(Piotro Romančiko (ELTA) nuotr.)

(Piotro Romančiko (ELTA) nuotr.)

Tik 12 iš 140 dabartinių Seimo narių nemėgins ir vėl pelnyti rinkėjų pasitikėjimo ir siekti naujo Seimo nario mandato, rodo penktadienį paskelbti 2012 m. Seimo rinkimų kandidatų sąrašai.

Dar kartą į Seimą patekti nebebandys Asta Baukutė, Jonas Jagminas, Česlovas Juršėnas, Donalda Meiželytė, Konstantas Ramelis, Rūta Rutkelytė, Aleksandras Sacharukas, Rimantas Smetona, Jonas Stanevičius, Česlovas Vytautas Stankevičius, Inga Valinskienė ir Mantas Varaška.

Bent vienas dabartinis Seimo narys yra net 13 partijų ir vienos koalicijos sąrašuose. Iš viso rinkimuose dalyvaus 17 partijų ir viena partijų koalicija.

Iš 14 dabartinės Vyriausybės ministrų tapti Seimo nariais sieks net 10 - krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, sveikatos apsaugos ministras Raimundas Šukys, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, teisingumo ministras Remigijus Šimašius, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, taip pat Premjeras Andrius Kubilius.

REKLAMA

Į Seimą iš ministrų nekandidatuos kultūros ministras Arūnas Gelūnas, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, energetikos ministras Arvydas Sekmokas, ūkio ministras Rimantas Žylius.

Iš 14 Lietuvos europarlamentarų Seimo nario mandato sieks keturi - socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Valdemaras Tomaševskis bei Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Europarlamentarui Rolandui Paksui kelią į Seimą užkirto Konstitucinis Teismas.

Iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų merų į Seimą patekti sieks du - Vilniaus meras Artūras Zuokas, iškeltas „Sąjungos Taip“, ir Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, išsikėlęs pats.

Daugiausia, po 17, kandidatų varžysis sostinės Fabijoniškių ir Karoliniškių bei Kauno Šilainių ir Kalniečių vienmandatėse apygardose.

Tik po 11 kandidatų varžysis Šakių, Jurbarko, Akmenės-Joniškio, Plungės-Rietavo ir Šilutės-Pagėgių vienmandatėse rinkimų apygardose.

Senamiesčio rinkimų apygardoje kausis net 5 Seimo nariai - konservatorius Arvydas Anušauskas, socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė, Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius, su koalicija „Už Lietuvą Lietuvoje“ einantis Gintaras Songaila ir „Sąjungos Taip“ kandidatė Agnė Zuokienė.

Fabijoniškių rinkimų apygardoje rungsis keturi parlamentarai - liberalcentristas Raimondas Šukys, „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas, liberalė Dalia Kuodytė ir „Sąjungos Taip“ atstovas Žilvinas Šilgalis. Taip pat čia varžysis buvęs ūkio ministras konservatorius Dainius Kreivys, buvęs Seimo Pirmininkas, dabar „darbietis“ Artūras Paulauskas.

REKLAMA

Trys parlamentarai rungsis Justiniškių apygardoje - švietimo ir mokslo ministras liberalas Gintaras Steponavičius, tautininkas Kazimieras Uoka ir „krikščionis“ Vidmantas Žiemelis.

Šeškinės rinkimų apygardoje kovos užsienio reikalų ministras A. Ažubalis, su „Sąjunga Taip“ eiti į rinkimus nusprendęs Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis, Seimo Socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas.

Naujamiesčio rinkimų apygardoje „Drąsos kelio“ lyderė Neringa Venckienė mes iššūkį Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei, šioje apygardoje kandidatuoja ir Seimo narys liberalcentristas Vytautas Bogušis.

Naujosios Vilnios rinkimų apygardoje konkuruos vidaus reikalų ministras A. Melianas, partijos „Socialistinis liaudies frontas“ pirmininkas Algirdas Paleckis ir konservatorius Emanuelis Zingeris.

Justiniškių rinkimų apygardoje konkuruos buvęs Premjeras socialdemokratas Gediminas Kirkilas, Seimo narys, į rinkimus einantis su koalicija „Už Lietuvą Lietuvoje“ Gediminas Navaitis ir konservatorių frakcijos Seime atstovas Paulius Saudargas.

Žirmūnų rinkimų apygardoje varžysis du esami Seimo nariai - socialdemokratas Vytenis Andriukaitis ir konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Tokia pati situacija ir Antakalnio rinkimų apygardoje, kur su konservatorių lyderiu A. Kubiliumi varžysis buvusi konservatorė Aurelija Stancikienė, į rinkimus einanti su „Drąsos kelio“ partija.

Iš viso Vilniuje vienmandatėse apygardose Seimo mandato sieks net 26 dabartiniai parlamentarai.

Nemažai esamų Seimo narių susirungs ir Kaune. Šilainių rinkimų apygardoje konkuruos socialdemokratė Birutė Vėsaitė ir konservatorius Rimantas Jonas Dagys, Centro rinkimų apygardoje - „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas ir konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Žaliakalnio rinkimų apygardoje - liberalė Dalia Teišerskytė bei konservatorė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Dainavos rinkimų apygardoje kovos liberalas Erikas Tamašauskas ir „Drąsos kelio“ atstovas, buvęs konservatorius Saulius Stoma, Panemunės rinkimų apygardoje - „tvarkietis“ Rimas Antanas Ručys ir konservatorė Vida Marija Čigriejienė.

REKLAMA

Klaipėdoje, Baltijos rinkimų apygardoje, susirungs trys parlamentarai - socialdemokratė Irena Šiaulienė, konservatorius Evaldas Jurkevičius ir liberalcentristas Andrius Burba. Pajūrio rinkimų apygardoje varžysis konservatorius Pranas Žeimys ir buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, Danės - konservatorius Naglis Puteikis ir buvęs Klaipėdos meras liberalcentristas Rimantas Taraškevičius.

Aušros rinkimų apygardoje konkuruos socialdemokratas Edvardas Žakaris ir konservatorius Egidijus Vareikis, Dainų rinkimų apygardoje - socialdemokratas Valerijus Simulikas ir „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis.

Vakarinėje rinkimų apygardoje varžysis konservatorius Vitas Matuzas ir liberalcentristė Arūnė Stirblytė, Aukštaitijos rinkimų apygardoje - konservatorius Petras Luomanas ir aplinkos apsaugos ministras liberalcentristas Gediminas Kazlauskas.

Marijampolės rinkimų apygardoje varžysis trys parlamentarai - su „Drąsos keliu“ į rinkimus einantis Jonas Ramonas, socialdemokratas Albinas Mitrulevičius ir konservatorius Arvydas Vidžiūnas. Alytaus rinkimų apygardoje konkuruos darbietis Kęstutis Daukšys ir socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Gargžduose konkuruos konservatorė Agnė Bilotaitė ir „tvarkietis“ Petras Gražulis. Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje varžysis „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorius, buvęs olimpinių žaidynių medalininkas Edvinas Krungolcas ir buvęs Seimo Pirmininkas liberalcentristas Arūnas Valinskas. Tauragės rinkimų apygardoje kovos konservatorius Stasys Šedbaras ir „tvarkietis“ Egidijus Klumbys.

REKLAMA

Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje varžysis „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava ir konservatorius Rokas Žilinskas. Molėtų-Švenčionių rinkimų apygardoje taip pat varžysis du parlamentarai - frakcijos „Taip“ kandidatė Zita Užlytė ir konservatorius Valentinas Stundys. Ukmergės rinkimų apygardoje - „tvarkietis“ Julius Veselka ir „darbietė“ Loreta Graužinienė, Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje - „Sąjungos Taip“ atstovas Vytautas Kurpuvesas ir liberalas Algis Kašėta.

Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje konkuruos socialdemokratas Bronius Bradauskas ir Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė, Demokratinės darbo ir vienybės partijos pirmininkė Kristina Brazauskienė. Jurbarko rinkimų apygardoje kovos socialdemokratas Bronius Pauža, konservatorius, A. Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius ir „tvarkietis“ Andrius Mazuronis. Kauno-Kėdainių rinkimų apygardoje konservatorius Justinas Urbanavičius varžysis su „darbiečiu“ Vydu Gedvilu.

Seime neabejotinai bus bent šeši nauji nariai: nė vienas dabartinis Seimo narys nekandidatuos Skuodo-Mažeikių rinkimų apygardoje, Pakruojo-Joniškio rinkimų apygardoje (čia kandidatuos buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Vitalijus Gailius), Ignalinos-Švenčionių rinkimų apygardoje, Širvintų-Vilniaus rinkimų apygardoje, Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje ir Prienų-Birštono rinkimų apygardoje.

 

kopija
2012-09-15 05:29:03
Neris Karpuškaitė Akelaitienė

Ačiū visiems už gerus žodžius. Manau, kad mes esam tarsi viena šeima - visi, kurie girdim stringantį Lietuvos pulsą.
"PRAVALAS" arba "VALSTYBE, BEGĖDE, UŽ KĄ MUS MUŠEI?..." - tai straipsnis-liudijimas. Surašiau į jį visą dūšią, visą tiesą ir visą norą, kad mes plačiai atmerktumėm akis.
Labai prašau, jei jis Jums priimtinas - kelti į savo sienas bei prašyti savo fb draugų dauginti tolyn. Kodėl to prašau? Ogi todėl, kad jį paskyriau būtent tiems, kas nesusigaudo - kas gi ten, toje Garliavoje įvyko - teisėtas teismo sprendimo įvykdymas ar prievartinis mažametės liudininkės pagrobimas. Išvadas tepasidaro kiekvienas sau...
Savo netrumpame straipsnyje-liudijime surašiau ir faktus, ir argumentus, neturėdama jokio kito išskaičiavimo, tik vieną - pažadinti iš saldžių sapnų Lietuvą...
Jis skirtas tiems, kurie iki šiol nesusigaudo, kame gyvename. Turiu viltį, kad Jūsų dėka, jis pasieks kuo daugiau kaimų ir miestelių žmonių ir paragins juos bent jau susimąstyti.
Aš nesu ir niekada nebuvau jokios partijos narė, jokiems veiksmams Jūsų neagituoju, išskyrus tai, kad kviečiu prabusti, pradėti realiai galvotii ir jausti.
Kad atstovėtumėm prieš vėtrą, mes pirmiausia, privalome žinoti, jog vėtra yra galima... Padėkime vieni kitiems tai sužinoti.
Įdėkime asmeninės pastangos, maldauju...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Skotija 2012-09-15 19:41:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Perskaiciau visus, kandidatuojancius i seima. Sutve beveik liko ta pati, mazai pasikeitimu. Yra tokiu, kuriems
butu net geda zmonems i akis paziouret, bet kur tau, eina su kiaules akim ir tiek. Galeciau isskirt tik keleta, kurie tikrai atstovauja Lietuvai, nestovejo "po medziu", kai sturmavo Garliava. Na, o jeigu jau ateis i seima M.A.Pavilioniene, patikekit, netrukus valdys mus gejai ir lesbes+pedofilai. Nors lesbe ir dabar jau viena valdo. Atsimerkit, pabuskiot, zmones, kaip praso Neris Karpuskaite.   ATSAKYTI
kopija 2012-09-15 05:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neris Karpuškaitė Akelaitienė

Ačiū visiems už gerus žodžius. Manau, kad mes esam tarsi viena šeima - visi, kurie girdim stringantį Lietuvos pulsą.
"PRAVALAS" arba "VALSTYBE, BEGĖDE, UŽ KĄ MUS MUŠEI?..." - tai straipsnis-liudijimas. Surašiau į jį visą dūšią, visą tiesą ir visą norą, kad mes plačiai atmerktumėm akis.
Labai prašau, jei jis Jums priimtinas - kelti į savo sienas bei prašyti savo fb draugų dauginti tolyn. Kodėl to prašau? Ogi todėl, kad jį paskyriau būtent tiems, kas nesusigaudo - kas gi ten, toje Garliavoje įvyko - teisėtas teismo sprendimo įvykdymas ar prievartinis mažametės liudininkės pagrobimas. Išvadas tepasidaro kiekvienas sau...
Savo netrumpame straipsnyje-liudijime surašiau ir faktus, ir argumentus, neturėdama jokio kito išskaičiavimo, tik vieną - pažadinti iš saldžių sapnų Lietuvą...
Jis skirtas tiems, kurie iki šiol nesusigaudo, kame gyvename. Turiu viltį, kad Jūsų dėka, jis pasieks kuo daugiau kaimų ir miestelių žmonių ir paragins juos bent jau susimąstyti.
Aš nesu ir niekada nebuvau jokios partijos narė, jokiems veiksmams Jūsų neagituoju, išskyrus tai, kad kviečiu prabusti, pradėti realiai galvotii ir jausti.
Kad atstovėtumėm prieš vėtrą, mes pirmiausia, privalome žinoti, jog vėtra yra galima... Padėkime vieni kitiems tai sužinoti.
Įdėkime asmeninės pastangos, maldauju...    ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų