Po judėjimo „Už teisingumą“ prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) surengtos akcijos, kurios metu buvo raginama atleisti naująjį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių, vidaus reikalų ministras Artūras Melianas pasikvietė dalį judėjimo dalyvių į ministeriją. Šio pokalbio metu jis sakė sprendimą dėl K. Jucevičiaus likimo priimsiąs ketvirtadienį, bet kiek vėliau.

„Aš manau, kad tikrai neleistina, kai yra pasirašomas dokumentas apie save, nors kai man visą situaciją, visą seką išaiškino, aš suprantu, kad buvo skubus sprendimas ir išėjo taip, kad nebuvo kito vadovo, kuris gali pasirašyti. Nepaisant to, yra nustatytas pažeidimas, jį nustatė etikos komisija. Tačiau etikos komisija jokių imperatyvų atleisti ar priimti kitą sprendimą nedavė. Tai yra mano kompetencija, ir aš tikrai labai atsakingai tą sprendimą priimsiu“, – sakė ketvirtadienį A. Melianas.

„Sprendimą priimsiu artimiausiu laiku, šiandieną, manau. Norėčiau apmąstyti dar, suprantu, kad nėra paprastas klausimas, tikrai visuomeniškai reikšmingas. Bet, nepykit, nenorėčiau, kad man būtų daromas didesnis spaudimas“, – pridūrė ministras.

Judėjimo dalyviai išdėstė ministrui savo požiūrį į teisėsaugos problemas Lietuvoje, ragino ministrą nepasiduoti „klano“ spaudimui ir priimti sprendimą atleisti įstatymą pažeidusį K. Jucevičių bei į darbą grąžinti buvusius FNTT vadovus Vitalijų Gailių bei Vytautą Giržadą.

REKLAMA

„Anksčiau, kai Lietuva buvo labiau civilizuota ir teisinė valstybė, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas reikšdavo viena – pareigūnas iš karto atsistatydindavo arba būdavo atstatydintas. (...) Praėjo daugiau negu pora savaičių, o ministras atsakingas už to pareigūno veiklą ir jo darbą nepriima jokio sprendimo. Mes manome, kad tai pažeidžia teisinės, civilizuotos valstybės principus. Jūs, dovanokite, išduodate laisvos respublikos idealus ir vertybes“, – A. Melianui sakė judėjimo „Už teisingumą“ dalyvis, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys.

Ministras savo ruožtu visuomenininkams priminė, kad Lietuvoje teisingumą vykdo teismai, o ne visuomenės atstovai. Jų argumentus jis apibūdino kaip nerimtus bei pabrėžė, kad buvusių FNTT vadovų į darbą grąžinti negali, kadangi vyksta teismas.

„Nebūtų gerai, jeigu minia Lietuvoje pradėtų teisti. Yra institucijos, pirmiausia noriu pasakyti, kad reikalavimai atstatyti pareigūnus be teismo yra neįmanomi juridiškai. Jūs tai puikiai žinot. Juridinio kelio, kol nėra priimtas teismo sprendimas, nėra. Čia visiškai nesvarbu, kaip aš vertinu situaciją. Dėl to ir prašiau juridiniais argumentais kalbėti. Jeigu teismas nuspręs, be jokios abejonės, aš turėsiu tą atlikti. Bet pilietinėje visuomenėje teismas vykdo teisingumą, o ne, kiek jie garbūs bebūtų, pilietininkai arba visuomenininkai“, – visuomenininkams sakė A. Melianas.

D. Kuolys pasibaigus pokalbiui tokią ministro poziciją vertino kaip nepagrįstą ir kaltino jį atstovaujant ne Lietuvos, bet tam tikrų grupių interesams.

„Ministro pozicija yra nepagrįsta. Yra padarytas neteisingumas, nusižengta teisingumui ir tiesai, ir pirmtako padarytą neteisingumą turi atkurti sąžiningas pareigūnas, atėjęs į pareigas. Mes matome, kad, deja, ponas Melianas tos laisvės veikti sąžiningai, principingai neturi. Toks man susidarė įspūdis, kad ponas Melianas nėra laisvas pareigūnas. Apeliavome, kad jis būtų ištikimas Lietuvos Respublikai, o atrodo, kad ištikimybė ne visada Lietuvos Respublikai, bet tam tikroms grupėms yra stipresnė“, – sakė D. Kuolys.

REKLAMA

Prieš pokalbį su ministru į akciją „Padrąsinkime ministrą“ prie VRM iš viso susibūrė apie 20 žmonių. Tarp jų buvo D. Kuolys, parlamentaras Naglis Puteikis, Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas, poetas Liudvikas Jakimavičius.

Akcijos metu prie VRM buvo rišamos žalios judėjimo „Už teisingumą“ juostelės, atliekamos pagoniškos apeigos – mušamas būgnas, skambinama varpais. Akcijos dalyvių teigimu, taip ministrui A. Melianui buvo siekiama įpūsti drąsos dvasią.


Rašyti komentarą...
g
gele
2012-05-03 17:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, bausme per svelni. Kaz kaip pasigendu teisingumo musu valstybeje... Dabartineje visuomeje jauciasi nusivylimas valdzia ir jos sprendimais. Apklausu rezultatai rodo, kad rinkimus laimes opozicines partijos. Pasidomejau kiekviena is ju. Labiausiai man patiko partijos Tvarka ir teisingumas rinkimu programa. Daug vertingu pasiulymu, geru minciu. Per Seimo rinkimus balsuosiu butent uz Tvarka ir teisinguma.
Atsakyti
0

N
Nejuokinkit
2012-05-04 08:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
svieto, juk jis saviskiu pasodintas, kaip caplikai greitakalbe vapes, taip Melianas atkartos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų