News Bridgepix nuotr.

News Bridgepix nuotr.

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Povilas Malakauskas trečiadienį Seime pareiškė nesutinkąs su nuomone, kad jo pavaduotojai Dainius Dabašinskas ir Darius Jurgelevičius yra pažeidžiami. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Algimantas Matulevičius sakė manąs priešingai.

Trečiadienį NSGK svarstė VSD veiklos ataskaitą už 2007-uosius metus. Svarstymas vyko už uždarų durų, o jam pasibaigus NSGK vadovas A. Matulevičius nors ir pasidžiaugė, kad pasikeitus vadovui įvyko pozityvių permainų, neslėpė nepakeitęs pozicijos direktoriaus pavaduotojais tebedirbančių D. Jurgelevičiaus ir D. Dabašinsko. Jis tiesiai pareiškė, kad, jo nuomone, tokiose institucijose, kaip VSD, turėtų dirbti tik nepriekaištingos reputacijos žmonės. Kitaip jie, anot A. Matulevičiaus, tampa pažeidžiami. Paklaustas, ar tokiais laiko atlikto VSD veiklos parlamentinio tyrimo metu ne kartą neigiamai linksniuotus minėtus du pavaduotojus – A. Matulevičius neabejodamas atsakė: „Taip“.

REKLAMA

Jis taip pat sakė manąs, jog turėtų būti įvykdytas ir viso Seimo nutarimas pateikti dvyliką paruoštų pateikimui, tačiau Seimo taip ir nepasiekusių pažymų. Jas VSD skandalo metu iš pradžių pažadėjo pateikti buvęs departamento vadovas Arvydas Pocius. Vėliau jis persigalvojo ir kategoriškai atsisakė tai daryti, motyvuodamas tuo, kad tai operatyvinė ir „labai jautri“ medžiaga, taip pat teigdamas, kad ji menkavertė ir prieštaringa. Dalis parlamentarų ir žiniasklaida ne kartą skelbė, kad minėtos pažymos galbūt slepia korupcinius pareigūnų, politikų ir verslo grupuočių ryšius, žiniasklaidos papirkinėjimo atvejus.

Paklaustas kodėl, jo nuomone, pažymos ligi šiol nepateiktos, A. Matulevičius siūlė adresuoti jį Seimo vadovybei.

Dabartiniam vadovui jis sakė didelių priekaištų neturįs, nors permainos ir nevyksta taip greitai, kaip norėtųsi. Ataskaitos svarstymas bus tęsiamas, nes dar laukiama VSD tebedirbančio Valstybės kontrolės audito išvadų.

Povilas Malakauskas pavaduotojus gina

VSD vadovas Povilas Malakauskas gynė savo pavaduotojus, tvirtindamas, kad jei laikytų juos pažeidžiamais, jie nebedirbtų. Taip pat pažymėjo, kad permainos vyks tada, kai tai bus naudinga ir valstybės saugumui, ir pačiam departamentui.

Jis, tiesa, pripažino, kad kai kuriuos NSGK atlikto tyrimo metu atskleistus ir Seimo patvirtintose išvadose įvardintus trūkumus tekę taisyti – kadrų, planavimo ir kitose srityse.

Kalbėdamas apie nepateiktas pažymas jis patvirtino, jog jos tebeturi operatyvinę vertę, tačiau tai esą nėra visai pažymos, o vidinio susirašinėjimo dokumentai. Anot jo, tos institucijos, kurioms jas skaityti priklauso – teismas ir prokuratūra – gali tai daryti. Seimo NSGK, nors ten dirbantys parlamentarai ir turi teisę dirbti su slapta informacija – tarp tokių P. Malakauskas nepaminėjo.

REKLAMA

Tarnybinį butą A. Pociui teks apleisti

Kalbėdamas apie tarnybinius butus ir A. Pociaus atvejį, kai nebedirbantis pareigūnas gyvena ten pakankamai ilgą laiką, P. Malakauskas pabrėžė, kad toks atvejis nėra vienintelis. „Yra ir daugiau pareigūnų, kurie tebegyvena tarnybiniuose butuose, nors ir nebedirba departamente. Taip yra dėl įvairių aplinkybių, kartais – šeimyninių priežasčių. Pavyzdžiui, kai kurie turi nepilnamečių vaikų. A. Pociaus atvejis kaip tik toks“, sakė P. Malakauskas.

Jis pažymėjo, kad A. Pociui duotas metų terminas baigsis liepos pirmą dieną ir tuomet pastarajam teksią iš buto išsikelti. Kiekvienas atvejis, anot P. Malakausko, sprendžiamas individualiai.

VSD skandalo metu jį tik dar labiau paaštrino nepavykę A. Pociaus mėginimai įsigyti tarnybinį butą už daug mažesnę nei rinkos kainą. Tokių mėginimų buvo ir daugiau – kai kurie iš jų – sėkmingi. Dabar nebedirbantis A. Pociaus pavaduotojas Alfonsas Balzaris, anot žiniasklaidos, privatizavo net du butus Kairiūkščio g. Vilniuje.

Ataskaita svarstoma toliau

Povilas Malakauskas pristatė ne tik praėjusių metų departamento veiklą, bet ir apsikeitė nuomonėmis su NSGK nariais dėl tolimesnės departamento veiklos tobulinimo.

Nors galutinis sprendimas dėl VSD veiklos 2007 metais nebuvo priimtas, nes numatoma pratęsti ataskaitos svarstymą, apskritai buvo teigiamai vertinamas profesionalus saugumo pareigūnų darbas ir konstatuota, jog VSD įstatyme suformuluoti departamento uždaviniai ir funkcijos yra vykdymi.

„Išsakėme eilę pastabų ir pasiūlymų dėl departamento veiklos tobulinimo. Priekaištų galima surasti kiekvienai dirbančiai valstybės institucijai, tačiau VSD darbuotojų branduolys yra stiprus, o teigiami pokyčiai departamento veikloje, pradėjus vadovauti naujam generaliniam direktoriui, yra matomi”, - po posėdžio kalbėjo NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius.

REKLAMA

Komitetas siūlymus dėl VSD veiklos tobulinimo pateiks savo sprendime, tačiau iki sprendimo priėmimo norima sulaukti Valstybės kontrolės atlikto VSD veiklos finansinio audito išvadų, kurios netrukus turėtų pasiekti Seimą.

2007 m. liepos 3 d. Seimo Audito komitetas ir NSGK priėmė bendrą sprendimą „Dėl VSD tarnybinių butų”, kuriame įpareigojo Valstybės kontrolę, atliekant finansinį VSD auditą, ypatingą dėmesį skirti VSD tarnybinių gyvenamųjų patalpų pardavimo sandorių bei naujojo VSD pastato statyboms skirtų lėšų panaudojimo analizei.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ataskaitai NSGK pritarė jau šiandien.

......

Po saugumiečio Vytauto Pociūno žūties Seime inicijuotas parlamentinis VSD veiklos tyrimas nustatė daugybę trūkumų šios institucijos veikloje, vadovybė iš esmės apkaltinta darbo žlugdymu. Direktoriui A. Pociui, nepaisant šalies vadovų ir dalies žiniasklaidos paramos, teko palikti postą, o kai kurie pareigūnai ligi šiol įtarinėjami neskaidriais ryšiais su verslo grupuotėmis ir net kitų šalių specialiosiomis tarnybomis. Skandalo metu iš VSD išstumti arba dėl vadovybės spaudimo pasitraukė dešimtys pareigūnų. Tebedirbantis VSD direktoriaus pavaduotojas Darius Jurgelevičius šiuo metu mėgina bylinėtis su žurnalistais.Nurchaci
2008-05-21 13:56:16
Žertva tas Malakauskas, toks pats kaip ir Pocius "strateguotojo" Januškos statytinis. Reikės po Seimo rinkimų tą kontorą išvaikyti ir kurti VSD iš naujo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
777 to Hau 2008-05-22 10:10:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Patriotų VSD neliko. Vieni palūžo patys ir nuleidę galvas apsimeta, kad nesupranta, kad jau porą trejetą metų tarnauja ne Lietuvai, o jos duobkasiams. Ilgamečiai vadovai ir geri savo sričių specialistai, kurie kūrė VSD, išmesti arba tiesiogine (kaip Pociūnas - per langą), arba netiesiogine prasme (atleisti iš darbo dėl išgalvotų priežasčių). Kaip rašė "Veidas", kontržvalgybos šefas Damulis dabar vairuoja taksi, jo kolega Braziulis dėsto, Burkovskis, vadovavęs valdybai po Pociūno, rašo darbus iš transporto ekonomikos, o kitos valdybos buvęs vadovas Melianas tapo politikos apžvalgininku ir muziejininku. Ar gali Lietuvos valstybė leisti sau prabangą švaistytis tokiais žmonėmis su jų žiniomis ir ryšiais? Tai nusikaltimas prieš valstybę. Tuo pačiu metu vadovybėje kaip niekur nieko sėdi ir bezda išsigimėliai ir išdavikai, kurie gauna didžiules algas mokesčių mokėtojų sąskaita, o iš pavaldinių gautą slaptą informaciją perduoda Gazpromo /FSB rezidentui Lietuvoje - Januškai.   ATSAKYTI
Dzukas 2008-05-21 21:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Normaliose demokratinese valstybese susikompromitave pareigunai traukiasi is postu, bet kai vietoj parlamento valdo "grupe draugu", tai visa chebra sedes tol kol nepasikeis politine valdzia. Beje, kada gi lietuviski Stirlicai gales atsakyti kas ir kodel nuzude pulkininka Pociuna" ? Ar vis girdesime nurodymus - "nelisti prie kaulu" ?   ATSAKYTI
kas 2008-05-21 21:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tarybinis agitatorius -Lietuvos saugumo vado pavaduotojas.Malakauskai gal tame mitinge plojai Jurgelevičiui?   ATSAKYTI
Kajus 2008-05-21 19:35:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaži ką ir apie ką gali spręsti žmogelis, kenčiantis nuo hemifrenijos? :)   ATSAKYTI
Hau 2008-05-21 17:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negi dešiniam pusrutuliui neaišku, kad tarybiniai agitatoriai, tokie kaip D.Jugelevičius, neturi dirbti tokioje strukrūroje kaip vsd. Čia vieta tik sąžiningiems Lietuvos patriotams. Tokių tikrai yra, tačiau jie nustumti. Jei pasitaiko sunkiai nustumiami, tai tokie išmetami pro langus.   ATSAKYTI
Mauras 2008-05-21 17:18:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mauras, nematomo fronto kariams, 2008 05 21 17:11
Ponai, neprašome raportuoti ką veikiate kasdien ir pateikti pokalbių išklotines. Viso labo prašome dezinfekuoti kelis pūlinius, kuriuos atvėrė NSGK skalpelis VSD skandalo metu, ir ne tada, kada bus patogu, o kuo greičiau. Išvardinti? Prašom:

1. Darbo tvarka ir atskaitomybė už svarbios informacijos slėpimą - operatyvininkų paruoštų pažymų "marinavimas" VSD vadovybės stalčiuose be jokios kontrolės, iki "palankaus momento" o jei neatitinka VSD vadovybės ir su jais susijusių politikų interesų - amžinai.
2. Kadrų klausimas - aukščiausių ir šiandien tebedirbančių VSD pareigūnų jurgelevičiaus ir dabašinsko asmeniniai ryšiai su Rusijos priedangos organizacijų (dujotekana) tarpininkais (januška), jų inspiruojami veiksmai, nesuderinami su VSD pareigūnų vardu ir atsakomybe (Kauno atvejis) ir t.t.

galima būtų tęsti, bet šių dviejų nesutvarkius, jokios butų reformos ar nauji pastatai VSD neišgelbės. Gal Matulevičius įžiūri kokių teigiamų poslinkių, deja išorėje nieko nesimato. Matosi tik, kad "socdemai" su "valstiečiais" niekaip nepatenka į STT tinklelį drugeliams gaudyti. Spėkite, kodėl?
   ATSAKYTI
krikdemas 2008-05-21 16:32:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
svolocius   ATSAKYTI
lavonų nepažeisi 2008-05-21 15:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aišku nepažeidžiami, juk - lavonų (moralinių) nepažeisi!   ATSAKYTI
Rimantas 2008-05-21 14:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zaidimas pries visuomene. Nusodintas Matulevicius vaidina, kad tardo Malakauska, o pastarasis vaidina, kad atsiskaito [koks ten gali buti atsiskaitymas - isvaikyti visa ta nusikalteliu sanplaika, o vadeivas ilgiems metams uz grotu].Jie galvoja, kad aplinkui vieni durneliai, nieko nesupranta. o save isivaizduoja, bent jau Lietuvos valdovais. Seniai Malakauskas buvo paprastas fizikas, Laurinkus - bibliotechnikas.    ATSAKYTI
Aha 2008-05-21 14:13:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aisku,kad nepazeidziami. Kol klanas saugo.   ATSAKYTI
Nurchaci 2008-05-21 13:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žertva tas Malakauskas, toks pats kaip ir Pocius "strateguotojo" Januškos statytinis. Reikės po Seimo rinkimų tą kontorą išvaikyti ir kurti VSD iš naujo.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Pulmonolgijos skyriaus vedėja Virgaitė Bielskienė (nuotr. Zitos Katkienės)
Respublikinės Šiaulių ligoninės Pulmonologijos klinika nuo šiol pasivadinusioje gydymo įstaigoje dirba pačių įvairiausių sričių medikai: gydytojai, slaugytojos bei jų ...
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose (nuotr. SCANPIX)
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose, kur buvo užfiksuota užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, o bendras paveiktų ūkių skaičius jau ...
(nuotr. SCANPIX)
Iranas pirmadienį pranešė per pastarąją parą užregistravęs 160 koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirčių, o šis skaičius yra nedaug mažesnis nei ankstesnę dieną užfiksuotas paros ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vilniaus rotušė imasi pagrindinės salės remonto – pasak rotušės valdytojos Oksanos Treščenko, remontas turėtų vykti apie pusantro mėnesio ir planuojamiems renginiams bei ...
Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas (nuotr. KAM)
Mindaugo karūnavimo dieną Vilniuje – NATO naikintuvų skrydžiai,  XIV a. Garbės sargyba ir Lietuvos kariuomenės orkestras su atkurtomis LDK uniformomis.
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų