Aktualu visiems: po gyventojų pasipiktinimo priimta naujovė, kuri leis ištirti daugiau ir greičiau

Koronaviruso atvejų skaičiui Lietuvoje augant, daugėja ir sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų. Gyventojams piktinantis, kad darosi sunku prisiskambinti į Karštąją koronos liniją, kad nejaučiantys simptomų nesulaukia kvalifikuotos pagalbos, nuo pirmadienio Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pats ėmėsi naujos iniciatyvos. Jau registruoja asmenis ir tyrimams, kurie turėjo sąlytį su sergančiais.

Prieš tai pasigirdo žmonių skundų, kad nesulaukia kvalifikuotos pagalbos. Tie, kurie turėjo kontaktą su sergančiais koronavirusu, susisiekę su NVSC, kol neturėjo simptomų, ne tik negaudavo nurodymų saviizoliuotis arba nukreipimo testuotis, bet dėl jų kontaktų nebūdavo ir susisiekiama.

Gyventojai skundėsi, kurie įtaria ir jaučia koronaviruso simptomus, kad skambinę į Karštąją koronos liniją 1808 numeriu turėjo laukti po 3 ar 4 valandas, kol prisiskambina.

Lingienė: NVSC jau registruoja tyrimui iš karto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė antradienį Seime teigė, kad tyrimus iki pirmadienio registruodavo ir nukreipdavo Karštoji koronos linija 1808.

„Sąlytį turėjusių asmenų skaičiai išaugo tūkstančiais, nes žmonės gyvena aktyvų socialinį gyvenimą. Nuo pirmadienio mūsų kolegos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologai dirbdami su sąlytį turėjusiais asmenimis juos jau registruoja tyrimui iš karto.

Iki šio laikotarpio mūsų specialistai dirbo vieną darbą. Tuomet asmenys, kurie turėjo sąlytį, turėjo skambinti į 1808 liniją.

Dabar nuo pirmadienio mes patys registruojame tuos, kurie turėjo sąlytį“, – sakė R. Lingienė.

NVSC: „Leis užtikrinti efektyvesnį sąlytį turėjusių asmenų ištyrimą“

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai trečiadienį tv3.lt komentavo, kad visoje Lietuvoje kasdien vidutiniškai nustatoma apie 500 asmenų, turėjusių sąlytį su užsikrėtusiaisiais COVID-19.

REKLAMA

„Su visais šiais asmenimis dirba mūsų specialistai, vertindami jų individualią riziką. Galimybė patiems NVSC specialistams registruoti asmenis tyrimams leidžia užtikrinti, kad jie būtų atliekami tikslingai, t. y. kuo skubiau – po sąlytį turėjusių asmenų nustatymo ir pakartotinai – praėjus ne mažiau kaip 7 dienoms po pirmo tyrimo.

Tuo metu, kai sąlytį turėję asmenys kreipiasi savarankiškai į Karštąją koronos liniją tam tikros aplinkybės gali būti neįvertintos.

Manome, kad šis sprendimas leis užtikrinti efektyvesnį sąlytį turėjusių asmenų ištyrimą“, – atsakė NVSC.

Kaip atliekamas COVID-19 tyrimas:


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-09-30 18:45:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam taip meluoti? Šiandien žmonės skambino - groja muzikytė, darbo dienoj pats įkarštis , o ten groja muzikytė.....valandą grojo ir niekas neatsiliepia.... o gal NVSC po miškus laksto, grybų koronavirusu užsikrėtusių jieško? Ar po parduotuves, galvoja, ką vakarienei išvirus, nes gi ir maiste koronės pilna.....
Atsakyti
-2

z
zita
2020-09-30 20:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek dar pūs tą nelemtą muilo burbulą, jau koktu darosi nuo tų nesąmonių, visus varo jau taip depresuotus į dar didesnę depresiją ir baimę
Atsakyti
0

K
Kroksul
2020-09-30 18:47:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
va, treciadienio naujiena. aciu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų