Ministerijų vadovybių formavimo pakeitimai būtini naujai valdžiai įsitvirtinti ir rinkimų pažadams įgyvendinti, teigia premjeras Andrius Kubilius.
„Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio valstybių, politinės partijos, laimėjusios rinkimus, turi turėti tinkamas galimybes įgyvendinti savo rinkimų programas ir pažadus, už kuriuos balsavo rinkėjai. Tikrai nėra gerai, kai ministras, atėjęs vadovauti ministerijai, turi galimybių turėti tik vieną bendražygį viceministru ir vieną ar du patarėjus“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį teigė ministras pirmininkas.
Pasak jo, anksčiau valdžioje buvę socialdemokratai „keitė tuos pačius įstatymus“, kad įtvirtintų ministerijų vadovų postuose patikimus žmones.
A.Kubilius žadėjo, kad įvedus daugiau politinio pasitikėjimo pareigūnų - viceministrų - postų, o ministerijos valstybės sekretoriams tapus kancleriais, socialdemokratų valdymo laikotarpiu dirbę kompetentingi darbuotojai būtų „saugomi“.
„Kompetentingi žmonės yra didžiulė vertybė ir mes tą vertybę saugosime ir puoselėsime, kompetentingų žmonių Lietuvoje nėra per didelio pertekliaus“, - sakė premjeras.
Seime ketvirtadienį svarstomos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS - LKD) frakcijos Seime seniūno Jurgio Razmos parengtos Vyriausybės įstatymo pataisos, numatančios, kad tarp ministerijų vadovų atsirastų daugiau politinio pasitikėjimo pareigūnų - tai yra tų, kuriuos suburia ministerijai ėmęs vadovauti ministras.
Konservatorius siūlo panaikinti dabar esančias karjeros tarnautojų - ministerijų valstybės sekretorių ir ministerijų sekretorių pareigybes, vietoje jų atitinkamai įtvirtinant taip pat karjeros tarnautojų ministerijų kanclerių ir politinio pasitikėjimo viceministrų postus.
Parlamentaras yra sakęs, jog politinio pasitikėjimo viceministrų postai sustiprintų ministrų politinio veikimo galimybes. Pasak jo, viceministrai turėtų daugiau įtakos nei dabartiniai ministerijų sekretoriai.
Tuo metu opoziciniai socialdemokratai nepritaria šiam siūlymui - pasak jų frakcijos seniūno Zigmanto Balčyčio, įstatymo projekte įtvirtinamas noras atleisti kai kuriuos ne naujus darbuotojus „be jokios motyvacijos“. Socialdemokratas teigė, kad siūlant tokias pataisas kyla „persekiojimo dėl priklausymo partijai“ pavojus.