Gelbėtojai tiek poilsiautojų Palangoje dar nematė: pliažus nugulė apie pusę milijono žmonių

Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas teigė, kad paplūdimiuose tiek žmonių dar nebuvo – viskas buvo užgulta. Savaitgalį Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, nuo Nemirsetos iki Latvijos sienos, gelbėtojų skaičiavimu, aplankė apie pusę milijono poilsiautojų. Tarsi visas Vilnius būtų suvažiavęs. Savaitgalį oras pajūryje kaito beveik iki 30 laipsnių, o vanduo – iki 20 laipsnių šilumos.

Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas teigė, kad paplūdimiuose tiek žmonių dar nebuvo (tv3.lt fotomontažas)

„Šį savaitgalį buvo pats didžiausias kiekis poilsiautojų per visą vasarą. Ir gelbėtojams buvo pats sunkiausias savaitgalis.

Gelbėtojai bėgiojo po prakaitu. Per savaitgalį 12 vaikų pasiklydo, bet suradome visus. Girtą vyrą ištraukėme iš vandens moterų pliaže. Iš tiesų, turėjome labai daug įvykių – virš 20.

Žinoma, dauguma poilsiautojų buvo sąmoningi ir tvarkingi, bet atsirado visokių žmonių“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo J. Pirožnikas.

Palangos pajūris

Moterų pliaže teko traukti girtą vyrą

Sekmadienį gelbėtojams teko darbuotis moterų pliaže ir iš vandens traukti girtą vyrą. Kaip pasakojo, J. Pirožnikas, greičiausiai į nuogas moteris paspoksoti užsimanęs vyras vandenyje tūnojo su drabužiais ir visiškai girtas.

„Kaip jis ten pakliuvo – jis pats aiškina, kad neatsimena. Ar norėjo pasižiūrėti į nuogas moteris, ar ką. Jis buvo visiškai girtas ir įpūtė 2,5 promiles.

Priplaukiau prie jo su vandens motociklu ir sakau: „Einam į krantą“. Jis pradėjo tik su rankomis mosikuoti, tai pagavau už rankų ir vėliau parvežiau į centrinę gelbėjimo stotį“, – prisiminė J. Pirožnikas.

REKLAMA

Girtas vyras dar sukaupęs jėgas grasino Palangos gelbėtojų vadovui ir sakė, kai tik atplauks į krantą, tai dar parodys, kas jis toks. Tačiau savo didvyriškumą teko paminti ir toliau jau aiškintis su policijos pareigūnais.

Pasiklydo net 12 vaikų

Gelbėtojai pranešė, kad per savaitgalį pasiklydo net 12 vaikų, bet pavyko juos visus surasti ir sugrąžinti pas tėvus ar kitus artimuosius.

„Tai tikrai didžiulis skaičius. Viskas dėl masės žmonių. Nebuvo tokių atvejų, kad tėvai būtų apsvaigę nuo alkoholio, ar kaip anksčiau būdavo, kad gerdavo bare ir vaikus palikdavo. Čia tikrai ne tokie atvejai.

Mes suprantame tėvus, jie ateina į paplūdimį su dviem ar trimis vaikais, jei dar ant rankų koks mažiukas. Tėvai sako mums: „tik ištiesiau rankšluostį, ką tik buvo šalia, apsisuku, jau nebėra“, – kalbėjo J. Pirožnikas.

Gelbėtojų vadovas prašo tėvų ar kitų suaugusiųjų stebėtų vaikus, nepalikti vienų ir neleisti vieniems maudytis, ar eiti prie vandens.

Palangos pajūris

Nuskendo 79-erių vyras

Penktadienį Palangoje netoli tilto nuskendo 79-erių vyras. Gelbėtojai jį ištraukė iš jūros ant kranto, gaivino, o vėliau perdavė į medikų rankas. Medikams taip pat nepavyko jo išgelbėti.

Neatmetama, kad pensininkas galėjo mirti dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Apie tai patvirtino ir Palangos gelbėtojų vadovas J. Pirožnikas.

„Jis buvo po širdies operacijos. Kalbėjome su jo artimaisiais, kad jis nuėjo į vandenį ir tiesiog suklupo“, – paminėjo J. Pirožnikas.

Anot jo, praėjusį savaitgalį dar dvi moteris labai sunkios būklės perdavė į medikų rankas.

„Viena jų perkaito ant saulės moterų pliaže ir buvo beveik be sąmonės. Neaišku, kas jai atsitiko: ar tai kokia priešinfarktinė ar priešinsultinė būklė, buvo tikrai labai blogai.

REKLAMA

Dar daug pasitaikė visokių traumų: kojų, pirštų, įpjovimų, išnirimų. Visus teko gabenti pas medikus ir vandens transportu, nes sausumos buvo neįmanoma pravažiuoti, nes tiek daug žmonių“, – sakė J. Pirožnikas.

Šventojoje ankstų pirmadienio rytą gelbėtojai ant kranto rado vyro drabužius su dokumentais, paliktus batus.

„Pagalvojome, kad nuskendo. Pranešėme policijos pareigūnams, dar pakėlėme droną, galvojome, gal jūroje pamatysime. Vėliau paaiškėjo, kad išgėręs žmogus naktį atėjo maudytis ir nerado savo drabužių, tai išėjo namo be jų“, – teigė J. Pirožnikas.

Palangos pajūris

Sumažėjo masiškai girtų žmonių

Nuo rugpjūčio pradžios Seimo sprendimu į pajūrio pliažų kavines sugrįžo silpni alkoholiniai gėrimai ir prie jų nutįso pirkėjų eilės.

Pasak Palangos gelbėtojų vadovo, leidimas vėl prekiauti alkoholiniais gėrimais pliažuose žmonių nepaveikė neigiamai, o priešingai – sumažėjo masės girtų žmonių.

„Viskas atvirkščiai: dabar matosi, kad žmonės kavinėse išgeria vieną ar kitą bokalą, bet tokių masiškai girtų, kaip buvo iki įstatymo, kai neleisdavo prekiauti, aš dabar džiaugiuosi, kad situacija pagerėjo.

Be to, paplūdimyje sumažėjo šiukšlių, taip pat į jūrą dedamo alkoholio, kur žmonės šaldydavo“, – teigė J. Pirožnikas.

Gelbėtojai perspėja poilsiautojus, kad saugotų save ir aplinkinius. Pasak J. Pirožniko, vis daugiau žmonių, kurie yra sąmoningesni. Jei pamato pavojingą situaciją ar kokią nelaimę, tai praneša.

„Mes informuojame visus poilsiautojus per garsiakalbius, kad papuolantys į rizikos grupes, esančius po sanatorijų, kad saugotųsi: nesėdėtų ant saulės, gertų daug vandens.

REKLAMA

Būna, kai atvykstam ryte ir jau paplūdimyje randame du ar tris užmigusius poilsiautojus. Prikeliame juos ir paprašome, kad paliktų paplūdimį. Tie, kurie nepaklūsta, kviečiame policijos pareigūnus.

Saugokite save, negulėkite ilgai ant saulės, ypač tie, kurie turite sveikatos sutrikimų. Turėkite su savimi vandens ir galvos uždangalus. Kai saulė labai aktyvi, tai geriau eiti į pliažą ryte arba link vakaro“, – kalbėjo J. Pirožnikas.


Rašyti komentarą...
I
I
2020-08-10 21:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mačiau kaip vakar su keturačiu įlėkė į moterų pliažą. Nesuprantu, kodėl per tokius karščius, kai temperatūra apie 30 laipsnių, visokie su širdies ir kraujagyslių ligom veržias į tą karštį. Juk šimtą kartų pasakyta, gulėti pavėsyje, gert daug vandens, o tie ateina prie jūros ir būna visą dieną.
Atsakyti
-4

:
:|
2020-08-10 21:31:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
sudai, myzalai, myzalai
sudai, myzalai, myzalai
Atsakyti
-3

J
Jkl
2020-08-10 21:10:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio, kai niekas negali niekur išvažiuoti visi prašomi į saliarkos pležus.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų