Populiacijos tyrimas susidūrė su nesklandumais: neveikia vilniečiams skirtas registracijos numeris

Prieš kelias dienas prasidėjęs populiacijos tyrimas susidūrė su nesklandumais – neveikia gyventojams išsiųstuose laiškuose nurodytas telefono numeris.

Asociatyvi (nuotr. SCANPIX)

Apie tai pranešęs profesorius Vytautas Kasiulevičius socialiniame tinkle pasidalijo nauju telefono numeriu, kuriuo reikėtų skambinti. 

„Gavusiems pakvietimus į tyrimą! Covid-19 sero-epidemiologinio tyrimo registracijai Vilniuje pasikeitė mobilus telefonas. Skambinkite 8-615-35263. Detalesnė informacija pylimas.lt“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo profesorius. 

Prof. V. Kasiulevičius pasidalino informacija dėl sero-epidemiologinio tyrimo atlikimo

Antradienį skelbėme, kad tyrime, kuriuo siekiama nustatyti, kokia gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodama, ištirti pirmieji keliasdešimt savanorių. Apie tai BNS informavo tyrimui vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas.

„Tyrimą mes pradėjome pirmadienį. Dabar tiksliai negaliu pasakyti, kiek žmonių ištirta, bet (...) keliasdešimt maždaug jų jau yra“, – BNS antradienį sakė profesorius.

„Mes pradžioje norėjome pažiūrėti, kaip viskas vyksta, kiek užtrunka procesai. Prašėme, kad pradžioje ne tiek daug žmonių eitų ir būtų tiriami. Trečiadienį turėtų prasidėti masinis tyrimas, didžiuliai srautai“, – pridūrė jis.

Tyrimai atliekami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų gyventojams. Iš viso kvietimai išsiųsti 13 tūkst. žmonių, o ištirti planuojama perpus mažiau – apie 6,5 tūkst. asmenų.

M. Stankūno teigimu, dvigubai daugiau kvietimų siunčiama todėl, jog ne visi žmonės atsilieps ir ateis atlikti testo.

REKLAMA

Žmonės tyrimui atrinkti atsitiktiniu būdu, tačiau jie atspindi šių šešių regionų gyventojų sudėtį. Planuojama, kad gyventojų testavimas truks apie mėnesį.

„Iki rugsėjo 10 dienos turėtume pabaigti tą tyrimą, jei viskas gerai“, – sakė M. Stankūnas.

Sutartį dėl populiacijos tyrimo LSMU su Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė liepos 10 dieną. LSMU tyrimą atlieka kartu su Vilniaus universitetu (VU).

Testai savanoriams atliekami šešiose gydymo įstaigose: Vilniaus Centro poliklinikoje, Ukmergės ligoninėje, Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centre, Tauragės ligoninėje, Respublikinė Klaipėdos ligoninėje ir Kauno klinikose.

Siekiant išsiaiškinti, kokia visuomenė dalis persirgo koronavirusu, pakviestiems savanoriams atliekami serologiniai COVID-19 testai. Jie rodo organizme susidariusius antikūnus. Šių tyrimų metu analizuojamas žmogaus kraujas.


Rašyti komentarą...
P
Pacientas
2020-08-12 18:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tyrimas augant naujų atvejų skaičiui neturi
jokios mokslinės vertės.Imitacija veiklos?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų