Buvęs aktorius dabar džiaugiasi daržais: nustebino savo sodo keistenybėmis

Buvęs Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Enrikas Kačinskas mėgaujasi pensija, kurią jau dešimt metų leidžia daržininkaudamas. O besikapstydamas savame sode ima kartais ir visokių keistenybių prisiaugina. Štai šiemet jis visus interneto draugus nustebino tikru gamtos pokštu į medį įvarytais moliūgais – kobromis.

Juozo Miltinio dramos teatro aktorius savo darže lyg scenoje mėgsta papokštauti. Bet šįkart iš pakuotės pabertos sėklos jam iškrėtė tikrą stebuklą.

„Aš pats neseniai pamačiau, nes medžių lapija buvo paslėpus ir galvojau, kad nieko nebus ir kada ruduo atėjo ir nusitęsė beveik iki žemės tas stebuklas, galvoju va ir pas mus auga“, – sako aktorius Enrikas Kačinskas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Buvęs aktorius dabar džiaugiasi daržais: nustebino savo sodo keistenybėmis

Bet kai 72-iejų metų Enriko Kačinsko sode ėmė tįsti žalios keistenybės pasidarė nebejuokinga. Ant į obelį įsirangiusios virkščios tamsiai žali raino rašto vaisiai išties primena gyvačiukes ar netgi grakščiais kakleliais kabančias vazas:

„Pati nenorėjo lipt, o paskui per prievartą įvariau į medį, o ten kobros mažesnės. Ir viršuj netgi išplatėjusios kaip kobrų maišeliai.“

Šie stebėtinos išvaizdos vaisiai – tai dekoratyvūs moliūgai. Ir Kobra jų tokia – veislė.

„Bandė čia raitytis, bet aš pagavau ją ant virvutės, užsukau ir sakau lipsi į medį ir įlipo į medį. Bet jai priklauso, nes ji yra liana“, – pasakoja E. Kačinskas.

REKLAMA

Geros nuotaikos nestokojantis aktorius sako visada mėgęs daržininkauti. O kad kapstantis sode nebūtų taip nuobodu, kasmet susigundo auginti ką nors keisto arba neįprasto. Nors eksperimentai ne visada pasiteisina, bet kai pavyksta, tai tik spėk džiaugtis derliaus vaisiais:

„Oj, čia kanapę tai žvirbliai pasisodino, aš jau jos negaliu panaikint. Pas mane ir saulėgrąžų žvirbliukai pasisėja.“

Aktorius juokiasi, kad pas jį darže vietos atsiranda ir tradicinėms daržovėms, ir gėlėms ir prieskoniams. Bet smagu, kai pasodinus cidoniją, ši duoda gražių vaisių, aktoriaus sode puikiai auga ir figos.

„Tai kas ne keista – gali ir pas močiutes ir pas drauges atrast, bet dabar labai mažėja tų keistenybių, nes jau tiek viskas išmėginta, kad tiesiog su džiaugsmu pamatai kokią nesąmonę, tai griebi išsišiepęs“, – teigia E. Kačinskas.

Na, o kobrinius moliūgus pasidomėjęs aktorius žada ragauti, nors ir auginami dėl grožio, bet dekoratyvūs irgi valgomi. Pasirodo daržovė maistinga ir lengvai virškinama.

„Nu dar šneku, dar šneku, Bet čia vien pavadinimas kobra? Nu pavadinimas čia toks bet vaistus irgi ima gi tuos nuodus iš kobros. Ir labai dideli vaistai gal aš čia ir pasveiksiu ir protiškai ir fizikai“, – kalbėjo E. Kačinskas.

O moliūgų augintojų galimybės gali būti beribės. Šių augalų šeimoje yra apie 100 genčių ir maždaug 700 rūšių. Moliūginių šeimai priklauso ir maistui daugiausiai vartojamos gentys: arbūzai, agurkai, karnišonai, melionai, ilgmoliūgiai, moliūgai, patisonai aguročiai cukinijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų