Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybė nepaiso demokratijos principų ir nustatytos tvarkos net partijos viduje - mano dalis jos narių. Lapkričio 20 d. Vilniuje planuojamas TS-LKD suvažiavimas, kuris neturės nei teisėtai patvirtinto reglamento, nei dienotvarkės.

Atsitiktinai pamiršo

Partijos suvažiavimas, tai ne vasaros sąskrydis ir jam tikriausiai turi būti ruošiamasi atsakingai, tačiau TS-LKD vadovai demonstruoja labai jau keistą atsainumą. „Balsas.lt“ sužinojo, kad prieš pat suvažiavimą vykusiame TS-LKD Tarybos posėdyje buvo „pamiršta“ suvažiavimo darbotvarkę ir reglamentą pasitvirtinti. Tarybos nariams vėliau buvo siuntinėjamas tokio turinio elektroninis laiškutis:

„Gerbiami TS-LKD tarybos nariai, Kadangi š.m. rugsėjo 25 d.  vykusiame TS-LKD Tarybos posėdyje buvo nutarta TS-LKD suvažiavimą rengti lapkričio 20 d., o spalio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje dėl neapsižiūrėjimo ir kitų priežasčių buvo nepatvirtinti pagal įstatus suvažiavimui reikalingi organizaciniai dokumentai, dėl ko nuoširdžiai atsiprašome, todėl vakar vakare TS-LKD Prezidiumas patvirtino eilinio partijos suvažiavimo, įvyksiančio š.m. lapkričio 20 d., darbotvarkę ir nutarė neberengti Tarybos posėdžio. Teikiame Jums patvirtinti prisegamą

Tarybos nutarimą Nr.1 elektroniniu būdu (įst.22.2)

Elektroninio balsavimo reglamentas: Balsuodami dėl nutarimo el. būdu, atsakykite į šį laišką iki rytojaus, lapkričio 12 d. 14 val. vienu iš šių žodelių: Pritariu; Nepritariu; Susilaikau.

TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius“

REKLAMA

Planuotas užmaršumas

„Balsas.lt“ šaltiniai TS-LKD taryboje ir sekretoriate pateikia kiek kitokią įvykių interpretaciją. „Visa esmė yra ta, kad A. Kubilius akivaizdžiai bijo Tarybos, kad ji neįtrauktų jam nereikalingų klausimų į suvažiavimo darbotvarkę. Todėl manipuliuojama pačiu grubiausiu būdu“, - sako vienas iš TS-LKD tarybos narių, kurio pavardė redakcijai žinoma.

Jo žodžius patvirtina ir tarybos nariams dar prieš 2010 m. spalio 23 d. posėdį išsiuntinėta darbotvarkė, kurioje irgi nė žodžiu neužsiminta apie artėjantį suvažiavimą. Taigi, minėtame posėdyje buvo iš anksto numatyta: pirmininko A. Kubiliaus įžanginis žodis, finansų ministrės Ingridos Šimonytės pranešimas apie 2011 metų valstybės biudžetą, pašnekesys apie TS-LKD veiklą ir iššūkius 2011-2012 metais, pokalbis apie teismų reformą, Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės pranešimas dėl partijos kandidato Marijampolės vienmandatėje rinkimų apygardoje. Taigi, kiekvieno valia tikėti – ar tikrai būsimo suvažiavimo darbotvarkės sudarymas pasimiršo tik dėl techninio neapdairumo.

Tokių precedentų, pasak „Balsas.lt“ šaltinio, partijos istorijoje dar nėra buvę. „Taip buvo pirmą kartą, įstatuose yra tik toks bendras punktas, kad TS-LKD organai sprendimus gali priimti el. paštu ar kažkas tokio, bet daugiau jokių detalių“, - teigia jis.

Tuo tarpu dar viename laiške, išsiuntinėtame Tarybos nariams, pranešama, kad taryba nutarė: 1. Surengti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų XVI suvažiavimą Lietuvos Kongresų rūmuose, Vilniuje. 2. Patvirtinti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų XVI suvažiavimo darbotvarkę (darbotvarkė pridedama). 3. Patvirtinti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų XVI suvažiavimo reglamentą (reglamentas pridedamas). 4.  Palikti galioti praėjusio Suvažiavimo delegatų kvotas.

Pasak TS-LKD tarybos nario,  juokingiausia yra tai, kad suvažiavimo dienotvarkę „užmiršta“ aptarti Tarybos posėdyje, kuris sušauktas specialiai prieš suvažiavimą. Kaip tik po kito posėdžio, kuriame pirmininkas A. Kubilius buvo smarkiai užsipultas dėl Viliaus Navicko rėmimo ir keltas klausimas dėl partijos priežiūros komiteto, pradžioje mūru stojusio už susikompromitavusį V. Navicką, veiklos. Tada iš partijos pirmiausia buvo pašalintas mero spaudimu viešai pasiskundęs Šarūnas Skučas.

REKLAMA

Bijoma susidorojimo

Dar bent keli TS-LKD tarybos nariai teigia, kad, remiantis partijos įstatų reikalavimais, pranešimas apie rengiamą Suvažiavimą ir preliminarią darbotvarkę privalo būti išsiunčiamas ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki Suvažiavimo dienos, tad numatomas renginys, esą, išvis bus neteisėtas. Savo pavardžių pašnekovai prašo neminėti.

„Jei prisimenat savivaldybės kontrolieriaus Š. Skučo ir  mero V. Navicko istoriją, visi gana neigiamai žiūri į vidinių problemų nutekinimą“, - primena vienas iš jų.

Vadovybė atsiprašo

TS-LKD vadovybė sprendimus dėl suvažiavimo laiko priimtais. Jame numatoma diskutuoti apie iššūkius partijai bei jos atsakomybę, pasirengimą savivaldybių tarybų rinkimams ir TS-LKD: jaunimo bendruomenės strategiją.

TS-LKD priežiūros komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius portalui „Balsas.lt“ sakė, kad procedūros tikrai esančios „suvėlintos“, tačiau sako, jog rastas kompromisas. „Įstatai posėdžius elektroniniu būdu organizuoti leidžia, o partijos prezidiumas atsiprašo partijos tarybos narių, nes procedūriniai nesklandumai tikrai pripažįstami. Tie klausimai, kurie patvirtinti elektroniniu būdu, nėra labai svarbūs ar sudėtingi. Tai reglamentas, kuris nesikeičia metai iš metų ir kvotos, kurios, esant toms pačioms patalpoms, kurios talpina tiek pat žmonių, irgi nesikeičia. Žinoma, jei suvažiavime klausimas dėl pažeidimo bus keliamas, Priežiūros komitetas tikrai negalės užsimerkti“, - sakė partijos vyriausiasis prižiūrėtojas, kviesdamas visus gyventi draugiškai.

Pasak jo, jei eilinis suvažiavimas išvis nebūtų surengtas, pažeidimas būtų rimtesnis, tad dabar priimtas sprendimas yra kompromisinis.

Šiuos argumentus oponuojantys tarybos nariai atmeta ir sako, kad svarbiausias klausimas yra darbotvarkė, kurią suvažiavimas tik tvirtins.  „Juk ne pats patvirtinimas, o galimybė ją išdiskutuoti yra svarbiausia. Kontroliuojamos demokratijos esmė - kontroliuoti, kokiais klausimais gali būti pareikšta nuomonė. Netgi ne atskiro kalbėtojo nuomonė, o kas gali būti teikiama balsavimui, nes atskiro kalbėtojo nuomonė taip ir lieka jo asmenine nuomone", - sako vienas jų.

REKLAMA

Kaltas sekretoriatas?

TS-LKD Kelmės skyriaus pirmininkas Egidijus Ūksas portalui „Balsas.lt“ sakė matąs daugiau techninio personalo ir sekretoriato kaltę, nors „užsimiršimas“ įvyko ne pirmą kartą. „Pagal įstatus, suvažiavimo klausimai turėjo būti svarstomi jau rugsėjo 25 dieną, kaip buvo „dūzginamas“ V. Navicko ir Š. Skučo klausimas. Na, gal užsimiršo. Aš manyčiau, kad čia ne tiek politinė, bet gal sekretoriato problema“, - svarstė politikas.


Rašyti komentarą...
K
Kokia ten demokratija
2010-11-15 12:09:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kubilas su savo politbiuru laiko visus runkeliais.
Atsakyti
0

P
Padaugino
2010-11-15 12:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
biškelį:)Todėl tokie nesusipratimai:)
Atsakyti
0

G
Girta šeštadienio strielka
2010-11-15 12:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmalaikiai Seimo rinkimai būtų klaida, šeštadienį nusprendė
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos politikos
komitetas.
Tokią poziciją didžiausios valdančiosios partijos komitetas, kuriam
vadovauja europarlamentaras Vytautas Landsbergis, paskelbė po
šeštadienį įvykusi posėdžio.
Po posėdžio draugas Liancberga gerokai išgėrė su kitais
draugais-draugu Juknevicene,draugu Kubildebu ir draugu Rasma.Tada ėmėsi
viešų ryšių akcijos,nukreiptos prieš balso portalą.
Draugas Juknevitce padaugino ir kažką šūkalojo apie daugelio
opozicionierių keušus.Tarsi ji juos norėtų atimti ,suspausti ar
sugraužti.Iškviestos kišeninės saugumo pajėgos galų gale draugą
Juknevitce nuvežė namo ir numetė prie durų.”Išsipagiriok,suka”
nusispjovė kišeninių saugumo pajėgų jaunesnysis karininkas Vladas.
Demokratija mums-konservatoriams,veninteliems Tėvynės patriotams, tampa
problema-išgėręs čierką ir užkandęs “gero vaizdelio”
agurku,atsirūgo draugas Liancberga.—”Chaosas išplis po visą
valstybę”–prisiminė jis dar.-”Ar už tai mes kovojome,draugai?”
“Pirmalaikiai Seimo rinkimai būtų klaida”—šūktelėjo kažkas ir
nuvirto po gausiai apkrautu stalu..
Draugas Liancberga atkreipė dėmesį į nuvirtusį draugą Kubildebą ir
tyliai tarė kišeniniam saugumo pajėgų darbuotojui–”Žiūrėkit,kad
dar nepaspringtų”.
„Seimo valdyba, gindama institucijos kaip visumos prestižą, galėtų
nutarti, kad oficialiuose tekstuose minint A.Sacharuko veiklą arba
pareigybes Seime būtų rašoma: Seimo narys sulaužęs
priesaiką“—pasufleravo draugas Rasma draugui Liancbergai.Draugas
Liancberga dar kartą garsiai atsirūgo–o kas tu toks būsi,kreipėsi jis
į draugą Rasmą.—Ar tik ne Latvių gatvės tovariščius?-šmaikščiai
pajuokavo ir sustingo,laukdamas aplodismentų.
-Cha cha cha cha -pasigirdo isteriškas daugės Dekutienės kudakavimas ir
staiga nutrūko,tarsi nutrūkusi styga.–Aciprašau ,tarė ji -ash
netyčia-ir smarkiai susigėdo,pažeidusi partijos draugo statutą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (48)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų