Sienas paišiusiam 18-mečiui gresia iki 5 metų kalėjimo

Policija sostinėje pričiupo pastatų sienų peckiotoją, kuriam dabar gresia iki 5-erių metų nelaisvės. Pareigūnai skelbia 18-mečio namuose radę daug dažų ir galimai narkotinių medžiagų, tikisi sučiupti ir jo bendraminčius, dėl kurių piešinių Vilniaus savivaldybė per pastaruosius kelerius metus patyrė net 300 tūkst. eurų žalą.

Įprastas sostinės Žirmūnų rajonas. Panašiame į daugelį kitų rajonų ir ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose, auga medžiai, stovi gražus darželis. Viskas įprasta ir kasdieniška. Bet yra vienas dalykas, kurio čia neturėtų būti – pripeckiota ant sienų. Čia yra prirašyta vadinamųjų „tagų“. Siena buvo uždažyta ir vėl pripeckiota ant viršaus.

Kai kuriuos užrašus pavyksta įskaityti: „NTNTB“, „Hint“, kad ir ką tuo bandyta pasakyti. Kiti panašesni į keverzonę. Galima bandyti perskaityti arba tiesiog eiti pro šalį.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sienas paišiusiam 18-mečiui gresia iki 5 metai kalėjimo

Bet faktas tas, kad šie vadinamieji „tagai“ tikra miesto dalis ir jų begalė. Net prie Žvėryne esančios smuklės taip pat apipeckiotos.

„Kažkur gal 4-5 val. ryto, nes būdavo taip, kad tėvai važiavo dirbti ir matė, kad kažkoks žmogus su juoda striuke apsirengęs kažkaip – gal juos pamatė kažkaip ir pabėgo“, – sako smuklės darbuotojas Nikolajus.

O priešais ant pastato kelis kartus pakartotas jau anksčiau matytas „Hint“.

„Sakau, rankas reikėtų nukapoti tokiam žmogui“, – pasakoja Nikolajus.

Anot sostinės savivaldybės – būtent pasikartojantys užrašai „Hint“, o taip pat ir „RND“, ir jau liūdnai pagarsėjęs „Solomon“ – Vilniaus miesto policiją prieš kelias dienas nuvedė į vieno sostinės vadinamojo grafitininko namus.

REKLAMA

„Pagal tuos „tagus“ sostinės policininkams pavyko nustatyti šiam momentui vieną įtariamąjį, kuris galimai tepliojo sienas. Atlikus kratą 2002 m. gimimo vaikinuko namuose buvo rasta daug aerozolinių dažų, piešinių eskizų, drabužių. Net buvo rasta galimai narkotinių medžiagų pas jį“, – teigia Vilniaus AVPK atstovas Tomas Bražėnas.

„Sulaikė asmenį policija, kuris gan daug pastatų yra apipiešęs įvairiais „tagais“. Tikėtina, kad tie žmonės tarpusavyje bendrauja ir nuves tas tyrimas prie kitų asmenų, kurie tikrai dažniausiai ne puošia Vilniaus miesto“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės atstovas Gintaras Leperskas.

Pasak savivaldybės – ne tik nepuošia, bet ir brangiai kainuoja miesto gyventojams. Per pastaruosius trejus metus peckionių uždažymui ar nuvalymui Vilnius skyrė 300 tūkst. eurų.

Policijos pričiuptam 18-mečiui gresia rimti nemalonumai – iki 5-erių metų nelaisvės. Policija tikisi, kad šioje byloje atsiras ir daugiau įtariamųjų. O pasikartojančių užrašų sostinėje išties gausu.

Su nelegaliais grafitininkais kovojantys specialistai sako, kad kiekvienas peckiotojas dažniausiai turi savo „tagą“ ir savitą braižą. Ir nors gali pasirodyti, kad ant sienų piešia kas papuola – ekspertai skaičiuoja, jog Vilniuje tokių užkietėjusių peckiotojų – vos pora dešimčių.

„Tikėtina, tuos asmenis eliminavus – miestas būtų švaresnis“, – sako G. Leperskas.

Bet yra ir tokių pavyzdžių: štai iliustratorė Akvilė su kolege margina didžiulę sieną prie Geležinio vilko gatvės. Legaliai. Gavo savivaldybės leidimą piešti liūtus, katinus ir kelti pravažiuojančiųjų šypsenas. Bet Akvilė ir ant sienų peckiotojų nepyksta…

„Neskirstyčiau į bloga ir gera, nes grožis – tai tokia labai abstrakti sąvoka, kur galima ginčytis visą laiką“, – pasakoja iliustratorė Akvilė.


Rašyti komentarą...
:
:D
2020-09-15 21:25:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
zmogu papjoves su gailesciu maziau gauciau. Rinkites atsargiai
Atsakyti
0

P
Paulius
2020-09-15 20:28:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau tikrai.Už sienų paišymą iki gyvos galvos.
Atsakyti
0

:
:)
2020-09-16 07:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į kalejmą nesodinti - tegu apmoka tuos padarytus nuostolius 300 tūkstančius eurų ir eina į laisvę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų