• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiemos šventėms Vilnius puoš gyvą eglę, kvies į Kalėdų miestelį, Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę, kalėdinį bėgimą ir įvairius renginius, tarp naujovių – „Kaimynų Kalėdų“ iniciatyva ir čiuožykla Valdovų rūmų kieme. 

Žiemos šventėms Vilnius puoš gyvą eglę, kvies į Kalėdų miestelį, Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę, kalėdinį bėgimą ir įvairius renginius, tarp naujovių – „Kaimynų Kalėdų“ iniciatyva ir čiuožykla Valdovų rūmų kieme. 

REKLAMA

Kaip skelbia sostinės savivaldybė, „Kalėdos sostinėje 2023“ programoje veiks ir tradicinis Kalėdų traukinukas, V. Kudirkos aikštėje veiks Kalėdinis dizaino skveras. Rengiamasi ir Naujųjų metų sutikimui prie Vilniaus arkikatedros varpinės bei Trijų Karalių šventei. 

Tarp šių metų kalėdinio laikotarpio naujovių – vilniečius subursianti „Kaimynų Kalėdų“ iniciatyva bei naują vietą Valdovų rūmų Didžiajame kieme radusi ledo čiuožykla. 

„Kaimynų Kalėdų“ iniciatyva vyks visą Advento laikotarpį – šventinis autobusiukas kasdien keliaus vis į kitą miesto vietą. Anot savivaldybės, vietos bendruomenės bus kviečiamos susitikti, pabendrauti, padėkoti mėgaujantis šilta arbata ir skanėstais prie seniūnijose įžiebtų eglių. 

REKLAMA
REKLAMA

Įžiebimas – gruodžio 1-ąją

Kalėdų eglės Katedros aikštėje įžiebimo šventė vyks gruodžio 1 dieną, penktadienį.

Nors detalių apie šių metų eglės puošybą savivaldybė neatskleidžia, skelbiama, kad ji bus natūrali. Ją Katedros aikštėje aplankyti galima bus iki sausio 7 dienos imtinai.

REKLAMA

Šių metų Kalėdų eglės Katedros aikštėje meninę kompoziciją kuria bendrovė „Lumidėja“, kuri buvo atrinkta atviro projekto konkurso būdu. Sutarties, pagal kurią rangovas įrengs eglutę, vertė yra 89,5 tūkst. eurų.

Greta įsikurs Kalėdų miestelis, kurį bus galima aplankyti iki sausio 1 dienos. Keturios dešimtys namelių siūlys įvairiausias vietos amatininkų pagamintas dovanas ir kalėdinius skanėstus.

Naujos dekoracijos, Kalėdų traukinukas

Šventinę atmosferą Vilniaus mieste šiemet kurs nauji šviečiantys elementai ir dekoracijos. Ryškiau spindės Rotušės aikštė, Vokiečių, T. Vrublevskio, Šventaragio, Pilies, Stiklių, Aušros Vartų, Gariūnų, Ukmergės, Dariaus ir Girėno bei Galvės gatvės, Gedimino, Konstitucijos ir Savanorių prospektai, Molėtų ir Nemenčinės plentai.

REKLAMA
REKLAMA

Gatvių puošyba rūpinasi trejų metų trukmės sutartį laimėjusi „Švenčių studija“. Gatvėms puošti bus skiriama maždaug po 205 tūkst. eurų kasmet. 

Nuo gruodžio 1 iki sausio 7 dienos į pusvalandžio keliones po senamiestį kvies Kalėdinis traukinukas, kuris keleivius pasitiks pagrindinėje stotelėje – šalia Katedros aikštės, Šventaragio gatvėje 2.

Maršrutas suks ratu: Šventaragio, Pilies, Didžiosios (Rotušės a.), Vokiečių, Dominikonų, Universiteto, Šventaragio gatvėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Traukinukas nevažiuos vykstant masiniams renginiams – Kalėdų eglės įžiebimo šventės ir Kalėdinio bėgimo metu bei pasitinkant Naujuosius metus.

Burs Kaimynų Kalėdos

Šventinė nuotaika šiemet bus skleidžiama 21-oje Vilniaus seniūnijoje. Gruodžio 1–21 dienomis Vilniaus miesto savivaldybė kvies miesto gyventojus susiburti, daugiau laiko skirti gyvam bendravimui ir nuoširdiems pokalbiams su kaimynais. Kasdien vis kitą sostinės seniūniją aplankys specialus Kaimynų Kalėdų autobusiukas, kurio šūkis „Geriausia kalėdinė dovana – dėmesys, pokalbiai ir bendrystė“. Pasitinkant Kalėdas savo kieme, bendruomenių nariai bus vaišinami kalėdiniais saldėsiais ir arbata. 

REKLAMA

Vilniaus rotušėje gruodžio 2 dieną, šeštadienį, apsilankyti kvies 21-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Ją organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) su užsienio šalių diplomatinėmis bei verslo bendruomenėmis ir Lietuvos bičiuliai.

Mugėje originaliais rankų dirbiniais, suvenyrais ir skanėstais iš įvairių pasaulio kampelių prekiaus beveik keturios dešimtys dalyvių – užsienio šalių ambasadų ir tarptautinių mokyklų atstovų, vyks loterijos ir muzikiniai pasirodymai. Tradiciškai mugės dieną surinktos ir su ja susijusios lėšos bus skiriamos vaikų ir senyvo amžiaus žmonių socialine gerove besirūpinančioms organizacijoms Lietuvoje. Mugės globėja – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

REKLAMA

Čiuožykla Valdovų rūmų kieme

Didžiajame Valdų rūmų kieme šiemet įsikurs šventinė Vilniaus čiuožykla. Čia vilniečiai ir miesto svečiai galės išbandyti daugiau nei 700 kv. metrų ledo čiuožyklą po atviru dangumi, kurioje kasdien vyks bent aštuoni masinio čiuožimo seansai, iš kurių pirmieji du (10 ir 11.15 val.) bus nemokami. Darbo dienomis – vaikams nuo 3 iki 14 metų bei senjorams, o savaitgaliais – visiems. Iškilmingai gruodžio 2-ąją atidaryta čiuožykla planuojama veiks iki pat vasario 16 dienos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalia čiuožyklos esančioje scenoje vyks įvairūs šventiniai pasirodymai, kuriuos bus galima stebėti iš beveik 1000 vietų tribūnų, o prie pat Valdovų rūmų taip pat įsikurs kalėdinės krautuvėlės.

Iki gruodžio 30 dienos du kartus kiekvieną vakarą Valdovų rūmų Didžiajame kieme atgims kunigaikščio Gedimino sapno istorija ir geležinio vilko legenda – 45 min. trukmės muzikos, šviesos ir vaizdo projekcijų šou „Legenda. Vilniaus sapnas“. 

Kaip skelbiama, šalia rūmų įsikurs Kalėdų Senelio rezidencija, kurioje susitikti, pasidalinti norais ir nusifotografuoti su Seneliu ir pasakų personažais galima bus iki sausio 7 dienos. 

REKLAMA

Gruodžio 9-ąją Vilniaus gyventojus ir svečius suvienys 48-asis kalėdinis bėgimas. 

Kalėdinis dizaino skveras

Gruodžio 13–17 dienomis į Vinco Kudirkos aikštę grįš atsinaujinęs Kalėdinis dizaino skveras. Jame apie 50 Lietuvos kūrėjų, menininkų ir dizainerių pristatys savo geriausius gaminius bei išskirtinių kūrinių asortimentą ir kvies užsukti išsirinkti kalėdines dovanas savo draugams ir artimiesiems.

Gruodžio 21-ąją, ketvirtadienį, Vilniaus Katedros aikštėje kvies 18-oji paramos seneliams akcija – „Maltiečių sriuba“. Jos šių metų šūkis – „Rūpestis, telpantis dubenėlyje“.

REKLAMA

Greta Kalėdų miestelio ir Kalėdų eglės įsikurs sriubų miestelis, kuriame lankytojai galės ne tik pasivaišinti skirtingų skonių sriubomis, bet ir susitikti su maltiečiais, nuolat, ištisus metus besirūpinančiais 2320 senolių 44 Lietuvos vietovėse. Bus galima daugiau sužinoti apie maltiečių globojamus žmones ir, žinoma, padaryti gerą darbą – paaukoti. Pirmąjį sriubos samtį įpilti ir maltiečių palaikyti atvyks pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švęsti Kalėdas kartu, dalytis palaikymu ir draugyste gruodžio 28 dieną Vilniaus Katedros aikštėje antrus metus iš eilės rinksis iš Ukrainos atvykusių šeimų vaikai ir mažieji vilniečiai. 

Lietuvos sostinė Naujuosius metus jau penkerius metus iš eilės pasitinka vakarėliu prie Vilniaus varpinės, kurią artėjant vidurnakčiui puošia tvari ir šiuolaikiška alternatyva fejerverkams – moderni šviesos ir vaizdo projekcija. Šiems metams specialiai sukurtą reginį vidurnaktį papildys muzikos ir lazerių šou.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų