Seime vyko balsavimas dėl naujos rezoliucijos, pagal kurią buvo siūloma Lietuvos Respublikos Vyriausybei nuo 2012 metų sausio 1d. didinti minimalios mėnesinės algos (MMA) dydį iki 1000 litų. Už rezoliuciją balsavo 59  parlamentarai, prieš – 58, rezoliucija buvo priimta.

Socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio nuomone, MMA didinimo nustatymą Vyriausybė nedovanotinai vėluoja, o numatytas padidinimas menku skaičiumi, iššaukia didžiulius prieštaravimus visų Trišalės tarybos pusių.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Jurgis Razma pasisakė prieš šios rezoliucijos priėmimą. „Aš kviečiau prisiminti, kad panašaus turinio rezoliuciją priėmėme pavasario sesijoje, esmė tokia pati buvo. MMA pagal Europos Sąjungos šalių  standartus turi būti pusė statistinio darbo užmokesčio. Šiandien siūloma tai parašyti skaičiais. Gerbkime save“, – sakė politikas.

Anot jo, šioje rezoliucijoje yra loginių netikslumų, MMA padidinimas valstybės biudžeto balansui teigiamo indėlio neduos, įvertinus pliusus ir mokesčius, susidaro minusas, o tai nėra esminis dalykas, dėl kurio turėtų atsisakyti didinimo. Jis tikino, kad antros rezoliucijos priėmime nėra prasmės.

Birutės Vėsaitės manymu, nenormalu, kad dirbantiems žmonėms, gaunantiems MMA reikia dar ir socialines pašalpas mokėti, gaunasi, kad pinigai iš vienos kišenės perdedami į kitą. „Tie 50 Lt nepadengia infliacijos. Vienas litas uždirbančiam minimalią algą turi didesnę vertę, negu tam, kuris kelis tūkstančius uždirba, nevarykime žmonių į neviltį, nevarykime iš Lietuvos“, – ragino ji.

REKLAMA

Premjeras A. Kubilius pabrėžė, kad negalima ignoruoti biudžeto ir darbo rinkos perspektyvų. „Spręskime problemą konstruktyviai. Suprantu, kad yra noro pasižymėti įvardijant skaičius, bet raginu opozicinių frakcijų lyderius atidžiau pažiūrėti į situaciją tarptautinėse rinkose. Nereikia švaistytis sprendimais, raginu elgtis atsakingai, o mes su Trišale taryba dirbame dalykiškai“, – teigė premjeras.

Socialdemokratas Algirdas Sysas pasipiktino ministro pirmininko žodžiais. „Maisto bankas pradėjo dalinti maisto paketus žmonėms. Susirinko ne „bomžai“, o inteligentai, jaunos šeimos. Jiems buvo gėda, kad jie čia stovi, man buvo gėda, kad tai matau. Kai kalbate apie MMA, nueikite ir pažiūrėkite tiems žmonėms, kurie pusdienį stovėjo, kad gautų maisto paketą, į akis“.


Rašyti komentarą...
m
mikalda
2011-09-27 13:17:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Birutės Vėsaitės manymu, nenormalu, kad dirbantiems žmonėms, gaunantiems MMA reikia dar ir socialines pašalpas mokėti. Vėsaitei turiu štai ką pasakyti: JAV valstybės paramą gauna virš 46 mln. žmonių. Ir niekas nesako, kad tai nenormalu. O visi šitie Syso ir Ko. pašūkavimai yra ne kas kita kaip rinkimų karštinė, kuri jų galvose jau prasidėjo. Baigsis, gi, viskas taip, kaip ir turi baigtis - daugiau bedarbių ir dat daugiau pašalpų, kurių taip nenori Vėsaitė. Jei Seimo nutarimu ar Vyriausybės sprendimu galima būtų esmingai ir per vieną dieną pagerinti ekonomikos būklę, tai taip visi visose šalyse (ir Afrikoje)ir padsarytų. Tai kodėl nepadaro, Vėsaite? Atvėsk ir tu, ir tam Sysui pasakyk, kad nespygautų ir neklaidintų žmonių.
Atsakyti
0

M
Minimumas
2011-09-27 13:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir likau nieko nesuprates, ar bus pakelta minimumo kartele ar ne? Kiek as suporantu visi seime isivaizduoja zmones gaunancius minimuma ir gyvenancius kaip karalius, deja to nera!
To minimumo kartais net neuztenka uz vieno kambario buta susimoketi ir visi seimunai galvoja kad mes paprasti darbuotojai ir juodadarbiai labai gerai gyvenam. Tegul patys pabando uz 660lt i rankas pragiventi menesi, paziureciau ka tada sakytu!
Atsakyti
0

p
pilietis
2011-09-27 13:38:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė Vėsaitė ir Sysas. Jūsų žmonės nepamirš, kai eis prie balsadėžių, nepamirš ir kubiloidų, kuriems smagu, kai žmonės pažeminti stovi ištiesta ranka, smagu, kai verkia vaikai, nes nori valgyti,smagu, kai lietuva - varguolių šalis, smagu - kad "grietinėlei" nieko netrūksta, ir skrenda ji toli, toli - iki Zelandijos, Maltos ir kt. egzotiškus kraštus. Kai pagalvoji, tai plaukia šiaušiasi nuo tokių jų veiksmų, prarado jie ne tik sąžinę, bet ir visai žmogiškumo neteko...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų