Aiškėja, kokioms amžiaus grupėms priklausė mirusieji nuo koronaviruso atnaujinta: 11.18 val.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1919 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 656 iš jų registruoti Kauno, 444 Vilniaus, 232 Panevėžio, 155 Alytaus, 106 Klaipėdos, 90 Marijampolės, 89 Šiaulių apskrityse. Dar 74 infekcijos atvejai patvirtinti Telšių, 46 Tauragės ir 9 Utenos apskrityse. 18 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Šiuo metu atlikta 986  atvejų epidemiologinė diagnostika atlikta (933 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį, todėl jie tiriami šiandien).

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 108 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis sekmadienį registruotas Telšių rajono senelių globos namuose, kur koronavirusinė infekcija patvirtinta 15-likai šios įstaigos gyventojų.

Protrūkiai, kuriuose registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, sekmadienį nustatyti neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“, įmonėse „Lietuvos geležinkeliai“, „Pasvalio vandenys“,  Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, Pasvalio socialinių paslaugų centre, Telšių rajono savivaldybėje.

Be to, fiksuoti atvejai, siejami su protrūkiais Kaune, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje veikiančiose baldų gamybos įmonėse, taip pat Biržuose veikiančioje plastmasės gaminių surinkimo įmonėje, Marijampolėje  – verpalus gaminančioje įmonėje, taip pat įmonėje, prekiaujančioje mediena.

Vakarykštę parą registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, siejamus su protrūkiais Panevėžio statybos įmonėje, pieno produktų gamybos įmonėje Pasvalyje, siuvimo įmonėse Kupiškyje ir Telšiuose. 

REKLAMA

Be to, sekmadienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Vilniaus apskrityje veikiančiose transporto, valymo paslaugų, metalo, plastiko apdirbimo, siuvimo įmonėse, taip pat – prekybos, maisto pramonės įmonėse.

Vakarykštę parą taip pat registruoti COVID-19 atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su susirgimais Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje, Telšių „Ateities“ progimnazijos Saulėtekio skyriuje, Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vandenis“.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 84. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nuo trečiadienio įsigalioja nauji karantino ribojimai

Sekmadienį vakare Vyriausybė vienbalsiai pritarė naujiems ribojimams, kurie įsigalios vos pasibaigs antradienio naktis ir prasidės trečiadienis. Tarp naujų ribojimų – draudimas išvykti iš namų, nebent reiktų dirbti, ką nors laidoti ar nusipirkti maisto. Bus draudžiamas ir ne maisto parduotuvių darbas, išskyrus prekybą internetu. Karantinas pratęsiamas iki sausio 31 d.

SVARBIAUSI PUNKTAI

Jame taip pat nurodoma, kad bus draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių palikti gyvenamąją vietą kai vykstama į darbą (darbo reikalais), prekybos vietą, išskyrus, kai vykstama į darbą, prekybos vietą, į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų.

„Lietuvoje nėra saugios vietos“, – posėdžio metu sakė I. Šimonytė ir pridūrė, kad geriausia dovana Kalėdoms yra žmonių gyvybė.

Santuokos ir kitos šventės, Vyriausybės nutarimu, bus galimos, jeigu jose dalyvaus tik vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariai.

REKLAMA

Nutarime taip pat numatyta, kad apskritai bus draudžiamos daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio kontaktai.

Nuo trečiadienio taip pat bus draudžiama daugelio parduotuvių veikla. Šis draudimas nebus taikomas tik maisto prekių parduotuvėms ir prekybai internetu. 

Taip pat bus draudžiama teikti kontaktinio pobūdžio paslaugas. Apgyvendinimo paslaugas bus galima teikti tik izoliacijos atvejais. Kitaip nei iki šiol, bus draudžiamos ir individualios (ne tik bendros) laisvalaikio, sporto rengybos, sporto klubų paslaugos.

Pradinio ugdymo paslaugos bus teikiamos tik nuotoliniu būdu. Jeigu vaikų tėvai negali dirbti nuotolinių būdu, jeigu nėra kur palikti vaikų, paslaugos bus teikiamos.

Premjerė I. Šimonytė posėdyje užsiminė, kad vaikus prižiūrintiems gyventojams, taip pat nedirbantiems dėl papildomų ribojimų bus numatytos išmokos.

Bendrai karantinas Lietuvoje pratęsiamas iki 2021 m. sausio 31 d.


Rašyti komentarą...
t
tai.
2020-12-14 10:10:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
galesi eit, kai susirgsi, o tamstelei nebus vietos ligonineje prie kvepavimo aparato. O sirgti korona nelinkiu, nelinkiu patirti to, ka patiriau as :).
Atsakyti
-2

P
Patikrinta nuomonė
2020-12-14 12:21:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvėpavimo aparatai naudojami nepagal paskirtį. Nuo kada plaučių uždegimas gydomas kvėpavimo aparatais? Tada žmogui plyšta plaučiai. Va taip ir nuvaro į kapus.
Atsakyti
-1

2020-12-18 17:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir kas mes laikomes atctumu ir plaunam rankas ir šiep laikomes gegijenos. Ir kaip visi norim apsipirkti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų