9-metę panorusi globoti alytiškė išklojo savo versiją

9-metės mergaitės, augančios Kauno globos namuose, likimą, ar vykti gyventi į Naująją Zelandiją, ar likti Lietuvoje, sprendė kone visa Lietuva. Vis dėlto vakar apeliaciniame teisme už uždarų durų priimtas sprendimas, kad jau artimiausiu metu ji galės keliauti pas naujuosius įtėvius į kitą pasaulio kraštą.

Sprendimas nenustebino

Su ašaromis ir giliu liūdesiu šią žinią priėmė alytiškė Renata Kantaravičienė, kuri buvo pasiruošusi globoti šią mergaitę. Ji tikėjo, kad gali sukurti jai gerbūvį gimtinėje, padėti augti, tobulėti ir siekti tikslų čia, Lietuvoje, o ne už tūkstančių kilometrų.

Naujienų portalui tv3.lt šiandien, dieną po apeliacinio teismo sprendimo, ji sakė liūdinti dėl tokio sprendimo, tačiau panašaus ir tikėjosi.

„Galvoju, kad padarėme viską, ką galėjome. Mes norėjome, kad ji liktų Lietuvoje. Šis sprendimas nebuvo netikėtas. 

Pastaruoju metu, nuo vidurio vasario, pastebėjau, kad jai ir sesei draudžiama bendrauti. Supratome, kuriuo keliu eina. Vaikų namų direktorė man pasakė, kad rinkčiausi kitą vaiką, tada ir supratau, kad negalėsiu su ja bendrauti.

Mes išvis niekada mergytės nematėme, matėme tik jos seserį. Buvome pasiruošę namus. Šiuo metu vaikų nėra, jie jau suaugę, todėl ji galėjo gyventi.

Mes kalbėjome su sese, planavome jas abi atsivežti. Jei būtų patikę, tikrai galėjo likti“, - komentavo R.Kantaravičienė. 

Pastebėjo pokyčius

Moteris pastebėjo, kad pastaruoju metu su ja bendrauti nepanoro ir vyresnioji 9-metės sesuo. Ji man parašė, jog pasinaudojau ja ir jos seserimi.

„Aš norėjau viešumo, norėjau, kad mergaitę pasiektų žinia, jog ir Lietuvoje yra šeima, kuri galėtų jai padėti. Juk Naujoji Zelandija nėra vienintelis variantas. Vis tik vyresnėlės sesers reakcija buvo tikrai keista – įtariu, kad net ne ji pati man parašė tokią žinutę.

Neįsivaizduoju priežasties, dėl ko gavau tokią žinutę“, - sakė alytiškė.

Tęsia globėjų kursus

Šiuo metu R.Kantaravičienė tęsia globėjų kursus, todėl teoriškai jau netrukus turės galimybę globoti vaikus.

REKLAMA

Vis tik to padaryti ji neskuba: „Turime nusižiūrėję 9-metį berniuką, kuris galėtų žaisti futbolą, o mes jam padėtume. Mes jau apie anūkus galvojame, tai mums nėra tikslas įsivaikinti mažą vaiką.

Suvokiame, kad turime galimybę padėti užaugti vaikui.

Mes nuoširdžiai norėjome, kad 9-metė mergytė liktų Lietuvoje, nenutoltų nuo brolio, sesės. Tai – pilietiški dalykai. Nesupratau, kodėl ją norima išvežti iš Lietuvos. Mes, lietuviai, tikrai galime vieni kitiems padėti“, - svarstė pašnekovė. 

Tėvas miręs, motinos valdžia apribota 

Primename, kad šiemet mergaitė kartu su pora iš Naujosios Zelandijos ir dviem jų anksčiau įsivaikintais lietuviais vaikais (13 m. ir 9 m.) gyveno poros išsinuomotame bute Vilniuje, kol laukė teismo verdikto sausį.


Rašyti komentarą...
k
kas turi kovoti už Lietuvos vaikus
2019-03-27 15:01:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai gaila ,kad Lietuvos vaikai išvežami, mes atiduodame norvegams neskubam psiimti, taip dabar Zelandams.
Atsakyti
-17

n
nu
2019-03-27 15:49:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
senai aisku ,jei pinigai sumoketi ,tai kitaip ir but negalejo.....
Atsakyti
-8

j
jooo
2019-03-27 15:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tai ne legali prekyba vaikais?
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (54)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų