Alytuje buvo diskutuojama ne tik dėl padidėjusių kainų, bet ir išaugusio šilumos, karšto vandens suvartojimo, šilumos punktų prižiūrėjimo ir reguliavimo.

„Nė vienas šilumos punktų parametras nėrakeičiamas be raštiško namo pirmininko prašymo“, – kaltinimus savavaldžiavimu atmušinėjo Alytaus šilumos tinklų nuomininkės „Litesko“ įmonės filialo „Alytaus energija“ vadovas Vytautas Čeponis. Jis taip pat patvirtino, kad distancinio šilumos reguliavimo atsisakyta lapkričio 1–ąją, jokios invazijos nėra, o „šilumą jie siūlo ne per prievartą – duoda tiek, kiek namams reikia“.

V. Čeponis užsiminė, kad turima technika leidžia patikrinti, kada ir kurio namo pirmininkas buvo prisijungęs prie bendros sistemos ir keitė parametrus„Jei reikalai (suprask teisiniai veiksmai tarp savivaldybės ir „Litesko – A. G.) eis kita linkme, viską spręsim kitaip“, – tolesnio aiškinimosi perspektyvas nušvietė „Litesko“ filialo vadovas.

„Kur „Litesko“, ten kainos vienos aukščiausių“, – kalbėjo Žalgirio g.31/Pulko g. 40–1 atstovas, kuris, kaip ir kiti namo gyventojai šį lapkritį už vieno kv. metro šildymą šių metų lapkritį mokėjęs ne 2,81 lt, kaip tą patį mėnesį praėjusiais metais, o 4,63 lt. Minėtame name mokėjimai už šilumą, sunaudotą šildymui padidėjo 65,06 %.

REKLAMA

„Gedimus turite pataisyti per mėnesį, o jūs gumą tempiat jau metus“, – skundėsi alytiškiai, „Litesko“ prašydami sutvarkyti jų užsakyto vykdytojo blogai suprojektuoto šildymo punkto techninį broką. Lapkritį „Litesko“ Alytuje turėjo tris nusiskundimus, kad daugiabučiuose per šilta ir aštuonis, jog per šalta.

„Kiekvienas namas atskiras atvejis“, – sakė V. Čeponis. Mėgindamas įrodyti, kad „Litesko“ nėra „plėšikas“, jis pasirėmė palyginimu, jog šilumos kiekiai ir kainos Alytuje pakilo ne tik jų prižiūrimuose, bet ir pačių bendrijų, Alytaus būtų ūkio ar „Žaido“ prižiūrimuose namuose.

„Žaido“ administratoriai prisipažino didelių problemų neturį, galbūt išskyrus istoriją su Statybininkų g. daugiabučiu, kai čia į patikrinimą atvykus valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) atstovui, temperatūra name buvo pasikeitusi iškart penkiais laipsniais. „Žaido“ specialistai tai vadina sutapimu, nes kaip tik tą dieną „pakibo“ temperatūrą matavęs prietaisas.

Namų pirmininkai, be dažniausiai didėjančių šilumos kainų, vartojimo kiekių įvardijo ir dar vieną šildymo niuansą – sunkiai apskaičiuojamą šildymui naudojamą karštą vandenį. Daugiabučių gyventojams užklausus apie akumuliacines talpas, V. Čeponis atsakė, kad „ne kūnuose esmė“. Tuo tarpu VEI Alytaus teritorinio skyriaus specialistas apskaitos supaprastinimui šilumos punktuose siūlė įsirengti balansinius ventilius.

Namų bendrijų atstovai įvardijo ir paprastesnę šilumos brangimo priežastį – higienistų siekimą išvengti legioneliozės susirgimų ir tuo grįstą reikalavimą karštą vandenį šildyti iki 50 ir nemažiau laipsnių. Minėta, kad kai kurie namai taupo karšto vandens temperatūrą mažindami naktimis, bet ar tai, nežinia, ar tai gera išeitis.

„Mes čia šnekam, kalbam, bet kas paaiškins, kodėl Alytuje pakilo šildymo kaina? Kas kalti –šilumininkai ar namų pirmininkai“, – klausė susirinkimo Rotušėje dalyvis. Į šį klausimą konkrečiai atsakė „Litesko“ filialo „Alytaus energija“ komercijos direktorius Antanas Krilavičius.  Vidutiniškai kvadratinio metro šildymo kaina padidėjo 83 centais.

REKLAMA

„Tikėkimės, kad šildymo sąskaitos už gruodį nebus tokios „aštrios“, – diplomatiškai vylėsi miesto meras F. Džiautas. „Ar šiluma brangsta, ar pinga – žmonėms neįdomu, svarbiausia, kad sąskaita būtų mažesnė“, – sakė G. Šurkus ir siūlė orientuotis ne į procesą, o rezultatą, kurį, jo manymu, galėtų pakeisti namų renovacija.


Rašyti komentarą...
N
Nerijus
2011-12-25 09:33:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausiai tegul atsijungia nuo tinklos ir nusiperka elektrini radiatoriu. Kai bus salta (dar nebuvo salta) tegul pasisildo kiek reikia ir nereiks niekam pykti.
Atsakyti
0

k
komentaras
2011-12-25 15:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia gi ta pati Dalkia... kaip dabar ji ten vadinasi, Litesco?... norite sumazinti kainas, nutraukite korupcinius rysius ir ardykite monopolija
Atsakyti
0

R
Remis
2011-12-25 19:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žodžiu Dlkija ir Alytuje Dalkija, tik ten gal vietinio Zuoko nėra :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų