Pavasarinis įspėjimas: jau bunda žmogui ir gyvūnui pavojingas padaras

Vos nutirpus sniegui ir ėmus šilti orams, atkunta baisiausias padaras ne tik žmogui, bet ir mylimam augintiniui - kraujasiurbės erkės. Pasak specialistų, šis parazitas, platinantis sunkias ligas, aukų kieme tyko jau visą mėnesį. Manoma, kad jos tiesiog nespėjo įmigti, nes žiema nebuvo labai ilga ir palyginti šilta. O dabar kasdien orams šylant jos tampa labai aktyvios.

Erkė (nuotr. Fotolia.com)

Baisiausia, kas gali nutikti jūsų mylimam augintiniui, jei įsisiurbus erkė, tai užkrėsti jį babezioze, kuri pažeidžia augintinio inkstus. Ar ne tokia mirtina liga, bet ne ką mažiau pavojinga erlichioze.

Tačiau erkės mirtinu užkratu graso ne tik šunims, bet ir žmonėms. Erkinis encefalitas – pažeidžia galvos smegenis, o laimo liga – įvairius vidaus organus. Kaip pastebi medikai, šios ligos dažniausiai pasipila gegužę ir birželį. 

REKLAMA

„Todėl ir susirgimų būna šituo laiku daugiausiai dėl to, kad pačių erkių būna daugiau. O erkė užkrėsta gali būti net nuo kiaušinėlių ir net mažytės nimfos, kur vos matosi“, - pasakoja infektologė Nijolė Chmieliauskienė.

Tačiau išalkusios erkės žmones ima pulti jau nuo kovo. Medikė pataria, jei jums ar augintiniui įsisiurbė erkė, nepulti į paniką, o skubiai reaguoti – geriausiai nieko nelaukiant parazitą ištraukti ir galbūt pilve esantys užkrato nuodai nespės patekti į kraują. 

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų