"Socialinė reklama, mokymas yra mažiausiai efektyvios arba efekto visai neduodančios priemonės, kovojant su alkoholizmu. Norint sumažinti alkoholio suvartojimą, šitos priemonės neturėtų būti keliamos kaip prioritetinės", - tokias mintis A.Veryga dėstė antradienį Seime vykusiame NST posėdyje.
Anot NST nario, pasaulinė praktika rodo, kad be draudimų ir ekonominio kišimosi alkoholizmo problemos išspręsti nepavyksta.
"Pačios efektyviausios ir daugelyje šalių išbandytos priemonės, kovojant su alkoholizmu - alkoholio prieinamumo mažinimas ir jo diferenciavimas", - tikino A.Veryga.
Nacionalinė sveikatos taryba, apžvelgdama nevykusias valstybės pastangas įgyvendinti alkoholio kontrolės programą, taip pat pripažino, kad trys ketvirtadaliai paauglių, neturinčių teisės pirkti alkoholio, per apklausas prisipažįsta su sunkumais norėdami įsigyti svaigiųjų gėrimų nesusiduria.
Tarptautinių tyrimų duomenimis, lietuviai yra viena labiausiai geriančių tautų Europoje.
Britų Alkoholio tyrimų instituto (IAS - Institute of Alcohol Studies) ataskaitoje "Alkoholis Europoje" Lietuva drauge su Latvija, Rumunija, Vengrija, Čekija ir Slovakija yra nurodytos kaip šalys, kuriose suaugęs žmogus suvartoja daugiau nei 18 litrų gryno alkoholio per metus.
Kaip rašoma ataskaitoje, visiškai alkoholio nevartoja kas dešimtas Lietuvos gyventojas.
Joje taip pat nurodoma, kad Lietuvoje alkoholį vartoja beveik 15 proc. penkiolikos-šešiolikos metų paauglių, berniukai išgeria 2,5 karto dažniau nei mergaitės.
Parlamentinis Sveikatos reikalų komitetas (SRK) praėjusiais metais 2007-uosius siūlė paskelbti Blaivybės metais, tačiau Seimas tokio siūlymo nepalaikė ir nutarimo projektą grąžino komitetui tobulinti.
REKLAMA