Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė, kad Kauno rajone, Garliavoje, prieš šešerius metus teismo sprendimą antstolei įvykdyti trukdžiusi minia nusikaltimo nepadarė.

L. Stankūnaitė (nuotr. Fotodiena.lt)

L. Stankūnaitė (nuotr. Fotodiena.lt)

Neskundžiama nutartimi LAT trečiadienį konstatavo, kad tuomet dar mažametę dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei trukdę perduoti žmonės, susirinkę prie namų Garliavoje, pirmos instancijos teismo buvo išteisinti pagrįstai.

„Visi nuteistieji aiškiai nurodė, kad jie susirinko stebėti, kaip bus vykdomas sprendimas, tokius jų veiksmus lėmė ne siekis sutrukdyti antstolei, bet siekis išreikšti nepasitenkinimą teismo sprendimo turiniu, per protestą atkreipti visuomenės ir kartu antstolės dėmesį. Pirmosios instancijos teismas teisingai konstatavo, kad tokiuose asmenų veiksmuose nėra nusikaltimo sudėties požymių“, – pažymėjo kasacinis teismas.

Pirmoji instancija penkiolika asmenų, kurie kliudė antstolei vykdyti teismo sprendimą, išteisino, o apeliacinė instancija nuteisė. Kasacinius skundus pateikė tik vienuolika asmenų, LAT jų skundus patenkino. Jie išteisinti paliekant galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį. Dėl kitų keturių asmenų, nors jie nepateikė kasacinių skundų, LAT taip pat pasisakė.

REKLAMA

„Trys asmenys išteisinti paliekant galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, vienam asmeniui, kurio veiksmai skyrėsi nuo visų kitų (jis vartojo fizinį smurtą), paliktas galioti apeliacinės instancijos teismo apkaltinamasis nuosprendis“, – pranešė LAT.

Nuteistas liko asmuo, spūstyje sugriebęs antstolei už rankos, ją laikęs neleisdamas eiti ir spaudęs, šiais savo veiksmais sukeldamas fizinį skausmą.

„Buvimas minioje, stovėjimas susikabinus rankomis gali būti vertinamas tik kaip bendras asmenų grupės veiksmas kiekvienam asmeniškai pritariant tik pačiam buvimui. Tačiau toks buvimas nereiškia pritarimo vieno asmens, kuris naudojo fizinę jėgą prieš antstolę, veiksmams“, – teigia LAT, pažymintis, kad visi susirinkusieji negali būti laikomi smurtą naudojusio asmens bendrininkais.

Teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad teismas, vertindamas vieną ar kitą elgesį, kuriuo sudaromos kliūtys antstoliui vykdyti teismo sprendimą, ir pripažindamas šį elgesį nusikalstamu, privalo įvertinti ne vien tik kliūtis, su kuriomis susidūrė antstolis, bet ir įvykio kontekstą.

„Būtina atsižvelgti ir į tai, kokie subjektai atlieka trukdymo veiksmus: ar tai yra asmenys, kurių interesai yra tiesiogiai susiję su vykdomo sprendimo turiniu, ar tai yra kiti asmenys, į kurių interesus vykdomas teismo sprendimas tiesiogiai nėra nukreiptas. Tik visapusiškai įvertinus visas šias aplinkybes, įmanoma konstatuoti pakankamą baudžiamajai atsakomybei atsirasti padarytos veikos pavojingumą, taip pat tyčinę kaltę, kuriai nustatyti būtina, kad kaltas asmuo suprastų, jog trukdo antstoliui vykdyti įsiteisėjusį teismo sprendimą, ir norėtų taip veikti. Antstolio veiksmų teisėtumas ir jo pasirinktas teismo sprendimo vykdymo būdo adekvatumas situacijai taip pat yra svarbios aplinkybės vertinant jo veiklai trukdžiusio asmens veiksmų pavojingumą ir jo kaltės klausimą“, – nurodoma nutartyje.

REKLAMA

Anot LAT, būtina atsižvelgti ir į tai, kad antstolės vykdomas teismo sprendimas visuomenėje buvo itin jautrus klausimas, jis sukėlė prieštaringų vertinimų, grįstų skirtingais visuomeniniais, politiniais, socialiniais įsitikinimais.

Kėdainių rajono apylinkės teismas 2011 metų gruodžio 16-ąją nusprendė Drąsiaus Kedžio ir L. Stankūnaitės dukrą, kurią globojo jos tėvo D.Kedžio sesuo Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė, perduoti motinai. Nepaisant dalies visuomenės pasipriešinimo, sprendimas įvykdytas 2012 metų gegužės 17-ąją.

USA TRAMP
2018-07-04 18:25:31
LIETUVOS PEDOFILAI DIRBA VISI PEDOFILAI SEDI SEIME TEISMUOSE PREZIDENTUROJ IR T T
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Banga 2019-03-13 14:18:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei nebuvo jokio nusikaltimo, tai kam jom ta apsauga buvo skirta, kaip didžiausia valstybinė paslaptis. Nuo ko jas tada slepia??? Tiek keistų mirčių viena po kitos ir viskas čia normalu?.. skrandžio turiniu uždust ir balutėj prigert netyčia..tikrai, o kas jei ir mergytės nebėr jau, ne duok d...   ATSAKYTI
Diedas 2019-03-03 16:29:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal anas ją patapšnot užsimislijo   ATSAKYTI
Mama 2019-03-03 08:33:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nezinau kodel yra smeiziama Neringa Venskiene,mes visi gerai zinome kad musu teisesauga supuvusi,kas buvo normalus teisejas turi slapstytis ir sedet kalejime,jinai gyne savo broli ir mergaite,mes esam mamos ir tikrai zinom ,kad 5 m mergaite neismokinsi taip sumeluot,tai atsibusk tu arvydai ,gal pats esi narkomanas ir pedofilas.   ATSAKYTI
Alma 2019-03-04 11:30:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
juk tokie ir palaiko juos , normalūs žmonės mato , kas dedasi mūsų teisėsaugoje , o tas advokatas vaikšto nepaimtas , kaip ir visi , tikrai jis veltui nrgynė tuos Stankūnaitės , nes jis iš viso matėsi šališkas , aš nė vieno iš jų nepažįstu , o is advokato gynimo matėsi kieno jis pusėje  
Sarhan 2019-03-01 17:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Is tikruju tai jie padare didele klaida, kad ne pasipriesino jega, nes pasipriesinti, ir pralieti krauja buvo butina, vien tam kad kitos valstybes pripazintu tai kaip sukilima, jei tai butu ivyke, tai ir kalejime neringa dabar nebesedetu    ATSAKYTI
Manau, 2018-08-02 09:06:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kad nesitikėti tokio sprendimo galėjo tiktai totalus debilai. Vieni iš tų, kuriems ir šiandien vaidenasi, kad plikis "nenešė", mergaitė "melavo", teisėsmauka "tyrė", Deimantėlė "gyva", bet super druper "įslaptinta", etc.......   ATSAKYTI
Alma 2019-03-04 11:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau vien dėl islaptinimo ir apsaugos skyrimo , labai keista, net Landsbergiui buvo atsakyta apsauga
  
Heidrichas 2018-08-02 04:24:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kokia geda lietuvai pedofilu klanas laimejo, cia ir kvailiam aisku vien kiek mirciu, pedofilai be skrupulu visus bendrininkus sunaikino, geda.. Venskiene tikra kovotoja, aisku nelygi kova, dziaugiuosi tik kad tiek isigimeliu nustipo..    ATSAKYTI
Anele 2018-08-02 19:14:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gerai pasakyta ir durniam aisku  
Jonas 2018-08-01 08:55:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kokie visi protingi komentatoriai... Tikriausiai buvo laikas kai kedziu publika buvo jiems didvyriai, o dabar jau palaiko kita publikos pusę. Va ir parodo kaip puikiai lietuvoje gali formuoti pilkų avių minios nuomonę. O tikros tiesos taip niekas ir nesužinos... Kai virė diskusijos dėl to kas kaltas šioje istorijoje, vienas iš teisesaugos atstovų man sakė jog pamatysi kaip iš didvyrių mūsų teisėsauga sugebės padaryti nusikaltėliais... Sugebėta pamiršti kokie argumentuoti kaltinimai buvo mesti kedzio priešininkų pusėn, dabar jau ir mergaitės parodymai nuliniai... Taip kad prieš komentuodami žmonės pagalvokite kokioje valstybėje gyvenate kur labai nesunkiai pirma sako jog balto o po to ginasi jog sakė juoda o ne balta...    ATSAKYTI
Marija 2018-07-31 09:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
TIKROS TIESOS NEŽINAU, NĖI VIENOS PUSĖS NEPALAIKAU   ATSAKYTI
vardas 2019-02-28 17:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai sakai 5 metu mergaite kad ja niekino pedofilai melavo? Pabandk vaika tokio amziaus tokius dalykus ismokinti meluoti. Nori suzinoti tiesa, paklausyk ka mergaite pasakoja. Tai manau kad vienintele byla pasaulyje, kur vaiko parodymai ignoruojami ir pedofilai isteisinami.  
Sisi 2019-03-03 09:30:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nezinai,nes tuomet rupejo tik savo uzpakalis,kurio negalejai pakelt nuo sofos,ir kirtai vemalus is ekrano  
Jonė 2018-07-30 21:51:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
kas mokės žmonėms, tąsytiems po teismus kompensacijas?????    ATSAKYTI
arvydas damijonaitis 2018-07-27 00:06:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-83
N.Venckiene – žudiko,narkomano bendrininkė..2012 04 26 23:01,Arvydas. Negalima skatinti žmones nepasitikėti teismais – vertinu tai kaip valstybės pagrindų griovimo veiksmą. Ypač seimo nariai – plepiai turėtų tai įsisąmoninti, nes seimo narys – pilietis, davęs priesaiką. Skatinkim pagarbą teismams, bažnyčiai, seimui ir kitoms valstybės institucijoms. Lietuvi, nelaidyk liežuvio, neprovokuok pesimizmo, skleisk šviesą, apie kurią kalba Lietuvos himnas..Nepasiduok melui, kurį sąmoningai skleidžia Linčo teismo atgyvenos Pakaunėje, Garliavoje. Aferistė „teisėja“ Venckienė, kaip pažymėjo prezidentas Valdas Adamkus, suvienijo Linčo teismo rėmėjus Lietuvoje, o tai yra valstybės pagrindų griovimas, neteisinės, totalitarinės sistemos kūrimas. Posovietinėje Lietuvoje yra problema: Ar galima leisti siautėti primityviems žudikams narkomanams kedžiams, ar galima leisti siautėti žudiko seseriai, klastingai pagrobusiai žudiko aukos vaiką? Ar galima leisti, vykstant tyrimui, viešai skelbti žeminančią informaciją apie įtariamus asmenis? Ar galima pataikauti kraujo ištroškusiai, Pakaunės miniai, ją sąmoningai klaidinti, kaip tą daro narkomano žudiko bendrininkė , teisėjo vardą žeminanti provokatorė-aferistė Venckienė?    ATSAKYTI
Stanislovas 2018-07-30 05:34:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Jei nezinote tikrosios tiesos,- neskleiskite melo ir nejuodinkite A A Kedzio.  
Jo.pats 2018-07-30 13:51:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Tai gal tu Kedy nudaigojai  
marija 2018-07-30 20:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
įtariymu Jus esat Kedžiu kaiminas, iš kaires puses pirmas namas, kai ivažiyoji iš pagrindines gatves, Kedžiu namas 3, įtariu aš atspejau?  
Jore 2018-07-30 20:17:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Tau jau galva perkaito!greit i ezera skandintis!!!  
Dalia 2018-07-30 21:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Slykstyne tu.  
Elena 2018-07-31 22:28:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Į kvailio spaliones nėra ką ir pasakyti,  
Jonas 2018-08-02 09:32:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Is pasisakymo matyti,kad tremtinys esi.Tie idejiniai isproteje ir nereikia kitu juodinti jei nezinai tiesos  
Stasys 2019-03-03 08:12:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar,tu.iš.tiesų.nepilnaprotis,ar.tik.apsimeti.tokiu.?.....Tik,totalus.ligonis.gali.rašinėti.tokias.nesąmones,arвa.wienas.iš.tų.pedofilinių/kgвistinių.nusikaltėlių.....Užjaučiu,tamstele,dėl.neįgalumo!
  
Terese 2019-03-03 10:35:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip dabar galvoji apie suimtus ir paleistus teisejus!  
Patvorinė 2019-03-04 13:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kvailas per visą pilvą ,asilo beretė ,nieko nesiskiri nuo pedofilų armijos ,prieki p.V.Adamkumi.  
Jums psichiatras butinas 2019-03-13 20:34:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rm  
Matomai 2018-07-26 23:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-49
Garliavoje greit iškils Vytis su Venckienės veidu.Vadinsis paminklas"Pedopilam snaitė paute".Ir nie zarastiot narodnaja tropa.   ATSAKYTI
Birutė 2019-03-03 14:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Venckienė bus generalinė prokurorė ir pasibaigs neteisė Lietuvoje.  
Marke 2018-07-26 14:56:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-38
Grybauskaite galetu apdovanoti sia nuostabia moteri:))) kad visos mamos taip augintu vaikus:))) su sia tema lietuva man tapo saslavynu:)))) ziauruma:)))) slykstyniu ir ubagu krastas,a nereik paukot ubagai?    ATSAKYTI
Violeta 2018-07-28 15:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Vien tai kaip rašai, manau tau reikėtų paaukoti, ir kodėl skaitai reportažus iš to ubagų krašto?  
ruska skura 2018-07-25 14:00:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
priperejo ju daug okupantas   ATSAKYTI
ona 2018-07-24 19:19:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
tuk nesusisik nuo tu pedofilu   ATSAKYTI
Petras 2018-07-24 15:29:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tai ar LR teismas įvykdė teisingumą , jei ėmė priešintis vietos gyventojai , dėl kokių priežasčių vyko linčo teismas Kaune?   ATSAKYTI
Patvoris 2019-03-04 13:46:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kada vyko linčo teismas ? nepamenu ,susidorojimas buvo.  
Evaldas 2018-07-20 13:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
tai venskiene nekalta    ATSAKYTI
Petras 2018-07-20 08:10:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Man 84 metai! Nusibodo DRAUDIMAI, tai ministro VERYGOS darbo stilius. Ar JIS ką nors NAUDINGO ir GERO nuveiks TAUTOS labui?   ATSAKYTI
Goda 2018-07-19 22:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Kur yra Deimantė?   ATSAKYTI
Deimante 2018-07-25 23:05:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-60
Deimante su mama. O tavo vaikai kur?  
... 2018-07-27 11:19:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-30
Ne tau zinot kur jos vaikai :P  
marija 2018-07-30 20:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Deimantė gyva ir jums parašė komentarą, aišku smegenis praplautos, ir ji neko neatsimena.  
To deimante 2018-08-20 18:13:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ne su mama. O su sutenere kuriai seksas yra pajamu saltinis. Ir nesvarbu net jei tai vaikas  
vardas 2019-02-28 18:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As tikiu kad medgaite su mama, tik idomu kur palaidotos.  
nuomonė 2018-07-14 18:10:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-57
Laimutę į PREZIDENTAS.,tai lietuvos garbė ir sąžinė,...ji galimybes turi labai didelęs advokatai patys gabiausi lietuvoje,žurnalistai patys gabiausi ,.....   ATSAKYTI
Arijus 2018-07-23 16:10:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Durna?  
Valerija 2018-07-24 09:21:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Tikrai kad taip. As palaikau jusu nuomone. Net ir slepiama. Ir pinigus mes galimai mokam uz jos saugojima ! Baisu !  
Kedys teisus 2018-07-14 17:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Noretusi kad po kiek laiko, jau uzaugusu, viska ispasakotu pati mergaite... vaikai tokius alykus visa gyvenima atsimena, aisku jei jai atmintis neispudrinta visokiausiais preparatais   ATSAKYTI
Aras 2018-07-28 22:02:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nera jau Deimantes... nejaugi sunku butu nors foto parodyti tautai? Juk zmonems idomu. Bet kad nera ka parodyti  
Juozas 2018-08-01 21:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Manau, jog Deimantės gyvos jau nebėra. Tam ji ir buvo išvežta iš Lietuvos   
vardas 2019-02-28 17:59:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kodel pedofilu sunys turetu palikti gyvus laiudininkus, kad veliau pries juos liudytu? Manau kad abieju nera gyvu, juolabiau kad kazkada Stankunaite skundesi kad suagumu nepasitiki.  

Top Video

Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
DABAR RODOMA
Nufilmuota tragedijos akimirka: neišsiskleidęs nei vienas parašiutas pražudė vyrą
DABAR RODOMA
Paliko vienam kartui su tėčiu: mama išvydusi savo mažylę paklaiko
DABAR RODOMA
Nepaprasta akimirka: draugystė ištirpdė milijonų internautų širdis
DABAR RODOMA
Išlaisvinti dešimtys žmonių, kurie metų metus buvo laikomi narvuose
DABAR RODOMA
Keistas incidentas: gelbėjo ant pastatų laipiojančią nuogą moterį
DABAR RODOMA
Pareigūnai paviešino įrašą: gelbėjo springstantį kūdikį
REKLAMA
Mama (nuotr. stop kadras)
Alytuje tėvai vieni iš kitų bando prisiteisti kompensacijas dėl sužvėrėjusių savo atžalų poelgių. Alytaus teismą po dviejų metų pasiekė paauglių egzekucijos byla. Grupė ...
Kombainas (nuotr. stop kadras)
Skaudi nelaimė Anykščių rajone. Norėdamas išvalyti užvestą kombainą netikėtai žuvo 41-erių sodybos šeimininko sūnus. Į grūdų bunkerį įlipusį vyrą pasmaugė gobtuvą iš nugaros ...
Žvakė Fotodiena/Arnas Strumila
Pirmadienį, spalio 14 d., apie 17.45 val. Kaune, A. Juozapavičiaus pr., susidūrė moters (gim. 1982 m.) vairuojamas automobilis Hyundai su vyro (gim. 1968 m.) vairuotu ...
Seimas (nuotr. stop kadras)
Policija įspėjo feisbuke į protestą prie Seimo antradienį kvietusius asmenis dėl atsakomybės organizuojant nesankcionuotą renginį. Kaip BNS sakė Vilniaus policijos ...
Vilniuje iš 3 aukšto iškrito BMW: vairuotoja medikų rankose (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sostinėje iš prekybos centro „Europa“ daugiaaukštės aikštelės su automobiliu iškritusi ir stipriai sužalota moteris reikalauja aikštelės valdytojų atlyginti žalą. Kaip BNS ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų