Veryga apie naujus ribojimus: laikas imtis mokyklų, prekybininkų, darbo vietų ir laisvalaikio pramogų Papildyta 14.04 val.

Kitą savaitę bus sprendžiama, kokių naujų karantino griežtinimo priemonių būtina imtis, kad pavyktų suvaldyti sergamumą Covid-19 Lietuvoje. Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga svarsto, kad nauji ribojimai palies darbo vietas, ugdymo bei kultūros įstaigas ir prekybos vietas.

Pasak A. Verygos, pirmadienį Vyriausybė sės diskutuoti apie karantino griežtinimą.

„Deja, bet situacija yra negerėjanti, ji ir toliau blogėja. Neturime eksponentinio augimo, bet kiekvieną savaitę matome augantį atvejų skaičių. Tai reiškia, kad tų priemonių, kurios šiuo metu yra taikomos, tikrai nebepakanka. Viruso plitimas nesustoja.

Kitą savaitę, pirmadienį, Covid-19 valdymo komitete iš naujo bus peržiūrimos karantino sąlygos ir priemonės, bus diskutuojama, kokių naujų priemonių reikėtų ir būtų galima imtis tam, kad atvejų skaičius galėtų mažėti“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

Pokyčiai darbe ir ugdymo įstaigose

Laikinasis ministras teigė, kad siūlys griežtinti karantiną atšaukiant leidimą gyventojams lankytis kultūros įstaigose. Jis turėjo įsigalioti nuo gruodžio 10 dienos.

„Siūlysime atidėti įsigaliojimą išimčių muziejams ir kitoms kultūros įstaigoms. Tikrai dabar ne laikas tokiems reiškiniams“, – sakė A. Veryga.

Taip pat reikšmingi pokyčiai gali laukti darbo vietose bei ugdymo įstaigose.

„Bus kalbama tiek apie priemones darbo vietoms, ką būtų galima griežčiau reglamentuoti, tą patį nuotolinį darbą, kaukių dėvėjimą ne tik ten, kur klientai aptarnaujami, bet kai yra bendraujama su kolegomis. 

Klausime kolegų iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėl ugdymo proceso peržiūrėjimo, ar būtų galima daugiau kažką peržiūrėti, ar nebūtų galima nuotolinio darbo organizuoti“, – vardijo laikinasis ministras.

Tai pat A. Veryga neatmetė, kad apribojimai galėtų būti įvedami ir prekybos vietoms.

„Vienas realiausių apibijomų – ploto, tenkančio vienam asmeniui, didinimas“, – sakė laikinasis ministras.

REKLAMA

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių Europoje pagal 100 tūkst. žmonių per pastarąsias dvi savaites tenkančius susirgimus.

Rekordinis užsikrėtimų skaičius

Per ketvirtadienį Lietuvoje patvirtintas rekordinis susirgimų Covid-19 skaičius – 2514. Nuo koronaviruso mirė 26 žmonės, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. 

Rekordiniai Covid-19 skaičiai Lietuvoje, anot A. Verygos, fiksuojami todėl, kad gyventojai toliau juda, bendrauja ir nesisaugo. 

Per praėjusią parą pasveiko 864 žmonės.

Nuo pandemijos pradžios Covid-19 šalyje užsikrėtė 69 tūkst. 582 asmenys, 40 tūkst. 926 – tebeserga, 27 tūkst. 760 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 590 žmonių, dėl kitų priežasčių mirė 306 užsikrėtusieji.

Per praėjusią parą ištirti 11 tūkst. 693 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 304 tūkst. 400.

Papildysime.


Rašyti komentarą...
T
Turgui
2020-12-04 13:52:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
priėjo prie mano prekyvietės moteris kaukė ant smakro kalba tel pašnekovui sako gruodžio 3 dariausi kovid tėsta ats teigiamas bet nejaučiu jokių simptomu vakar buvau laidotuvese davė biuletėnį dabar turgui apsipirkinėju moviau nuo savo vietos kaip kulka tai va kokios padlos su kovidu slampinėja
Atsakyti
-44

E
Eg...
2020-12-04 13:24:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia labai griežto karantino.Labai.Kitaip lietuviai nesupranta-vyksta į medžiomlę,į pirtis,planuoja Šventes
Atsakyti
-59

E
Edita
2020-12-04 13:16:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo greičiau reikia griežtinti
Atsakyti
-57

SKAITYTI KOMENTARUS (140)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų