Vilniui vadovaus A. Zuokas  (Fotodiena.lt/K. Kavolėlio nuotr.)

Vilniui vadovaus A. Zuokas (Fotodiena.lt/K. Kavolėlio nuotr.)

Naujos sudėties Vilniaus miesto taryba antradienį po vidurdienio susirinko į pirmąjį posėdį. Sugiedoję himną, 51 tarybos narys iškilmingai davė priesaiką. Jie taip pat slaptu balsavimu išrinko ir sostinės merą – juo tapo Artūras Zuokas.

Į Vilniaus merus pretendavo Artūras Zuokas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Raimundas Alekna ir Valdemaro Tomaševskio vadovaujamo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei Lietuvos rusų aljanso deleguotas Jaroslavas Kaminskis.

17:28 val. Vilniaus vicemerai bus socdemas R. Adomavičius ir darbietis J. Pinskus.

Vilniaus miesto tarybos nariai palaikė Darbo partijos atstovo Jono Pinskaus ir socialdemokrato Romo Adomavičiaus kandidatūras eiti vicemerų pareigas.

Tiek J. Pinskaus, tiek R. Adomavičiaus kandidatūrą per slaptą balsavimą palaikė 27 savivaldybės tarybos nariai.

Vicemerų kandidatūras iškėlė meras Artūras Zuokas. Jis teigė ateityje dar turėsiąs ir trečiąjį savo pavaduotoją, tačiau jo neįvardino.

„Kol kas negaliu atsakyti, bet turėsime tartis tarp koalicijos partnerių“, – sakė jis.

REKLAMA

16:14 val. Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigoms užimti A. Zuokas pateikė finansininko ir ekonomisto Valdo Klimantavičiaus kandidatūrą. Jis anksčiau yra dirbęs miesto taryboje.

V. Klimantavičius yra buvęs Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybos vedėjas, nuo 2003 m. – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, nuo 2007-ųjų – Ekonomikos departamento direktorius.

2005–2008 metais V. Klimantavičius ėjo AB „Vilniaus kapitalinė statyba“ valdybos pirmininko pareigas, yra buvęs banko „Snoras“ Verslo klientų departamento direktorius.

Kol balsų skaičiavimo komisija ruošė biuletenius administracijos direktoriaus rinkimams, A. Zuokas pasveikino šiandien gimtadienius švenčiančius tarybos narius Olgą Gorškovą ir Petrą Nausėdą, taip pat ir rytoj gimtadienį švęsiantį Gediminą Švilpą

15:47 val. Sostinės meru išrinktas A. Zuokas

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai slaptu balsavimu išreiškė savo valią dėl naujojo sostinės mero. Suskaičiuota 51 biuletenis, negaliojančių  nėra. J. Kaminskis gavo 9, R. Alekna – 16, A.  Zuokas –26. Tiek balsų užtenka, kad A. Zuokas taptų naujuoju sostinės vadovu. Paskelbus balsavimo rezultatus, posėdžių salėje nuaidėjo plojimai.

„Norėčiau, kad būtų esminių pasikeitimų mieste tąsa“, – sakė A. Zuokas. Jis įteikė raudonų rožių puokštę postą paliekančiam R. Aleknai.

Į Vilniaus miesto mero pavaduotojus teikiamos Darbo partijos atstovo Jono Pinskaus ir socialdemokrato Romo Adomavičiaus kandidatūros.

REKLAMA

15:11 val. Pirmasis balsavimas

Po kandidatų pasisakymų, prasideda balsavimo procedūra. Kiekvienas tarybos narys šauktas pavarde ir ėjo į atskirą balsavimo kambarį.

Vienas kandidatų J. Kaminskis portalui balsas.lt atmetė prielaidas, kad iškeldami savo kandidatą, V. Tomaševskio bloko nariai, neva, vilkina mero rinkimų procesą. „Tikslas – mero postas. Balsuos tie, kas mane pažįsta iš gerosios pusės. Gausime ne mažiau 26 balsų!“ – optimizmu tryško J. Kaminskis.

Tuo tarpu Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich, specialiai atvykęs į Vilniaus savivaldybę pažiūrėti, kaip renkamas meras, buvo mįslingai lakoniškas.  „Pažiūrėsim“, –į klausimą, kaip klostytis rinkimų eiga atsakė V. Uspaskich.  „Auksinius balsus“ turinti Darbo partija nutarė paremti A. Zuoko kandidatūrą.

14:34 val. Išrinkta komisija

Į balsų skaičiavimo komisiją kiekviena partija pasiūlė po savo atstovą. Komisija pirmininku išsirinko Valdemaro Tomaševskio vadovaujamo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Lietuvos rusų aljanso bloko atstovą Artur Liudkovski.

Jo pavaduotoju tapo socialdemokratas Vytautas Milėnas, o komisijos sekretore – Darbo partijos atstovė Nijolė Jagelavičienė.

Balsų skaičiavimo komisijoje Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų deleguotas Vidas Urbonavičius bei „Tvarkos ir Teisingumo“ atstovas Jonas Juodka. Kęstutis Nėnius atstovauja Artūro Zuoko koalicijai.

14:18 val. Vykstant savivaldybių tarybų rinkimų kampanijai partijos ir politikai prižadėjo įvairių gėrybių gyventojams. Daug kalbėta ir apie vieną pagrindinių problemų – šilumos ūkį ir šildymo kainas. Buvo žadėta peržiūrėti šilumos ūkio nuomos sutartį su „Dalkia“ bei sumažinti kainas už šildymą. Socialdemokratų sąjunga, siekdama priminti partijoms ir politikams jų pažadus, prie Vilniaus miesto savivaldybės surengė piketą.

REKLAMA

13:26 val. Kauno mero rinkimų scenarijaus detalės mėginamos pakartoti ir Vilniuje. Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) Vilniaus miesto savivaldybės mero rinkimuose kelia savo kandidatą – Tarybos narį Jaroslavą Kaminskį.

LLRA teigia, kad jai nepriimtinas atskirų verslo struktūrų susiliejimas su partijomis ar rinkimų sąrašais.

„Deja, būtent Vilniaus mieste tai neretas reiškinys. To pasekmė – Vilniaus miesto biudžeto lėšų neracionalus naudojimas, neskaidriai priimami sprendimai, o savivaldybės įsiskolinimas siekia apie 800 mln. litų. Todėl mums nepriimtinas koalicijos sudarymas su Artūro Zuoko koalicija ir Vilniaus miesto socialdemokratais, kurių atskiri politikai dažnai proteguoja vienos iš stipriausių verslo struktūrų „Rubicon Group“ interesus. Nuo tokio verslo struktūrų susiliejimo su politika kenčia vilniečiai, mokant, pavyzdžiui išpūstus komunalinius mokesčius.

Konservatoriai ir jų lyderis Raimundas Alekna pasiūlė mums bendradarbiauti. Vertiname tai. Mūsų manymu, jis yra sąžiningas politikas, bet negalime sudaryti koalicijos su partija, kuri ignoruoja tautinių mažumų teises“, – sakoma LLRA pareiškime

–––––––

Populiarusis Artūras Zuokas varžosi su konservatoriumi Raimundu Alekna ir dairosi paramos į Darbo partiją. Pastaroji turi vadinamąją „auksinę akciją“ Vilniaus miesto taryboje – nuo jų turimų 8 mandatų apsisprendimo priklausys, kuri dauguma nusvers valdžios svarstykles.

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai su dešimčia mandatų, siekdami išlaikyti Vilnių savo rankose, susidėjo su partijos „Tvarka ir teisingumas“ (5 vietos taryboje) bei Valdemaro Tomaševskio vadovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Lietuvos rusų aljansu (11 mandatų), kurio vienas narių, galimai, tebedirba Rusijos žvalgybai.

REKLAMA

A. Zuoko bendražygiai – Socialdemokratai, rinkimuose pelnę 5 vietas ir vienas perbėgėlis iš Lietuvos rusų aljanso, todėl darbiečių įsiliejimas ženkliai sustiprintų buvusio mero pozicijas, siekiant susigrąžinti sostinę.

Kol kas spėlionių daugiau nei konkretumo – Darbo partija iš vienos pusės giria A. Zuoką, kaip pademonstravusį sugebėjimą kurti, o ne griauti, bet iš kitos pusės mano, kad naujoji miesto valdžia turi turėti vyriausybės paramą bei žada šlietis prie tos koalicijos, kuri pasirodys stabilesnė.


Pirmojo posėdžio pradžioje paskelbta, kad salėje negalima šūkauti, rėkauti ir replikuoti be pirmininkaujančiojo leidimo.

Jurgita
2011-04-19 11:46:17
Nu idomu kuo cia baigsis! Laukiu nesulaukiu rezultatu :)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
AAA 2011-04-20 19:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as gi sakiau , muzikai kantrus   ATSAKYTI
AAA 2011-04-20 19:23:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geras pasisakymas, skubejo pasirasyti apie uzdaryma IAE,todel , kad saibytes is ES pareitu,saibikiu jau nera, o iki darbu pabaigos oooo, kiek dar toli, o be to savo neturesim ,pirksim is RU,tarpininkai trina rankas,sitaip reikia gyventi ir mastyti, jei nori buti valdzioje,o ne apie kazkokius LT piliecius kad jiems butu geriau, pigiau,kam tai idomu,nesildo.   ATSAKYTI
AAA 2011-04-20 19:15:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesupykit bet neverta klausti, niekada,tada kai bego truko patirties, o dabar nesulauksit,cia labai aukstu galvu zaidimai,teisesauga,atiduoda pagarba, ir dziaugiasi kad siandien dar gali ateiti i darba,galim pasporinti, kad promaxu pas zuopi daugiau nebus,jis pakankamai gudrus,ir kiek projektu dabar pasipils,tures Vilnius ne tik metro,bet ir jaxtu kluba.   ATSAKYTI
AAA 2011-04-20 19:07:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokia visuomene, tokie ir vagys,mes gi partijas patys renkam, tik ne as.   ATSAKYTI
AAA 2011-04-20 19:05:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip ,tikrai ,taip, muzikai kantrus,as visa laika negalejiau suprasti,kodel rubikoninis savo noru pasitrauke is seimo,dabar viskas pasidare aisku, kodel, jis jiau tada zinojo kad laikas trauktis ,reikia ruostis mero posta uzimti,o ten viska sudiriguoti ne taip ir paprasta,Dremos klaidu daleisti nebegalima,reikia veikti svariai,kiekvienam zinoti kiek, t.t.   ATSAKYTI
AAA 2011-04-20 18:59:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jo , pritariu   ATSAKYTI
AAA 2011-04-20 18:58:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SIENAS BENT PALIKO,   ATSAKYTI
haris 2011-04-20 11:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dabar bent jau nebekrenta, nors gal ir nekyla   ATSAKYTI
Pritariu Antanas Jonas 2011-04-20 09:33:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu siai nuomonei. Isoriskai viskas gali atrodyti labai neblogai, taciau grafo Zuokulos vadovaujama sistema pus is vidaus. Aisku, kad jis rubikoninis, gali jau nebevaidinti kitokio, viskas bus taip, kaip jam reikia. Naivu manyti, kad sukciaus vadovaujamas miestas kazkokiu stebuklingu budu klestes...Bus viesuju rysiu akciju, ostapiskai benderisku klounadu, bet jus man paaiskinkit tokia vyraujancia nuomone, kai sakoma, "ai, tegul vagia, bet vis sis tas ir miestui nubyres..." Taip net issilavine vilnieciai sako. Cia, mano galva, tas pats, kaip dziaugtis, kad jus apsvarines vagis buvo toks geras, kad si ta dar paliko....kitam kartui.   ATSAKYTI
mancius 2011-04-20 07:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geriau zuokas nei tie skerslenkiai! sveikinu vilniu   ATSAKYTI
2x2 2011-04-20 00:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bus taip kaip buvo, tik prie Zuoko viskas graziau atrodys.   ATSAKYTI
ss 2011-04-19 20:31:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
katilas didelis,visiems is karto neuztenka,tai nors pasikeisdami,dziuakites rinkimais,o gal priekaistu turit?
   ATSAKYTI
ss 2011-04-19 20:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tik Lietuvoj gali valdyt Vagys ir t.t.aisku su pertraukom,nes visiems reikia   ATSAKYTI
respect LSDS 2011-04-19 20:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
principingi ir tikri kairieji.
Daugiau www.lsds.lt   ATSAKYTI
Igoris 2011-04-19 19:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pinskus yra MELAGIS IR ŠMEIŽIKAS!!!   ATSAKYTI
ekspertai.eu 2011-04-19 18:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kriminalinio pasaulio pergalė   ATSAKYTI
Jurgita 2011-04-19 18:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar ziuresim kaip seksis. Lengva buvo buti meru kai ekonomika stipriai augo.    ATSAKYTI
ferum 2011-04-19 17:59:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
karalius mire...tegyvuoja karalius.   ATSAKYTI
ddd 2011-04-19 17:33:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nenubausti vagys ir sukciai viena po kito sugrizta i valdzia. kuo toliau, tuo baisiau. lietuva pasmerkta, nes lietuviai su savo vagimis nekovoja, bet juos vel isrenka, kad vagys juos valdytu ir toliau apiplesinetu   ATSAKYTI
grisa 2011-04-19 17:31:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
na as tyliu vel sita vagis nuleidines Vilniecius siulau vilniu vadint abonentija   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Miesto kameros (nuotr. stop kadras)
Didieji šalies miestai – Vilnius ir Kaunas ginkluojasi šimtais naujų vaizdo stebėjimo kamerų. Ar jos galės nuskaityti automobilių numerius, filmuoti naktį ir fiksuoti gyventojų ...
Rusijos ginkluotėje naujiena – milijonus pražudyti galinti „Bulava“ (nuotr. SCANPIX)
Kaliningradas, kurį lietuviai iki šiol vadina Karaliaučiumi, jau daugybę metų kelia grėsmę Lietuvos saugumui. Ir jausmas, kad gyvename greta parako statinės – tik didėja. Šiame ...
Aukščiausias dangoraižis pasaulyje sužibo Lietuvos trispalvės spalvomis (nuotr. facebook.com)
Lietuvos trispalvės spalvomis sekmadienį nušvito aukščiausias dangoraižis pasaulyje – Dubajuje esantis „Burj Khalifa“. „Lietuvos diplomatai ieško įspūdingų gamtos ar žmogaus ...
greitoji pagalba (nuotr. stop kadras)
Medikai reikalauja stiprinti jų pajėgas greitosios medicinos pagalbos įstaigose. Vykstant į iškvietimus pas ligonius, pasak sveikatos specialistų, dviejų paramedikų brigadoje ...
Sostinės centre suliepsnojo 30 Laisvės laužų (nuotr. Organizatorių)
Gedimino prospekte Vasario 16-ąją suliepsnojo 30 Laisvės laužų, skamba dainos ir plevėsuoja trispalvės. Pastaruosius kelerius metus jau tapo gražia tradicija – ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų