Vienu iš trijų valstybės pareigūnų besivadinantis Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas žengė dar vieną žingsnį savo padėties įtvirtinimo link. Šiandien jis tikrinsis sveikatą ir apie rezultatus informuos visuomenę. Ankstesni parlamento vadovai to nedarydavo.

Šiandien Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Šeimos medicinos centras sulauks garbingo svečio - Seimo pirmininkas A. Valinskas viešai pranešė atvažiuosiantis profilaktiškai pasitikrinti sveikatos, o informaciją apie savo būklę visuomenei pateiksiantis pirmadienį, rašo „Lietuvos žinios“.

Gydytojas santūrus

Kaip LŽ sakė A. Valinsko šeimos gydytojas, Šeimos medicinos centro direktorius doc. dr. Vytautas Kasiulevičius, dabartinis parlamento vadovas pas juos registruotas jau gana seniai. Šį kartą dėl planinio sveikatos patikrinimo tartasi prieš kelias savaites, derinant abiem šalims patogų laiką. Seimo pirmininkui, apsidraudusiam privalomuoju sveikatos draudimu, už medikų paslaugas papildomai mokėti nereikės.

Kalbėdamas apie šiandien laukiantį darbą V. Kasiulevičius buvo itin santūrus. Pasak jo, per profilaktinį sveikatos patikrinimą vertinama galima paciento rizika sirgti įvairiomis ligomis. Tačiau ar visuomenei nereikėtų jau dabar pradėti jaudintis dėl Seimo pirmininko sveikatos, medikas neatskleidė - duomenys bus pateikti tik A.Valinskui sutikus.

REKLAMA

Žmonės domisi

Seimo pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė tikina, kad žinia apie būsimą A.Valinsko sveikatos patikrinimą skelbiama norint informuoti visuomenę, jog parlamento vadovas rūpinasi savo sveikata. „Jis tikrinasi kiekvienais metais. Tai yra jo, kaip žmogaus, pasitikrinimas, tik šiuo metu jis - Seimo pirmininkas“, - kalbėjo I. Viržintė.

Pasak jos, duomenis apie A.Valinsko sveikatą ketinama paskelbti, nes žmonės domisi viešų asmenų gyvenimu. „Kodėl nesužinoti, kad Seimo pirmininkas yra geros sveikatos? Ar, jūsų manymu, tai svarbi žinia, ar nesvarbi?“ - sklaidė abejones atstovė spaudai.

Šou veikėjas

Iki šiol parlamento vadovai netenkino visuomenės smalsumo - neskelbė apie savo vizitus pas medikus. Kaip LŽ sakė anksčiau Seimui vadovavęs parlamentaras Česlovas Juršėnas, jis sveikatą, kaip ir dabar, tikrindavosi, kai manydavo, kad to reikia. „Bet tokios Seimo pirmininko prievolės tikrai nežinau“, - patikino jis.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas įsitikinęs, kad skelbimas apie sveikatos patikrinimą yra Seimo pirmininko A. Valinsko viešųjų ryšių kampanija. „Tikrai, jam reikia aplankyti visus gydytojus - ir ginekologą, ir psichologą, ir urologas labai gerai būtų“, - ironizavo Seimo etikos sargas.

Pasak jo, visuomenei svarbu, kai duomenis apie savo sveikatą skelbia prezidentas - valstybės vadovas. „Nors kartais taip apie save kalba ir A. Valinskas. Tai jau ne pirmas ir ne trečias kartas, kai jis save sureikšmina ir bando paskelbti tautai, koks yra ypatingas. A. Valinskas niekaip negali atsiriboti nuo šou veikėjo vaidmens. Tačiau, remdamasis ilgamete patirtimi, tikiuosi, kad po pusmečio jis jau sugebės tai padaryti“, - kalbėjo A. Salamakinas.

Kasmetiniai tyrimai

Iki šiol informaciją apie kasmetinius profilaktinius sveikatos patikrinimus visuomenei teikė tik prezidentas Valdas Adamkus. Taip jis elgiasi nuo 1998-ųjų, kai pasirodė žinia, esą prezidentą užklupusi sunki liga.

REKLAMA

V. Adamkus sveikatą tikrinasi taip pat Santariškių klinikose. Tuo metu įvertinamos šalies vadovo širdies ir kraujagyslių, šlapimo išskyrimo, endokrininių liaukų, kaulų, raumenų ir virškinimo sistemos, atliekami kraujo, biocheminiai, imunologiniai, kardiologiniai tyrimai, vidaus organų, sąnarių rentgenogramos, sąnarių magnetinio rezonanso bei ausų, nosies ir gerklės tyrimai.


Rašyti komentarą...
K
KA
2008-12-12 08:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad Lietuvos žmonės jau nebetiki teisingais skelbimais.Tai kas kad buvo paskelbta sveikas LR prezidentas ,kai po mėn. įdedamas širdies stimuliatorius ,vėliau operuojama akis...
Atsakyti
0

h
hm
2008-12-12 09:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad tik nerastu medikai kokiu "linksmu" ligu :)
Atsakyti
0

v
v
2008-12-12 10:28:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko nuostabaus nes is to pacio sudo nudrebti bei priklauso tai paciai gaujai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų