Algirdas Monkevičius. Mokyklų, kai trūksta vieno ar kito mokytojo, yra nedaug

Dalis mokinukų jau sekmadienį su gėlėmis keliaus į mokyklas pradėti naujų mokslo metų. Tačiau ar mokyklose netrūksta mokytojų ir ar jos sugebės tinkamai priimti moksleivius?

Apie esamą padėtį su Švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi kalbėjo TV3 žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Visai netrukus vaikai keliaus į mokyklas. Tad ar mokyklos yra pasiruošusios priimti vaikus, ar užtenka mokytojų?

Kaip tik iš karto noriu ir pasveikinti visus, kurie keliaus į mokyklas su gėlėmis ar be jų, bet su gera nuotaika širdy. Mano galva, tai yra svarbiausia, kad tai būtų bendruomenės šventė.

Net ir tais atvejais, kai trūksta vieno ar kito mokytojo, tokių mokyklų yra nedaug Lietuvoje. Trūksta apie 200 bendro ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojų iš 27 tūkst. mokymo įstaigų. Nepasakyčiau, kad tai kažkaip auga ar keičiasi. 

Visą vasarą girdėjome, kad trūksta mokytojų, ypatingai dalykininkų, tad bandoma juos perkvalifikuoti. Ar vėliau mokytojai būna gerai pasiruošę ir vaikai nenukenčia nuo to nenukenčia?

Manau, kad būtent apie tai ir turime kalbėti: kiek tų mokytojų trūksta ir kokių. Daugiausiai trūksta anglų kalbos mokytojų – net 27, taip pat 10 matematikos specialistų iš 1000 mokyklų Lietuvoje.

Tai yra tikrai svarbu kiekvienai mokyklai, kur trūksta mokytojų. Kaip išspręsti šią problemą? Manau, visada ji buvo sprendžiama ir yra atskiri būdai. 

Visą pokalbį kviečiame žiūrėti „Dienos komentare“. 


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2019-08-31 14:23:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne kiekvienas gali tvarkyti kadrų reikalus. Veikia karjeros principas. Internetinis puslapis taip ir vadinasi „Karjera”. Etatinis mokytojo darbas leidžia užimti didelį krūvį ir apgauti norinčius dirbti mokytojus. Svarbiausia dalykinė kompetencija. Mokytojo darbas neturėtų būti skaidomas dalimis. Žiauru.
Atsakyti
0

[
[.']
2019-08-31 18:18:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas čia per svetainė ? Kaip karuselė,10 nuotraukų su tekstu ir vėl iš naujo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų