Kalinio pabėgimas atvėrė žaizdas: pareigūnams – kaltinimai net dėl narkotikų

Žmogžudžio pabėgimas supurtė kalėjimo ligoninę iš pagrindų. Atliekant tyrimą atskleista ir daugiau pareigūnų aplaidumo ir piktnaudžiavimo atvejų. Jiems mesti įtarimai net dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, siekiant jas platinti. Nuo tarnybos nušalinti trys pareigūnai.

Tyrėjų akys į laisvės atėmimo vietų ligoninę Pravieniškėse nukrypo po to kai iš jos praardęs tvorą ir įveikęs kelias spygliuotas užkardas pareigūnų nepastebėtas paspruko žmogžudys Jevgenijus Sotikovas, kuris po paros sulaikytas jau Klaipėdoje. Atliekant patikrinimus į dienos šviesą ėmė lįsti ir daugiau negerovių.

„Įstaigoje galimai netinkamai organizuojamas ir kontroliuojamas nuteistiesiems draudžiamų daiktų paėmimas bei jų apskaita“, – sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kalinio pabėgimas kelia klausimų: vaikštant lauke jie yra nuolat stebimi prižiūrėtojų

Įtarimai labai rimti – ne tik dėl aplaidaus pareigūnų darbo, bet ir dėl galimo disponavimo narkotikais, siekiant juos platinti. Kokia schema buvo naudojama – kol kas neatskleidžiama.

„Yra pradėtas Kriminalinės žvalgybos valdyboje ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo, netinkamo pareigų atlikimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis“, – pasakoja V. Kulikauskas.

Daugiau pradėto tyrimo detalių kalėjimų departamentas nekomentuoja. Tačiau kol vyksta tarnybinis patikrinimas nuo pareigų nušalinti trys vadovaujančias pareigas kalėjimų ligoninėje užimantys asmenys: direktorius Ramūnas Šilobritas, jo pavaduotojas Tomas Bartninkas ir Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis.

„Pagal nustatytą tai mėnuo, dar mėnuo gali būti pratęsta – tai maksimalus terminas yra du mėnesiai“, – teigia V. Kulikauskas.

Įtariamųjų ratas gali didėti, mat tyrimas laisvės atėmimo vietų ligoninėje tik pradėtas.


Rašyti komentarą...
D
Demokratija
2020-09-11 20:03:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimas supuvęs, tai ką ten jau kalbėti apie kokias pravieniškes. Svarbu Gerovės Valstybė (kaikam)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų