Agnė Bilotaitė Liuksemburge pateiks siūlymus dėl ES išorinės sienos apsaugos

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį per Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos posėdį Liuksemburge pristatys Lietuvos inicijuotus siūlymus dėl ES išorinės sienos apsaugos.

Ministrė informuos ES kolegas apie fizinio barjero statybą Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir pažymės, kad šis projektas turi tapti bendru ES reikalu, nes jis saugos Bendrijos išorės sieną, teigiama Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pranešime.

Jame pabrėžta, kad būtina įtvirtinti galimybę barjero statybą finansuoti ES fondų lėšomis.

Lietuva taip pat inicijuoja bendrą migracijos politikos pokyčius palaikančių ES ministrų kreipimąsi į Europos Komisiją.  

„Baltarusijos režimo organizuotas migrantų antplūdis atskleidė ES teisės spragų, todėl reikalingi neatidėliotini sprendimai, kurie leistų operatyviai reaguoti į hibridines atakas ir stabdyti nelegalios migracijos srautus“, – teigiama VRM pranešime.

Į Lietuvą šiais metais atvyko daugiau nei 4100 neteisėtai Lietuvos ir Baltarusijos sieną kirtusių migrantų. 

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje su Baltarusija pradėtas statyti fizinis barjeras – pjaunančios vielos užtvaras, o už jos trijų aukštų vielinė tvora. Pirminiais duomenimis, tai Lietuvai kainuos 152 mln. eurų.

ES pareigūnai ne kartą teigė, kad Europos Komisija finansuoja tik tam tikrų apsaugos priemonių, pavyzdžiui, stebėjimo sistemų įrengimą pasienyje, tačiau „fizinio barjero finansavimo kol kas ES institucijų dokumentuose nėra numatyta“.


Rašyti komentarą...
P
Patarimas
2021-10-08 08:53:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia jokiu sienu.Reikia tik gerai sugyventi su kaimynais.Nereikia gaisioti kaimynui spygu po nosim ir viskas bus gerai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų