3 mln. eurų: pamatykite, kaip atrodo naujos „Aras“ treniruočių patalpos

Ilgus metus treniruotėse negalėję naudotis tikrais šoviniais ir priversti taktikos ir įkaitų gelbėjimo mokytis apleistuose pastatuose – nuo šiol elitiniai „Aro“ rinktinės pareigūnai galės džiaugtis naujomis patalpomis.

50 m ilgio, saugi, gerai apšviesta ir ventiliuojama šaudykla tik viena iš naujovių, kuriomis nuo šiol galės džiaugtis antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“.

Bet turbūt svarbiausia naujojo treniruočių komplekso dalis, tai šios patalpos, skirtos taktinės treniruotėms.

„Sienos yra šarviniu plienu padengtos ir 5 cm gumos. Čia galima jeigu net… čia aišku galima šaudyti tik į taikinius, jūs pamatysite juos, bet jei kartais netyčia, kažkur, kažkas… neperšausi. Viskas yra iki kur matote gumą – po ja 10 mm šarvinis plienas“, – sako „Aras“ vado pavaduotojas Aloyzas Mickus.

Lietuvoje gaminta gumos danga apsaugo „Aro“ pareigūnus nuo rikošeto. Iki šiol „Aro“ pareigūnai beveik neturėjo galimybės taktikos mokytis naudojant tikrus ginklus:

„Čia buvo garažai kažkada, tai mes jų vietoje padarėme kambarius.“

„Dažnai mes vykdydavome treniruotes ieškodami kažkur apleistų pastatų. Derindavome su savivaldybe. Tekdavo net ir kai kuriose statybų vietose vykdyti pratybas arba apleistuose pastatuose. Na, ir tikrai reikėjo turėti kažką, kur galima būtų ne tik vykdyti šaudymą, bet ir vykdyti tas vadinamas taktines pareigūnų pratybas“, – teigia „Aras“ vadovas Viktoras Grabauskas.

Prausyklos, koridoriai ir kitos patalpos toli gražu nepanašios į elitines – taip atrodė senoji elitinės rinktinės šaudykla

Naujos sienos kulkų dar nemačiusios, bet po iškilmingo atidarymo – čia pagaliau kvepės paraku.

„Nes kaip sako: žmonės šaudo, o Dievas kulkas nešioja. Mums svarbu, kad mūsų pareigūnai taip pat būtų maksimaliai aprūpinti reikiama įranga, technika, ginkluote, apranga. Bet ir taip pat jie jaustųsi atlikdami pareigą, kad valstybė rūpinasi ir jų asmeniniu saugumu“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

REKLAMA

Valstybei naujo „Aro“ treniruočių komplekso statyba kainavo 3 mln. eurų.

Finansavimas yra padidintas kartais, kalbant apie šaudmenis, apie ginkluotę, apie uniformas ir kitus dalykus. Nes Aro pareigūnai pokriziniu laikotarpiu šaudydavo turbūt kokius 4 kartus mažiau, nei tokio lygio profesionalai turėtų daryti. Ir mes suprantame, kokios pasekmės galėjo būti, jei jiems būtų tekę kažkada panaudoti ginklą“, – kalbėjo generalinis komisaras Linas Pernavas.


Rašyti komentarą...
s
sakot
2019-09-13 10:40:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad nieko nereikia daryti dabar, nes nepadaryta prieš 20 metų? Įdomi pozicija
Atsakyti
0

G
Gintaras
2019-09-12 23:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei trisdešimt metų mūsų valstybei nerūpėjo "Arą" aprūpinti normaliomis sąlygomis, tai ką šnekėti apie paprastus žmones! Paprasti žmonės nerūpės dar šimtą metų mažiausiai. Kol valstybės neliks... Toks Aro aprūpinimas valstybei turbūt kelia pasididžiavimą? Nesipūskite, taip aprūpinti reikėjo bent prieš dvidešimt metų, o dabar tik gėdą darote prieš pasaulį.
Atsakyti
-1

.
....
2019-09-14 11:16:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
3 miljonu tam reikejo, nu ka pasakytu protingi zmones.kruta tipo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų