Šarūnas Mažeika/BFL nuotr.

Šarūnas Mažeika/BFL nuotr.

Po rinkimų paskelbus, kad Liberalų sąjūdžiui, vadovaujamam E. Masiulio, atiteks Susisiekimo ministerija, parama liberalams šoktelėjo iki 665 471 lito.

Tikėdamosi palankių sprendimų ateityje pinigus partijai pirmiausia puolė pervedinėti anksčiau to nedariusios su transportu ir keliais susijusios įmonės. Iki pastarųjų Seimo rinkimų LiberalųIsąjūdį šios įmonės fi nansiškai rėmė kur kas kukliau – 479 850 litų. Viskas apsivertė paaiškėjus, kas pagal koalicijos sutartį bus susisiekimo ministras. Tuomet pinigų ir kitokios paramos nepašykštėjo ne tik su ministerijos veikla susijusios bendrovės, postų besitikintys partijos nariai, bet ir stambieji koncernai, kuriuos domino pervežimo geležinkeliu tarifai, kelių tiesimas ir remontas.

Geležinkelio tarifų vilionės

Klaipėdos UAB „Krovinių terminalas“, priklausančios „Achemos“ įmonių grupei, generalinis direktorius Audrius Pauža tikino nusprendęs 30 tūkst. litų paremti tą partiją, kuri yra suinteresuota verslo vystymu. „Mums labai aktualu, kad nebūtų varžomas verslas, nes turime didžiulius bankinius įsipareigojimus, kuriuos privalome įvykdyti“, – pabrėžė A.Pauža.

REKLAMA

Galimo suinteresuotumo remiant kurią nors partiją pripažinti viešai paprastai niekas nenori. „Achemos“ įmonių grupei priklausančios akcinės bendrovės „Lifosa“ administracijos direktorius Juozas Baniotas irgi neigė, kad bendrovė, finansiškai remdama liberalus, tikėjosi, kad jai bus sumažinti geležinkelio tarifai.

Ši įmonė yra viena didžiausių fosforo trąšų gamintojų visoje Rytų Europos rinkoje. Su kitais šalies miestais bei uostu įmonę jungia geležinkelio linijos. Į bendrovę nutiesta 18 km geležinkelio atšaka, kuria gaunamos žaliavos, išvežama didžioji dalis pagamintos produkcijos. Galbūt todėl ir paramą Liberalų sąjūdžiui skyrė maksimalią – 39 tūkst. litų. J.Banioto teigimu, geležinkelio metinėje apyvartoje trąšų vežėjai sudaro vos 14 procentų. „Galbūt mes esame vieni didesnių, bet tikrai ne didžiausi vartotojai. Kokius tarifus nustato, tokiais mes ir naudojamės“, – neigė bet kokią interesų galimybę AB „Lifosa“ atstovas.

Savo verslą plėtoti yra suinteresuotos ir daugelis kitų įmonių, galinčių turėti netiesioginių interesų Susisiekimo ministerijoje. Tikriausiai todėl jos ir puolė remti Liberalų sąjūdį solidžiomis piniginėmis aukomis. Antai UAB „Bangenė“ savininkas Dainius Davidonis skyrė partijai 25 tūkst. litų. Ši bendrovė yra didžiausia lietuviško kapitalo apvaliosios medienos didmeninės prekybos įmonė šalyje, besiverčianti ir medžio eksportu. Mediena transportuojama geležinkeliais, o Lietuvos geležinkelių kainas nustato ne kas kitas, o Susisiekimo ministerija.

Mažos įmonės – didelės aukos

Tarp Liberalų sąjungai dosniai aukojusių įmonių yra veikiančių atvirai ir tvarkingai, apstu ir tokių, apie kurių veiklą ką nors sužinoti sudėtinga. Jų tinklalapiai skelbiami, tačiau neveikia, jos lyg ir yra, bet jų lyg ir nėra. Šios įmonės tokios mažos (jose dirba vos po pora žmonių), tačiau turi tiek pinigų, kad drąsiai gali paremti politinę partiją maksimaliomis leistinomis sumomis – po 39 tūkst. litų.

REKLAMA

Tarp tokių – UAB „ARDS“ ir Artūro Vaitiekūno įmonė. Pastaroji įmonė verčiasi reklama, A.Vaitiekūnas yra jos savininkas, tuo tarpu UAB „ARDS“ jis – direktorius. Šios bendrovės veiklos sritis – nekilnojamojo turto parengimas ir pardavimas, statybų plėtra. Tačiau dėl savo veiklos įmonė pridarė nuostolių kitai bendrovei ir kaip atsakovė atsidūrė Vilniaus apygardos teisme.

Įvairių abejonių A.Vaitiekūno asmenybė sukėlė ir kitu aspektu. Iki 2002-ųjų pavasario jis dirbo spaustuvėje UAB „Friskas“ komercijos direktoriumi. Būtų nieko ypatingo, jei iki šiol duomenų bazės nepateiktų jo internetinio adreso formuluotės, aiškiai rodančios vis dar egzistuojančią sąsają su spaustuve.

Tačiau dar labiau suintriguoja dabartinio UAB „Friskas“ direktoriaus ir vieno iš įmonės akcininkų Mariaus Giručio aiškinimai. „Artūras Vaitiekūnas yra UAB „Friskas“ akcininkas“, – pokalbio pradžioje tvirtai pareiškė direktorius. Tačiau, pokalbiui artėjant į pabaigą, išgirstame visai ką kita: „Dėl Artūro aš suklydau – jis nebėra mūsų akcininkas, jis buvo anais laikais. Dabar esu tikras šimtu procentų“, – tvirtino M.Girutis. Kodėl tai svarbu? Todėl, kad bend rovės akcininkų susirinkimas sprendė, kokias politines jėgas paremti ir kokiomis sumomis. UAB „Friskas“, jau suformavus Vyriausybę, Liberalų sąjūdį parėmė 35 tūkst. litų. Pats A.Vaitiekūnas, žinoma, neigė turįs sąsajų su UAB „Friskas“, tačiau padėjo suprasti jo pastangas paremti partiją solidžiomis sumomis: pasirodo jis esąs ne tik Liberalų sąjūdžio parašų rinkėjas, kaip skelbiama internete, bet ir jo narys. Maža to, kaip pabrėžė jis pats, – ir vienas partijos steigėjų.

REKLAMA

Tik vardan tos Lietuvos?

Yra ir daugiau nedidelių įmonių, dosniai parėmusių Liberalų sąjūdį. Kad ir UAB „Inaugura“, besiverčianti nekilnojamojo turto valdymu, jo nuoma. Bendrovės direktorius Gintautas Šiškus tikino, kad pinigų paaukojo turėdamas vienintelį interesą – prisidėti prie geros Lietuvos kūrimo.

Panašiai kalbėjo ir tiesiogiai su keliais ar transportu susijusių kitų įmonių vadovai. Tačiau, paklausus apie interesus Susisiekimo ministerijoje, jie reagavo skirtingai. Vieni, kaip antai UAB „Betono dangos“ direktorius Romualdas Vaitiekūnas, netruko prisipažinti, kad parėmė partiją dėl to, kad akcininkai taip nusprendė, nes vienas jų – Liberalų sąjūdžio narys. Kiti gi, kaip AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“ direktorius Vytautas Petras Vismantas, tiesiog riksmu bandė išvyti negeras mintis iš žurnalistų galvų, bet taip nieko ir nepaaiškino. Treti ramiai motyvavo savo sprendimus politinių pažiūrų atitikimu. „Nusprendėme paremti šią politinę jėgą, nes ji, mūsų nuomone, sąžiningai dirba Lietuvos labui. Tuomet net negalvojau, kad Eligijus Masiulis taps ministru“, – tikino vienos didžiausių Lietuvos kelių statybos įmonių UAB „Fegda“ valdybos pirmininkas Arvydas Gribulis. Jis teisinosi, kad remdamas partiją nesitikėjęs jokių valstybinių užsakymų, nes atranka vykstanti viešo konkurso būdu. Tačiau kartu sutiko, kad daugelis šalyje skelbiamų viešųjų konkursų susisiekimo srityje yra neskaidrūs, sudaromos tokios konkurso sąlygos, kad jame iš esmės gali dalyvauti tik viena bendrovė.

Povandeniniai rifai

Neoficialių šaltinių teigimu, G.Kirkilo Vyriausybė ketino patikėti kelių priežiūrą privačiai įmonei, kuriai kasmet iš biudžeto būtų atitekę 300–400 mln. litų. Teigta, kad į šį verslą ruošti keliai Arūno Martinkevičiaus vadovaujamam koncernui SBA. Jam koncesijos būdu 25 metams išnuomojus 11 kelių priežiūros įmonių, kitos kelių tiesimo įmonės esą būtų negalėjusios dalyvauti koncesininkui priklausančių kelių remonto konkursuose.

REKLAMA

Buvęs premjeras Gediminas Kirkilas nuolat neigė tokius planus, tvirtindamas, kad tai tėra gandai. O tuometinis susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius užtikrino, kad, jam vadovaujant ministerijai, tokie ir panašūs slapta rengiami planai „tikrai nepraslys“.

Tuo tarpu tuomet dar tik kandidatu į susisiekimo ministrus buvęs Eligijus Masiulis pareiškė, kad vienuolika valstybės valdomų regioninių kelių priežiūros įmonių galėtų būti privatizuotos.

UAB „Fortra“, parduodančios bei nuomojančios žemės kasimo, kelių tiesimo, pamatų statymo ir krovinių kėlimo bei pervežimo įrenginius, direktorius Aleksandras Zimanas net neslėpė tiek anksčiau, tiek dabar turintis interesų Susisiekimo ministerijoje. Tačiau teigė nesinaudosiantis tuo, jog parėmė partiją, ir neketinantis kreiptis į ministrą atlygio.

Už paramą – šilti postai

Prieš pat žiemos šventes UAB „Genlit“, vadovaujama partijos atsakingojo sekretoriaus Šarūno Gustainio, paaukojo Liberalų sąjūdžiui 13 tūkst. litų. Tuo metu jau buvo suformuota Vyriausybė ir E.Masiulis jau užėmė susisiekimo ministro postą. O Šarūnas Gustainis netrukus buvo paskirtas ministro patarėju. Ar už paramą Š.Gustainiui buvo pažadėtas ministro patarėjo portfelis, ko gero, žino tik jis pats, tačiau atkakliai teigia, jog jam to portfelio nė nereikėję: „Būdamas šios partijos nariu, jaučiau moralinį pasitenkinimą galėdamas prisidėti finansiškai. Pats ministras man pasiūlė šitą vietą, paklausė, ar aš nesutikčiau patarinėti tais klausimais, kuriais jam tuo metu reikėjo. Ir po sėkmingai pasibaigusių rinkimų aš tiesiog apsisprendžiau“, – tikino susisiekimo ministro patarėjas.

REKLAMA

Dar labiau pasisekė kitam Liberalų sąjūdžio nariui, partijos pirmininko pavaduotojui Arūnui Štarui. Jis partijai gelbėjimosi ratą dėl po rinkimų susikaupusių skolų metė du kartus – po 10 tūkstančių litų. Ir netrukus tapo antru žmogumi ministerijoje – susisiekimo viceministru. „Čia jau yra jūsų įsivaizdavimas, kad postai perkami. Postas yra mūsų vidaus dalykas, ir būtų keista, jei partijos pirmininko pavaduotojai ar pats pirmininkas nebūtų tapę tuo, kuo tapo. Juk ne dėl posto partijos yra kuriamos ir remiamos“, – griežtai atkirto viceministras A.Štaras.

Interesų konflikto nenori matyti

Kodėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis leido savo partiją remti įmonėms, susijusioms su susisiekimu, ir taip nevengė paskleisti abejonių dėl galimai pažadėto atlygio iš Susisiekimo ministerijos? Kaip teigia pats ministras, aukos buvo imamos iš visų, norėjusių ir galėjusių paaukoti, taigi ir jokių interesų konfl iktų nė būti negali.

„Liberalų sąjūdis, skirtingai nei kitos šalies politinės partijos, kol kas negauna jokių dotacijų iš biudžeto, tuo tarpu kitos partijos gauna milijonus. Per šiuos rinkimus mes vykdėme labai atvirą ir skaidrią rinkimų kampaniją, išsiuntėme apie 1000 laiškų įmonėms, prašydami prisidėti prie rinkimų kampanijos finansavimo. Dalis jų, gavę mūsų laiškus, skyrė lėšų, už tai esame tikrai dėkingi. Tuose raštuose įmonėms nebuvo duodama jokių pažadų, tad, jeigu kažkas tikisi iš paramos turėti kažkokios naudos, tai – beprasmiai lūkesčiai“, – tikino E.Masiulis.

REKLAMA

Matant, kaip didžiųjų Lietuvos oligarchų D.Mockaus („MG Baltic“), B.Lubio („Achema“) ir kitų žiniasklaidos priemonės palankiai visuomenei pristato E. Masiulį ir kaip neigiamai atsiliepia apie pagrindinį jo konkurentą A. Zuoką, kyla nemažai klausimų. Šaltiniai teigia, kad Liberalų sąjūdis nori prie savo partijos prisijungti Liberalų ir centro sąjungą, o tam dabar esą trukdo A.Zuokas.

Ko tuo siekiama? Gal, padedant tiems patiems rėmėjams, „praryti“ savo oponentus ir tapti įtakingesne jėga, kuri ateityje turėtų ir daugiau savų ministrų, galinčių daryti įtaką įvairiems konkursams, biudžeto lėšų dalybai?

Sistemos spragos

Prof. dr. Algis Krupavičius , politologas, KTU Politikos ir viešojo administravimo instituto direktorius

Mano manymu, verslo grupės operatyviai sureagavo į prognozes, kad naujuoju susisiekimo ministru taps Liberalų sąjūdžio lyderis, todėl, remdamos pinigais, jos stengiasi sukurti palankią atmosferą ir palenkti ministrą į savo pusę. Taip įmonės bando ieškoti įtakos kanalų, vienas jų – parama partijai. Kompanijų tikslas yra visiškai aiškus, logiškas ir racionalus, įtaka daroma dėl intereso. Tačiau demokratija yra toks valdymo būdas, kuriame interesai visuomet susiduria, todėl interesų, kaip tokių, bijoti nereikia. Vis dėlto jie turi būti derinami, privalo būti užtikrinta teisėta ir lygiavertė interesų konkurencija.

Šiuo atveju susiduriame su Lietuvos politikos sistemine problema. Viena vertus, šiandien politinės partijos yra gana dosniai remiamos iš valstybės biudžeto, kita vertus, partijų rinkimų kampanijų išlaidos gerokai viršija turimus biudžetus, todėl po rinkimų partijos yra priverstos ieškoti būdų, kaip padengti skolas. Kartais net ir kreiptis į verslo pasaulį su ištiesta ranka. Matyt, reikėtų dar griežčiau reglamentuoti politinę reklamą ir mažinti jos apimtis bei tobulinti ir tikslinti paramos partijoms taisykles.

Virginija Mačėnaitė

2009-03-18 15:30:13
Spekite, kiek metu (tiksliau - tukstanciu metu) sukanka pasakai "drakonas mire- tegyvuoja Drakonas!" ? Tai - homo sapiens'o savybe - kaip kvepuoti, slapintis ar santykiauti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
sausio tryliktos radijožvalgas 2009-03-19 07:13:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
BRANGIEJI,,balsu tyruose"šaukiu,prašau palaikyti pinigų ieškojimo ir radimo idėją apmokęstinant AMB ir Ko valdomą kontrabandą!!!Nustokite bijoti,atleiskite už trukdymą!!!
------------------------------- ------------------------------- - --------------JŪSŲ EKSCELENCIJA ALGIRDAI MYKOLAI BRAZAUSKAI,
LIETUVOS TURGUS VALDO DAUGUMOJE BUVĘ AUKŠTI
VRM,KGB DARBUOTOJAI-JŪSŲ PARTIJOS NARIAI.
TURGINĖ KONTRABANDA SUDARO APIE AŠTUONIOLIKA MILIJARDŲ.
DUOKITE PARTIEČIAMS NURODYMĄ PRADĖTI NUO KONTRABANDOS MOKĖTI MOKESČIUS-UŽTEKS IR VALDOVŲ RŪMUS UŽBAIGTI IR BIUDŽETO SKYLES UŽLOPYTI!!!!----------
------------------------------- ------------------------------- - ---
Pridedu ankstesnį komentarą:JŪSŲ,EKSCELENCIJA, PONE VALDAI ADAMKAU, eilinį,tur būt N-tąjį kartą prašau
Jūsų malonės suteikti galimybę darbuotis Lietuvai apčiuopiamiau.
Eilinį kartą prašausi skiriamas VSD Vadu.
Pridedu ankstesnį komentarą papildymui:--------------------
------------------------------- ------------------------------- - ---------
PONE MALAKAUSKAI,nesulaukęs atsakymų į eilę laiškų,
bergždžių bandymų susisiekti telefonu esu daugiau negu
nusivylęs,todėl kreipiuosi į Lietuvos valdžią,prašydamas
mane paskirti VSD direktoriumi.Geriau būtų,jei tamsta pats
atsistatydintum.Nes jei pavyks įrodyti ,kad gandai ,jog aš esu Maskvos agentas ir man moka Maskva yra sukurti ir skleidžiami tavo tarnybos-bus,švelniai tariant blogiau.Nes tuo veiksmu apvagi
netik mane,mano šeimą,bet ir visus įmonės Autoimpeks dirbančiuosius,iškreipi,apvag i Lietuvos istoriją,jos garbę,atliktą garbingą Lietuvos žygdarbį,plikomis rankomis sustabdant SSSR banditų nevaržomą tankų siautėjimą netik Lietuvoje!!!
Reičiūnas,daugiau GOOGLE.
Pridedu ankstesnį komentarą:SVEIKINU PREMJERĄ,SVEIKINU VYRIAUSYBĘ,SVEIKINU VISĄ KOALICIJĄ!!!
LINKIU TURĖTI RYŽTO IR DRĄSOS APMOKESTINTI
KONTRABANDĄ.
TAM TEREIKIA SAUSIO TRYLIKTOS RADIJOŽVALGĄ
PASKIRTI V S D VADU. Po Seimo langų daužymo,kada
jurbarkietė Sorokienė ,,statė ant ausų" Vyriausybę,aš
prašiau p.Malakausko įsteigti Jurbarko VSD skyrių,siūliau
savo paslaugas-jokių rezultatų.Sorokienę išugdė išpuoselėjo
JurbarkoKGB kapitonas Ramanauskas,iki mirties sausio pradžioje valdęs turgų.Jis mane tardė 81-ais,kodėl aš bandžiau praeiti į JAV ambasadą Maskvoje.Turguje Sorokienė turi du kioskus-parduotuves,kur viename vien kailinių po du tūkstančius kabėjo šešetas.Ir daužo langus,kad kasos aparatų nereiktų.
..Pirmadienį-pirmą kartą !!per 19-aNepriklausomybės
metų-buvo atvažiavęs Žemės Ūkio Ministras susitikti
su, po kagebiūgos mirties, atsikūrusia ūkininkų sąjunga.Siūliau aplankyti KGB kapitono tėvoniją ir smulkiųjų verslininkų asociacijos prezidentės Sorokinos parduotuves,bet ...Rajono valdžia vizitą
organizavo.Ministras prasitarė,kad turginė kontrabanda sudaro AŠTUONIOLIKA MILIJARDŲ!!
Bet,kad ją suvaldyti reikėtų su neperšaunamom liemenėm vaikščioti.Nes turgus vsaldo buvę VRM,KGB aukšti karininkai!!!Gerbiamieji,buvo
DEŠIMT TŪKSTANČIŲ SAVANORIŲ,TEREIKIA PAKVIESTI,GRĮŠ PIKTI IŠ AIRIJŲ SU SŪNUMIS,
Užteks tik sutrypti kojomis...Tie kontrabandiniai,
neapmokestinti milijardai daro dvigubą
žalą Lietuvos ekonomikai nemokant mokesčių ir,,skiesdami"litą aplamai.
..Kristus pasakė-TIESA PADARYS LAISVUS!!!
Taigi,nebijokite liudyti tiesą!!!!
...Su Pagarba A.Reičiūnas,daugiau GOOGLE.   ATSAKYTI
dede 2009-03-19 01:09:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ziemelio propaganda..,E.Masiulio jam nepavyko nupirkti tai per savo laikrasti ir varo...Manau nepades zulikams tokie metodai   ATSAKYTI
PirmaKarta® 2009-03-18 22:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu kurioje lovio pusėje Liberalų Sąjūdžio vieta?   ATSAKYTI
Gediminas 2009-03-18 21:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ko norėti iš Liberalų Sąjūdžio vadų ? Veidmainiško ''Garbės žodžio'', juk E. Masiulis ir G.Steponavičius buvo susiję su ''Rubikonu'' ir buvo pagauti su korupcinio turinio išklotinėmis. Iš Specialiųjų tyrimų tarnybos slapta užfiksuoto G.Steponavičiaus ir UAB "Rubicon group" valdybos pirmininko Andriaus Janukonio pokalbio telefonu: A.Janukonis: Taip, Gintarai. G.Steponavičius: Tai viskas tvarkoje. A.Janukonis: Garbė jums visa... Kiek balselių? G.Steponavičius: Prašėt 5-6 iš mūsų, bus apie 10. A.Janukonis: Ne, aš tai 15 (balsų) prašiau visą laiką, nežinau, kas prašė 5-6 (balsų). G.Steponavičius: Mes dabar su socdemais ir visais kitais derinamės, per akis 5-6. A.Janukonis: Žinai... Visais atvejais labai ačiū. 10 balsų?.. Tai būtumėte rimčiau parodę geram žmogui... G.Steponavičius: Dėl pasiūlymų reikės kvalifikuotos paramos, gerai? Konsultuojant. A.Janukonis: Absoliučiai, aš pats noriu keisti iš esmės, nes mane nervina ne mažiau nei tave, patikėk. Pasižadu... G.Steponavičius: Gerai... Gerai... A.Janukonis: 10 balsų. Ačiū. G.Steponavičius: Jo.
''Tokia'' vat Liberalų Sąjūdžio deklaruota ''morali ir teisinga politika ''...   ATSAKYTI
Gediminas 2009-03-18 20:58:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
''Prieš pat žiemos šventes UAB „Genlit“, vadovaujama partijos atsakingojo sekretoriaus Šarūno Gustainio, paaukojo Liberalų sąjūdžiui 13 tūkst. litų. Tuo metu jau buvo suformuota Vyriausybė ir E.Masiulis jau užėmė susisiekimo ministro postą. O Šarūnas Gustainis netrukus buvo paskirtas ministro patarėju. '' Teko pažinoti Š.Gustainį, kai dar buvau tos partijos narys, jis buvo Lazdynų skyriaus pirmininkas, tai jis verslininkas ir viena ir kita šio žodžio prasme. Tačiau kaip žmogus jis pakankamai normalus, nepalyginsi su kitais kai kuriais jo partiečiais.   ATSAKYTI
Gediminas 2009-03-18 20:55:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek aš prisimenu Liberalų Sąjūdis jau turėjo nemalonumų su finansavimu, buvo padaryta tyčinė ar netyčinė klaida ir asmuo , kuris ją padarė buvo teisiamas.   ATSAKYTI
Dimes 2009-03-18 20:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Virginija Mačėnaitė - dar viena prostitutinė žurnalistė.
Eik geriau atgal pas Žiemelį pasitiurlinti.   ATSAKYTI
aha 2009-03-18 17:53:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geriau butu nekises:))   ATSAKYTI
i kur konkursai- ten dideli interesai 2009-03-18 17:49:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aišku "Valstiečių laikraštis" priklauso G.Žiemelio verslo grupei, o Masiulis įsikišo į "Fly Lal"bankroto reikalus.   ATSAKYTI
Neskanu 2009-03-18 16:35:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O as manau, kad Valstieciu laikrastis yra labai stipriame verslo interesu sukuryje. Nes labai valdomas vienos su susisiekimu tiesiogiai susijusios verslo grupes vadu, kuriems Masiulis gerai (ir teisingai) spyre i sedimasias. Tai dabar ir pila uzsakomuosius straipsnius.

Jei autore butu panagrinejus bent keleta partiju ir palyginus ju parama bei padarius kokias nors informuotas ir argumentuotas isvadas - sakyciau valio. Arba, jei butu atradus rysi tarp skiriamos paramos ir priimtu sprendimu, irodomai proteguojanciu paremusias kompanijas - du kart valio.

Siaip jau visos politines partijos yra verslo interesu sukuryje ir visos jos verslo remiamos - tokia jau ta politikos prigimtis. Naturalu ir tai, kad verslas renkasi remti jam artimas politines partijas. Nors daugumos straipsnyje minimu imoniu rysys su susisiekimu isvestas pagal logika: "petras kasdien vazineja troleibusu, vadinasi jis turi interesu susisiekimo srityje". Dar didesnis absurdas, kai daromas detektyvas is to, kad partijos nariai remia savo partija.

O tai turbut valstiecius liaudininkus finansiskai remia Vilniaus miesto mokytojai, Operos ir baleto teatras bei Liberalu Sajudzio nariu imones. Ir aisku ten nera nei vieno remejo, kuris turetu ka nors bendro su Zemes ukiu ar pacia valstieciu liaudininku partija?
   ATSAKYTI
Mmm... 2009-03-18 15:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu prof.Algiui Krupavičiui.O per rinkimus vadovaujuosi principu-išsirinkti mažesnę blogybę iš galimų.Ir balsavau būtent už Liberalų sąjūdį.Netikiu,kad galop jie kažkuom nesusikompromituos,bet vis geriau nei populistai ar prasivogę socialdermokratai.   ATSAKYTI
2009-03-18 15:30:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Spekite, kiek metu (tiksliau - tukstanciu metu) sukanka pasakai "drakonas mire- tegyvuoja Drakonas!" ? Tai - homo sapiens'o savybe - kaip kvepuoti, slapintis ar santykiauti.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Pulmonolgijos skyriaus vedėja Virgaitė Bielskienė (nuotr. Zitos Katkienės)
Respublikinės Šiaulių ligoninės Pulmonologijos klinika nuo šiol pasivadinusioje gydymo įstaigoje dirba pačių įvairiausių sričių medikai: gydytojai, slaugytojos bei jų ...
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose (nuotr. SCANPIX)
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose, kur buvo užfiksuota užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, o bendras paveiktų ūkių skaičius jau ...
(nuotr. SCANPIX)
Iranas pirmadienį pranešė per pastarąją parą užregistravęs 160 koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirčių, o šis skaičius yra nedaug mažesnis nei ankstesnę dieną užfiksuotas paros ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vilniaus rotušė imasi pagrindinės salės remonto – pasak rotušės valdytojos Oksanos Treščenko, remontas turėtų vykti apie pusantro mėnesio ir planuojamiems renginiams bei ...
Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas (nuotr. KAM)
Mindaugo karūnavimo dieną Vilniuje – NATO naikintuvų skrydžiai,  XIV a. Garbės sargyba ir Lietuvos kariuomenės orkestras su atkurtomis LDK uniformomis.
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų