Lietuva gerins suimtųjų gyvenimą: įrengs ir pramogų vietų atvykus šeimoms

Milijonai eurų – šalies kalinių gyvenimo sąlygoms gerinti. Nuteistiesiems masiškai užvertus teismus skundais ir laimint tūkstantines kompensacijas už gyvenimą orumą žeminančiomis sąlygomis, Lietuva ėmėsi gerinti nuteistųjų gyvenimą už grotų. Užtikrinama, kad kalintieji aplink save turėtų daugiau vietos, turėtų atskirą patalpą gamtiniams reikalams atlikti, o atvykus šeimos nariams ir papramogauti laisvalaikio, privačiose zonose. 

Atnaujinta ir dar dažnais kvepianti tardymo izoliatoriaus patalpa, kurioje kitą savaitę gyvens įtariamieji, laukiantys teismo sprendimo. Tokiose kamerose suimtieji pragyvena nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Vaizdas, iš pirmo žvilgsnio, niekuo neypatingas: po tris, ar keturias miegamąsias vietas, stalas, suolai ar kėdės prisėsti.

Tačiau skirtumus su ilgus metus funkcionavusiu Lukiškių tardymo izoliatoriumi tikrai galima pamatyti. Pavyzdžiui, naujose kamerose tualetas su kriaukle atskirose patalpose. Vienam žmogui skirta daugiau kvadratinių metrų kameroje, nei kad buvo iki šiol. Na, o ilgalaikių pasimatymų su šeimos nariais vieta – gražiai įrengti kambariai, su plačia miegamojo lova, televizoriumi ir net iškabintais paveikslais.

(77 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pamatykite, kokiomis sąlygomis nuo šiol Vilniuje gyvens nuteistieji

Parą išbuvęs su savo šeimos nariu, suimtasis gali pasigaminti valgyti, tokios virtuvės ankščiau net sapne regėti nebuvo įmanoma.

Trumpalaikių pasimatymų ir laisvalaikio zona su vaikiškais žaislais, stalo tenisu ir knygomis. Iki šiol padaryti darbai su remontais ir atnaujinimais iš valstybės biudžeto atsiėjo beveik 8 šimtus tūkstančių eurų. Tačiau, anot teisingumo ministro, įkalinimų įstaigų modernizavimui – tai dar ne pabaiga.

REKLAMA

„Kvadratinių metrų skaičius, tualetas, kur galima nueiti, užsidaryti duris, kur tavęs niekas nemato. Dušai, higiena, švara, ventiliacija. Ir svarbu, kad žmonės nėra sugrūsti, kaip silkės bačkoje“, – sako ministras Elvinas Jankevičius.

Kasmet dešimtys kalinių Lietuvą skundžia Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT), ir prisiteisia krūvas pinigų neturtinės žalos atlyginimui už, kaip patys sako, žmogaus orumą žeminančias gyvenimo sąlygas. 

Įkalintieji leidžia darbo dienos popietę lauko sporto salėje, tačiau dėl jos skundai taip pat netyla, tad Vilniaus pataisos namuose greitai pradės dygti ir moderni sporto aikštelė.

Skundžiamasi dėl dabar esančios senos ir nesaugios įrangos, o iki metų pabaigos bus įrengta, jei pirkimas bus įvykdytas, šiuolaikinė, moderni sporto aikštelė.

Anot teisingumo ministro, kalinių gyvenimo sąlygų gerinimas – senas siekis, kurio stoka Lietuvą gramzdino EŽTT. Tikimasi, kad iškėlus kalinčiuosius iš Lukiškių ir sumoderninus įstaigas, tokių skundų bus žymiai mažiau.

„Iškėlę Lukiškes padarėme orias sąlygas nuteistiesiems ir suimtiesiems čia, pataisos namuose. Remontas tebevyksta. Iš esmės visi korpusai remontuojasi. Šis tardymo izoliatorius talpins apie 180 asmenų. Panašiai tiek jų buvo ir Lukiškėse“, – teigia E. Jankevičius.

Atnaujintas ne tik Vilniaus pataisos namų tardymo izoliatorius, remontai vyksta ir kitose šalies kalinimo įstaigose.

„Didžiausia įstaiga yra Pravieniškių pataisos namai. Tai ir šiandien tai pradėti vieno iš bendrabučio remontai, Alytus taip pat rekonstruojasi, remontuojasi vienas iš pastatų, irgi 200 vietų kamerų tipo patalpos bus įrengtos ir tikimės, kad gal iki metų galo“, – kalbėjo kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas.

Iki metų pabaigos dar ketinama įkurti apie 1000 naujų ir modernių įkalinimo vietų visoje Lietuvoje. Tam bus skirti 8 milijonai eurų.


Rašyti komentarą...
N
Nijole
2020-09-20 20:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu, ar tuos 8milijonus euru kaliniai uzdirbo ar is saziningai gyvenanciu ir dirbanciu zmoniu kisenes paimti ?
Atsakyti
-2

N
Nijole
2020-09-20 20:04:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is kokiu lesu bus paimti tie 8 milijonai euru?
Atsakyti
-2

N
Ne
2020-09-20 19:57:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skirkit keliam asfaltuot o ne kaliniam. Tegul nedaro nusikaltimu ir nereiks sedet
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų