Veryga: įvedant ribojimus, nereikia „jokios ypatingos analizės“

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad kritikai per daug sureikšmina duomenų detalumą, Vyriausybei priimant sprendimus dėl karantino ribojimų, nes virusas plinta visur, kur renkasi žmonės.

„Dėl duomenų – aš manau, kad kartais yra tiesiog per daug sureikšminamas ir pervertinamas duomenų detalumas, manau, kad kai kuriais atvejais be reikalo yra bandoma pritempti prie kažkokios konkrečios vietos“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministras.

„Aš tik priminsiu tas kalbas apie naktinius klubus, kai buvo sakoma: „O kur įrodymai, kad virusas plinta ten?“ Noriu tik priminti, kad tam, jog virusas plistų, reikia, kad žmonės susitiktų, kad pabūtų mažesniu nei vieno metro atstumu, kad pabendrautų daugiau nei 15 minučių, kad liestųsi prie paviršiaus, kur gali būti virusas, ir vėliau rankomis paliestų gleivines“, – pridūrė jis.

Pasak A. Verygos, „visos šitos sąlygos egzistuoja ten, kur žmonės fiziškai susirenka“, todėl įvedant ribojimus nereikia atlikti „jokios ypatingos analizės“.

„Viskas, kas yra leidžiama, ir yra papildoma sąlyga virusui plisti“, – kalbėjo ministras.

„Tik ne visko galim atsisakyti. Negalim uždaryti gydymo įstaigų tam, kad žmonės ten nesusirinktų. Toks variantas net nesvarstomas. Yra svarstomos tik tos priemonės, kurios nėra gyvybiškai būtinos ir kurių galima išvengti“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Vyriausybei siūlo drausti būriuotis didesnėms nei dviejų asmenų grupėms, drausti parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose prekiauti laikinose prekybos vietose.

Ministerija taip pat siūlo rekomenduoti parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių: išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kitų priemonių, kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus nustatytu laiku konkrečioje vietoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų