Nausėdos mintis apie homoseksualų partnerystę papiktino LGBT aktyvistą

Nors prezidento posto siekiantis ekonomistas Gitanas Nausėda sako pritariantis tos pačios lyties partnerystės įteisinimui, jo pokalbis žiniasklaidoje apie šį klausimą papiktino LGBT teisių aktyvistą, režisierių Romą Zabarauską.

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)

Atsakydamas į portalo LRT.lt klausimą, ar pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei, G. Nausėda atsakė pritariantis, bet nenorintis, kad „tai būtų įgyvendinta pasisakant prieš didžiąją Lietuvos visuomenės dalį“.

„Todėl manyčiau, kad reikalingos visuomenės apklausos, kurios parodytų, kad tikrai šiems žmonėms neiškils kažkokių problemų dėl to, kad mes išsukinėdami rankas įvedinėjame vienokius ar kitokius įstatymus, įteisinančius partnerystę. Aš pats būsiu tas, kuris agituos už tokios partnerystės sudarymą, nes manau, kad žmogaus teisės civilizuotoje valstybėje yra aukščiau visko. Bet turime atsižvelgti į tai, kokioje visuomenėje gyvename, o ji yra katalikiška, konservatyvi, ir mes privalome gerbti šitą aplinkybę“, – portalui LRT.lt sakė G. Nausėda.

Ekonomisto mintis apie „rankų išsukimą“ patraukė LGBT aktyvisto, režisieriaus Romo Zabarausko dėmesį. Savo „Facebook“ paskyroje R. Zabarauskas prašė nežeminti LGBT bendruomenės tokiomis metaforomis ir „pamąstyti prieš kalbant“.

„Gerbiamas Gitanas Nausėda ir visa rinkiminė komanda, ar rimtai yra OK teigti, jog vienalyčių porų partnerystės įteisinimas IŠSUKTŲ RANKAS Lietuvos visuomenei? LGBT+ piliečiai yra visuomenės dalis, ir mes jau dabar kuriame santykius, gyvename kartu, auginame vaikus, prisidedame savo talentu, darbu, mokesčiais ir kilniais poelgiais prie bendrojo gėrio. Bendrapiliečių pripažinimas pagerins psichologinį gerbūvį, sumažins savižudybių skaičių, užtikrins vaikų saugumą ir pataisys Lietuvos reputaciją, o ne kažkam IŠSUKS RANKAS. Prašau nežeminti tokiomis metaforomis ir kitą kartą pamąstyti prieš kalbant, o ne atvirkščiai. Kad jūsų komandoje ar draugų tarpe ALLEGEDLY yra gėjų, dar deja nuovokos savaime neprideda“, – rašė R. Zabarauskas.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

 


Rašyti komentarą...
p
pries
2019-04-02 16:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
as pries, sias issigimusiu zmoniu sajungas. Niekada nebuvo priimtina , man slykstu , kaip ir daugumai normaliu zmoniu. Slykstus tie geju paradai, o santukos , tai slyksciau neisivaizduoju
Atsakyti
-23

G
Geras
2019-04-02 14:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažumos ir vėl nepatenkitos.Kiek per gyvenimėlį stebėjau,visada nepatenkinti.Kaip nuspręsi kas V o kas M.
Atsakyti
-9

P
Pranas
2019-04-02 17:06:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau jis pasiūlytų politinę liniją tokią, pagal kurią valstybė finansuotų gėjų ir lezbiečių emigraciją. Tada jis laimėtų pirmam ture.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų