Italijoje po karantino į mokyklas sugrįžo milijonai moksleivių

Milijonai italų vaikų pirmadienį sugrįžo į mokyklas, atidarytas po daugiau kaip pusę metų trukusio uždarymo siekiant suvaldyti koronaviruso pandemiją.

Koronavirusas (nuotr. Scanpix)

Nors kai kurios šalies mokyklos buvo atidarytos anksčiau šį mėnesį, maždaug 5,6 mln. iš 8 mln. moksleivių į klases sugrįžo šį pirmadienį. Jiems teko susidurti su nauja suvaržymų realybe.

Italija yra tarp Europos šalių, kurioms pandemija smogė pirmiausiai. Italijoje oficialiai jau užregistruota 280 tūkst. užsikrėtimo atvejų, įskaitant daugiau kaip 35,5 tūkst. mirties atvejų.

Premjeras Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) sekmadienį pripažino, kad Italijos mokyklos yra sunkioje padėtyje, kai taip pat trūksta mokytojų, vienviečių suolų ir chirurginių kaukių.

„Bus sunkumų ir nepatogumų, ypač iš pradžių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė G. Conte.

Šalyje užregistruojant po daugiau kaip 1,5 tūkst. užsikrėtimo atvejų per parą, G. Conte kreipėsi specialiai į jaunuolius.

„Turite atlikti savąją darbo dalį. Turite įsipareigoti laikytis atsargumo priemonių, su kuriomis galėsite apsaugoti savo sveikatą ir savo mylimų žmonių sveikatą“, – sakė jis.

Italijos švietimo ministrė Lucia Azzolina (Lučija Acolina) pranešė, kad siekiant suteikti moksleiviams daugiau erdvės buvo įrengta daugiau kaip 5 tūkst. papildomų klasių.

Vis dėlto kai kurie pietiniai regionai, įskaitant Apuliją ir Kalabriją, mokyklų atidarymą atidėjo iki rugsėjo 24-osios, nes nuogąstauja, kad mokymo įstaigos nėra pasirengusios vykdyti visus naujus reikalavimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų