Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas nesutinka, kad valdantieji taip gelbėja įklimpusius partiečius ir žada prie projekto sugrįžti. Nepaisant to, kad pataisų priėmimas nukeltas, protestuoti prieš Seimo langus atėjo keletas „žaliųjų“.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Paskutinė Seimo pavasario sesijos diena, tik parlamentarų mintys jau visai kitur. Kol jie jau galvoja apie atostogas ir poilsį po sesijos, prie Seimo 6 „žalieji“ surengė protestą prieš valdančiųjų stumiamą „čekutininkų“ gelbėjimo įstatymą.
„Šitos įstatymo pataisos rodo, kiek mažai padorumo turi mūsų Seimas“, – sakė Žaliųjų lyderė Ieva Budraitė.
Siekia išbraukti moralinę žalą
Nors turtinė žala dažniausiai siekia kelis ar keliolika tūkstančių eurų, teisme politikai kaltinami padarę ir didelę neturtinę žalą, mat sukčiaudami pakirto žmonių pasitikėjimą valstybine institucija. Socdemai sumąstė išbraukti iš kodekso moralinę žalą.
Julius Sabatauskas – ilgametis socdemas bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas – iki kaklo įklimpusiems „čekutininkams“ tiesia pagalbos ranką. Tiesa, paskutinę Seimo pavasario sesijos dieną, likus vos vienam laipteliui iki priėmimo, klausimas iš darbotvarkės buvo išimtas ir perkeltas rudeniop.
„Tokia maža pergalė“, – sakė Seimo pirmininkas S. Skvernelis.
Bent kuriam laikui subliūškusį socdemų stumiamą gelbėjimosi ratą pergale Seimo pirmininkas vadina ne šiaip sau. Socdemai bandė pataisas prastumti tą pačią dieną, kai vyko jų svarstymas, nors pagal Seimo statutą reikia, kad nuo svarstymo praeitų mažiausiai trys dienos. O tai sukėlė nemažą pasipiktinimą tiek opozicijos, tiek dalies valdančiųjų gretose.
Prie klausimo po kelių valandų grįžti pasiūlė ir skubą pasiūlė socialdemokratas Karolis Podolskis, kuris neseniai teisme buvo apklaustas ir turėjo atsakyti, kaip, jam dirbant Marijampolės savivaldybėje, jo degalų čekiai atsidūrė pas partietį, Marijampolės merą Povilą Isodą.
Vasarą bylų gali atsirasti ir daugiau
Pasak Seimo pirmininko, socdemai taip bando gelbėti „čekučių“ skandale įklimpusius savo partiečius, mat per vasarą gali atsirasti ir daugiau baudžiamųjų bylų prieš politikus.
„Kas, jeigu tas įstatymas būtų priimtas, pasakytų šiandien, kad grįžtu į politiką, grįžtu į teismą, grįžtu į tarnybą. Taip daryti negalima“, – kalbėjo S. Skvernelis.
„Net ir tie, kurie buvo nubausti MG Baltic bylos istorijoje, turėtų teisę prašyti švelninimo. Aišku, galbūt ne Eligijaus Masiulio lygio, bet kiti tos istorijos herojai“, – antrino I. Budrytė.
Vadinamieji „čekučių“ skandalai, kuomet, prisidengiant tarybos narių išlaidomis, pinigus politikai leido savo asmeniniams norams, palietė kone visas politines jėgas. Tačiau „čekutininkus“ gelbėti pasišovė socialdemokratai, o jiems prieštarauti puolė koalicijos partneriai demokratai.
Dėl „čekučių“ skandalo labiausiai nukraujavo tie patys socialdemokratai. Jie prieš pat rinkimus prarado savo partijos žvaigždę ir tuometes pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės projektuotą būsimą premjerą. Mindaugą Sinkevičių vienas teismas iš mero posto išvertė, tačiau laimėjęs bylą Aukščiausiame Teisme, buvo grąžintas atgal.
„Apmaudu, kad koalicijos partneriai per rinkimus ir bendrai savo partijoje kalbėjo apie atsinaujinimą, kalbėjo apie bebrų laikų pabaigą, bet iš tikrųjų negali pabaigti bebrų laikų“, – sakė demokratė Agnė Širinskienė.
Socialdemokratų stumiamas pataisas kritikuoja ne tik opozicija, bet ir S. Skvernelio demokratai. Esą panaikinus atsakomybę už valstybei padarytą neturtinę žalą, dalis ikiteisminių tyrimų subliūkš, o jau anksčiau nuteistieji galės reikalauti panaikinti bausmes.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:











































































































































































































































