis partijos atsinaujinimo.

„Vertindamas partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus ir plataus partijos bendražygių rato parodytą paramą - nuo politinių kalinių ir tremtinių bendruomenės iki atsinaujinusios tautininkų frakcijos bei jaunosios kartos, nuo didžiųjų miestų skyrių iki rajoninių - apsisprendžiau kandidatuoti į partijos pirmininkus“, - teigė G.Landsbergis.

„Per 22 savo istorijos metus partija nemažai pasiekė, bet turi judėti į priekį. Kandidatuoju ir sieksiu bendražygių pasitikėjimo, nes tikiu, kad mūsų partija turi atsinaujinti. Atsinaujinimas turi būti tikras, o ne apsimestinis. Atsinaujinti turime idėjomis, atsinaujinti veikimo būdais, formomis ir stiliumi. Šiandieninės grėsmės akivaizdoje turime vienyti ir telkti visuomenę, o ne skaldyti ar kiršinti. Turiu viziją partijos, kur partiečiai vertinami pagal darbus, pasiūlymus ir indėlį į bendruomeninę veiklą, o ne artumą konkretiems lyderiams ar „flangams“. Stipri partija diskutuoja, įsiklauso į visuomenę, girdi ir gerbia kitų nuomonę, yra atvira bendruomenė. Tokia partija, tokia bendruomenė laimi“, - pridūrė G.Landsbergis.

A.Kubilius konservatorių partijai vadovavo nuo 2003 metų. 1999-2000 ir 2008-2012 metais jis buvo ministras pirmininkas.

V.Landsbergis: tai ryžtingas ir savikritiškas A.Kubiliaus žingsnis

 

Andriaus Kubiliaus sprendimas nebesiekti partijos pirmininko posto yra ryžtingas, savikritiškas ir Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) naudingas žingsnis, sako šio partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

REKLAMA

 

„Pasakyčiau, kad tai ryžtingas sprendimas, turbūt ir savikritiškas, suvokiant padėtį. Manau, kad tai bus naudinga partijai atsinaujinti, rasti naujų aspektų savo veikloje“, - pirmadienį BNS sakė V.Landsbergis, partijai vadovavęs 1993-2003 metais.

Apie A.Kubiliaus sprendimą jis teigė sužinojęs būdamas Vokietijoje. V.Landsbergis tvirtino negirdėjęs ir apie savo vaikaičio pasiryžimą siekti TS-LKD pirmininko posto.

„Jeigu tikrai mano vaikaitis eis į tuos rinkimus, aš neagituosiu prieš jį. Pamatysime, labai anksti skubate“, - teigė politikos senbuvis.

82 metų V.Landsbergis sakė pats neketinąs kovoti dėl šio posto.

„Manau, kad mano kandidatūra nėra reali kandidatūra. Žinau, kad kažkas kažkur iškėlė, bet nesiruošiu važiuot po skyrius ir agituoti už save“, - BNS sakė politikas.

Buvęs premjeras Andrius Kubilius pirmadienį per TS-LKD prezidiumo posėdį paskelbė, kad nebesieks būti perrinktas partijos pirmininku, ir partijos pirmininko rinkimuose parėmė europarlamentarą Gabrielių Landsbergį.

58 metų A.Kubilius laiške partijos bendražygiams teigė, kad partijai nėra naudingas „aiškinimasis tarp tų pačių veteranų“, o G.Landsbergis gali „apjungti visus: ir jaunesnius, ir vyresnius, ir tuos, kurie save laiko konservatoriais, ir tuos kuriems rūpi krikščioniškoji demokratija, ir tremtinius, ir tautininkus“.

33 metų G.Landsbergis BNS patvirtino sieksiąs partijos vadovo posto.

 

Savo socialinio tinklo paskyroje Andrius Kubilius kreipėsi į savo bendražygius: 

„Gerbiamieji bendražygiai,

giliai ir atsakingai apgalvojęs visas aplinkybes, susiklosčiusias tiek partijos vidaus gyvenime, tiek Lietuvos politinės raidos perspektyvose, tiek matant aštrėjančius geopolitinius iššūkius, aš dar iki savivaldos rinkimų galutinių rezultatų buvau apsisprendęs nebekandidatuoti partijos Pirmininko rinkimuose. Dabar tai visiems ir pranešu. Ta pačia proga visus bendraminčius bei bendražygius raginu paremti jaunesniojo mūsų kolegos Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į mūsų partijos Pirmininko postą.

REKLAMA

Savo apsisprendimą pagrindžiu keletu pagrindinių argumentų:

1. Jau po I savivaldos rinkimų turo paaiškėjo, kad rinkimų rezultatai mums nėra blogi - likome antri, tačiau jie taip pat parodė, kad turime žymiai sparčiau atsinaujinti. Pamatėme sėkmę tuose skyriuose, kur tai buvo padaryta ir matome stagnaciją ten, kur to nesugebėjome realizuoti. Tokio atsinaujinimo reikia siekti ne tik skyriuose, bet ir partijos vadovybėje. Per paskutinius keletą metų tai laikiau savo pagrindiniu uždaviniu, matau ką pavyko ir ko nepavyko pasiekti, manau, kad atėjo tinkamas metas parodyti asmeninį pavyzdį, įgyvendinant partijos atsinaujinimo strategiją.

2. Antra priežastis yra susijusi su pačiais Pirmininko rinkimais. Man tenka vadovauti partijai jau 12 metų. Per šį laiką iš "vieno lifto" partijos, kokia buvome 2003 metais, užaugome iki partijos, kuri apjungusi visą centro dešinę laimėjo 2008 metų Seimo rinkimus ir 2009 bei 2014 metų Europos parlamento rinkimus, taip pat padarėme viską, kad 2009 ir 2014 metais Prezidento rinkimus laimėtų Dalia Grybauskaitė.

Kai 2011 ir 2013 metų partijos Pirmininko rinkimuose, konkuruojant mums, partijos veteranams, išsiaiškinome kuria kryptimi toliau partija turi vystytis, planavau, kad savo veiklą Pirmininko poste užbaigsiu 2016 metais po Seimo rinkimų. Tačiau dabar matau, kad partija ir šiuose Pirmininko rinkimuose vėl gali aiškintis tuos pačius klausimus, kuriuos aiškinomės 2011 ar 2013 metų rinkimuose. Man atrodo, kad tai nėra tinkama ir tai nestiprina partijos. Partija nieko nelaimės, jeigu toks pat aiškinimasis tarp tų pačių veteranų ir toliau tęsis, ir kiekvienuose rinkimuose vėl iš naujo kartosis.

Esu įsitikinęs, kad Gabrielius gali apjungti visus: ir jaunesnius, ir vyresnius, ir tuos, kurie save laiko konservatoriais, ir tuos kuriems rūpi krikščioniškoji demokratija, ir tremtinius, ir tautininkus. Man ne visada tai pavykdavo pasiekti, esu tikras, kad Gabrieliui pavyks.

3. Trečia mano apsisprendimo priežastis yra tai, kad tik ką atšventėme nepriklausomos Lietuvos 25-metį. Esu dėkingas likimui ir bendražygiams, kad per šiuos 25-ius metus man teko būti liudininku ir dalyviu istorinio atgimusios Lietuvos stebuklo. Mums pavyko pasiekti tikrai labai daug, džiaugiuosi, kad prie to teko asmeniškai prisidėti.

REKLAMA

Sekantys 25 metai Lietuvos istorijoje bus nemažiau svarbūs. Duok Dieve, kad jie būtų taikūs. Konservatyvi Lietuvos modernizacija - mano senai įsivardinta strateginė kryptis sekantiems 25 metams - reikalauja naujos, jaunos energijos, naujų iniciatyvų ir naujų lyderių. Jau ne pirmus metus stengiuosi aplink burti jaunesnius ir suteikti jiems vis daugiau atsakomybės, ir nors pats nesijaučiu senas, ir tikrai nesiruošiu trauktis iš aktyvios valstybinės veiklos, tačiau matau, kad atėjo metas parodyti asmeninį konservatyvios modernizacijos pavyzdį. Konservatyvios Lietuvos modernizacijos tikslas - šiuolaikinė, XXI amžiaus iššūkiams pasiruošusi, sėkminga gerovės Lietuva, vertybinėmis šaknimis įsitvirtinusi į mūsų žemę ir turinti tvirtą geopolitinį stuburą. Tokios Lietuvos kūrybai reikia jaunos lyderystės, jaunos energijos ir šiuolaikinės vakarietiškos patirties.

Mano įsitikinimu - Gabrielius kaip tik tuo ir pasižymi. Kas be ko ir mūsų, politikos veteranų, sukaupta valstybinė patirtis niekur nepražus.

4. Ketvirta priežastis, kodėl apsisprendžiau tokiam žingsniui yra tai, kad senai ieškojau tokio jaunosios kartos lyderio, kuris galėtų praktiškai realizuoti mūsų jau anksčiau įvardintą partijos atsinaujinimo siekį. Džiaugiuosi ta pakankamai gausia jaunų lyderių karta, kuri ne taip senai įsijungė į mūsų partiją ir sėkmingai imasi vis didesnių atsakomybių.

Gabrielius per metus laiko išskirtinai įrodė, kad yra subrendęs dideliems darbams. Jau Europos Parlamento rinkimai parodė, kad jis gali pelnyti didžiausią rinkėjų palankumą, aplenkdamas kitus mūsų partijos lyderius. Per metus darbo Briuselyje parodė visiškai nejaunatvišką brandą, pelnydamas Europos politikos veteranų pripažinimą, kai Gabrieliui buvo suteikta didžiulė atsakomybė rengti Europos Parlamento specialų raportą apie santykių su Rusija strateginę perspektyvą. Per šiuos metus Gabrielius daug bendravo su mūsų skyriais ir akivaizdu, kad tapo gerbiamas ir mylimas mūsų partijos bendražygių. Kaip žinote, Estijai šiuo metu vadovauja 35-ių metų Ministras pirmininkas Taavi Roivas. Juokaudamas galiu pasakyti, kad ir čia mes galime pasivyti ir pralenkti Estiją:)

REKLAMA

Štai tokie motyvai lėmė mano paprastą apsisprendimą. Esu įsitikinęs, kad tai teisingas žingsnis. Kviečiu ir kitus kandidatus paremti Gabrieliaus kandidatūrą.

Esu dėkingas visiems skyriams ir bendražygiams, kurie ragino mane dar kartą rungtis dėl Pirmininko posto ir siūlė mano kandidatūrą. Atsiprašau, jeigu ką nors nuvyliau savo apsisprendimu. Tačiau kviečiu drąsiai žiūrėti į ateitį, telktis naujiems dideliems darbams ir neužmiršti, kad esame ypatingos bendruomenės nariai. Esame Sąjūdžio žmonės ir Sąjūdžio darbų tęsėjai, kuriems Kremlius dar ilgai neatleis Lietuvos Nepriklausomybės ir Sovietų imperijos, tame tarpe ir energetinės imperijos subyrėjimo. Imperija byra toliau, o mes ir toliau turime būti ir ypatingai principingi bei kieti, ir išmintingi bei nesavanaudžiai. Taip aš pats stengiausi elgtis per visus 25 metus, taip kviečiu elgtis ir per ateinančius 25 metus.


Rašyti komentarą...
e
ekspertisimus
2015-03-16 17:40:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
po tvartuko atejo eile ir konservu partijos prihvatizacijai nuosirdi uzuojauta
Atsakyti
-1

m
maks debykius
2015-03-16 21:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-didziausia kubo klaida, - jo gimimas, antra -tapus ozio irankiu, trecia-pasiulius oziuka, ozy tai rimta organizacija ir pulkininkas pasiule, o cia?- bemokslis laborantas...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų