• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po šiemet atliktų pirmųjų centralizuotai perkamų vaistų ir medicininės pagalbos priemonių vertinimo prieš pirkimą procedūrų, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai paskelbė įtarimus, kad dėl naujosios tvarkos spragų, nemaža milijonų atitenka suinteresuotiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

Kol Seimo nariai juos įtarinėja, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai puolė taisyti padėtį.

REKLAMA

Valstybinė ligonių kasa (VLK) kasmet organizuoja konkursus medikamentams įsigyti. Praėjusiais metais centralizuotai perkamiems vaistams išleista per 130 mln. litų.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams išanalizavus konkursų laimėtojų sąrašus, kilo abejonių, ar dabartinė medikamentų įsigijimo tvarka skaidri. Todėl SAM atstovams buvo pasiūlyta atsisakyti didmeninio platinimo bendrovių paslaugų, o vaistus pirkti tiesiai iš gamintojo, kad valstybei nebereikėtų permokėti - perkant vaistus per tarpininkus, šie gauna savo dalį. Manoma, kad tarpininkų paslaugos valstybei gali kainuoti keliasdešimt milijonų litų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu SAM atstovai tikina, kad parlamentarai neįsigilino į esminius dokumentus.

Pirkimų procedūros, pasak SAM sekretoriaus Haroldo Baubino, prasideda sveikatos priežiūros įstaigų atstovams, atskirų medikų specialybių draugijoms, vaistų gamintojams ar kitiems specialistams pateikus poreikį, kokie vaistai turėtų būti įtraukiami į centralizuotai perkamų preparatų sąrašą. Tik gavusi visą šią medžiagą skirtingų institucijų specialistų komisija sprendžia, ar tikslinga įtraukti vieną ar kitą siūlomą preparatą į minėtąjį sąrašą. Po sprendimo papildyti centralizuotai perkamų vaistų sąrašą skelbiamas viešas konkursas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų