Nausėda kreipėsi į Seimą dėl generalinio prokuroro Pašilio atleidimo papildyta: 16.08 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Seimą dėl generalinio prokuroro Evaldo Pašilio atleidimo, pasibaigus jo įgaliojimų laikui. 

E. Pašilio penkerių metų kadencija baigiasi gruodžio 29 dieną. 

Anot Prezidentūros, šalies vadovas tikisi, kad būsima prokuratūros vadovybė ne tik pratęs pradėtus darbus, bet ir skirs daug dėmesio prokurorų ir visuomenės lūkesčių patenkinimui. 

„Lietuvos prokuratūra per pastaruosius penkerius metus pagerino prokurorų socialines garantijas, atskirų prokuratūrų lygmeniu vykdė darbo optimizavimo procesus, užbaigė ir teismams perdavė ne vieną rezonansinę bylą. Šiuo laikotarpiu taip pat buvo keliamas tikslas bendrai sutrumpinti ikiteisminių tyrimų terminus“, – rašoma Prezidentūros pranešime. 

G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad artimiausiu metu būtina stiprinti prokuroro profesijos prestižą, rūpintis skaidrumo standartais priimant vidinius administracinius sprendimus, sistemiškai įvertinti vidaus kontrolės ir rizikos nustatymo mechanizmus, ypač rezonansinių tyrimų atvejais. 

Šalies vadovo manymu, apie rezonansinius tyrimus prokuratūra turėtų komunikuoti efektyviau, taip pat turėtų būti siekiama stiprinti bendradarbiavimą su ikiteisminio tyrimo institucijomis. 

Pagal Konstituciją generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. 

Generaliniu prokuroru E. Pašilis buvo paskirtas 2015-ųjų gruodžio pabaigoje. Iki tol jis 15 metų dirbo Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėju, penkis iš jų – šio teismo pirmininku. 

Spalio pabaigoje generalinis prokuroras dalyvavo Teisingumo ministerijos rengtoje atrankoje į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą ir buvo pasirinktas Vyriausybės, kaip tinkamiausias pretendentas.

Prezidentas tuomet nepritarė jo kandidatūrai ir teigė, kad E. Pašilis neatitinka pozicijai keliamų reikalavimų, o pačią atranką pavadino mažai skaidria ir neefektyvia. 


Rašyti komentarą...
A
2020-12-04 15:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmas žingsnis padarytas, dabar sekantys turi sekti, nes policinėje valstybėje teisingumo nerasta!!! Dar ponų laukia tarptautinis skandalas - teks labai kai ko atsiprašyti!!!
Atsakyti
-2

T
Tai va
2020-12-04 16:34:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai laikas , konservų draugas
Atsakyti
-1

H
HBH
2020-12-05 14:03:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
na ir kaip jis dirbo ? - vilkino E.Masiulio ir kitas korupcines bylas. O štai dėl Gražulio tai padarė 300%, nors nieko ten nerado. Rašė : "padarė didelės žalos valstybei" - tik kokiai valstybei tai pamiršo parašyti. Kyšio nebuvo, nei viena pusė neturi nusiskundimų, žodžiu, baltais siūlais užsakyta byla.
Gero tik tiek, kad neapsikentę nuo purvasklaidos propagandos nutarėm paragauti "Judeks" koldūnų ir maloniai nustebome : geriausi Lietuvos rinkoje ! Visi, kam pasakėme,tik juos dabar ir perka
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų