Aišku, kaip policija ribos judėjimą tarp savivaldybių nuo ketvirtadienio

Policija tvirtina, kad nepaisant sušvelninto karantino, kuomet gyventojai gali bendrauti „socialiniuose burbuluose“ ir tarp savivaldybių, keliaujantys asmenys vis tiek privalės įrodyti savo kelionės tikslą. Policija tikrins keliautojų ir jų lankomų asmenų duomenis.

Nuo ketvirtadienio asmenys gali laisviau bendrauti tarpusavyje, kurdami vadinamus „socialinius burbulus“. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai gali bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

„Socialinio burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Privalės įrodyti, kur keliauja

Nepaisant švelnesnio karantino, policija vis tiek riboja keliones tarp savivaldybių. Policijos departamentas patikina, kad net ir „socialinių burbulų“ dalyviai turės įrodyti savo kelionės tikslą. 

„Tie gyventojai, kurie keliauja į „socialinį burbulą“, turės paaiškinti ir pateikti kažkokius įrodymus. Pareigūnai galės pabandyti padėti įrodymus surasti, juos patikrinti, ar tikrai skelbiamos versijos tikros ir teisingos“, – tv3.lt sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. 

Jis paaiškino, kaip policija patikrins, ar gyventojų pateikiama informacija teisinga.

„Pavyzdžiui, jeigu važiuoji pas savo mamą, tai sakai vardą, pavardę, kur ta mama gyvena, kiek jai metų. Mes pasitikriname per savo duomenų bazes, pasižiūrime, ar tikrai tokiu adresu tas asmuo įregistruotas, ar nėra kitų asmenų įregistruotu tuo pačiu adresu. Jeigu viskas sutampa, viskas tvarkoj, žmogus gali keliauti“, – sakė R. Matonis.

Jei pareigūnams kils įtarimų jie informaciją tikrins detaliau.

„Gali pasiskambinti ir daugiau duomenų prašyti patikrinti informaciją“, – patikino R. Matonis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį Vyriausybės posėdyje patikino, kad kartu su Policijos departamentu ras sprendimus, kaip užtikrinti, kad žmonės nepiktnaudžiautų šiuo leidimu.

REKLAMA

„Kyla diskusijų dėl tų ribojimų, kad gali būti piktnaudžiaujama. Bet noriu patikinti, kad mes tikrai rasime sprendimus. Ir tikrai matome problemą, kas susiję su vienišais žmonėmis, žmonėmis, kuriems tikrai reikalinga pagalba. 

Manau, apeliuodama į visuomenę, kad tikrai nebus tuo piktnaudžiaujama. Noriu patikinti, kad mes su Policijos departamentu rasime sprendimus šitoje situacijoje“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Policija iki sausio 31 dienos riboja asmenų judėjimą tarp savivaldybių. Tiesa, numatomos kelios išimtys. Tarp jų – kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties.

Taip pat nedraudžiama keliauti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

Ribojimas netaikomas ir asmenims, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.


Rašyti komentarą...
p
pensininke
2021-01-21 16:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
na,galu gale tapau BURBULU!!!!!!!!
Atsakyti
-3

A
As
2021-01-21 16:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada jiems dašils ,kad sergantis ir taip niekur is namu nevaziuos, koks ju reikalas kur vaziuoju
Atsakyti
-7

R
Ramūnas
2021-01-21 16:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai ,neturi ką veikt
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų