Lietuva Baltarusijai įteikė notą: smerkia kuro pakrovimą į Astravo AE

 Lietuva griežtai smerkia pradedamą branduolinio kuro pakrovimą į nesaugią Astravo atominę elektrinę (AE) Baltarusijoje. 

Astravo AE (nuotr. SCANPIX)

Tai rašoma penktadienį Minskui įteiktoje Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos protesto notoje, griežtai smerkiančioje Baltarusijos veiksmus, pranešė URM. 

Baltarusijos veiksmai pažeidė atvirumo, skaidrumo ir geros kaimynystės principus, o elektrinės veikla dėl artumo Lietuvos sostinei Vilniui, neišspręstų branduolinės saugos problemų ir neužtikrintos saugos statybų metu sukelia tiesioginę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir gyventojams, rašoma notoje.

Minskas raginamas sustabdyti AE įjungimo darbus, kol bus įgyvendintos Europos Sąjungos (ES) streso testų rekomendacijos, bendradarbiauti su Europos branduolinės saugos reguliuotojų grupe, Europos Komisija bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis.  

„Branduolinės saugos standartų ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas yra esminis tiek Lietuvai, tiek pačiai Baltarusijai. Tai yra ne tik dvišalė, bet ir regioninė bei ES problema, tai ES vadovai yra ne kartą yra pasakę. Šiais klausimais nėra vietos kompromisui ir nematome galimybės susitarti su Baltarusija“, – pranešime teigė ministras Linas Linkevičius. 

Lietuva toliau sieks bendrų sprendimų Europos Sąjungoje, tarptautinių konvencijų bei kituose daugiašaliuose formatuose dėl Baltarusijos pažeidimų konstatavimo ir trūkumų ištaisymo, teigia URM. 


Rašyti komentarą...
r
rm
2020-08-07 14:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas juos ten klausys
Atsakyti
0

V
Vilmantas Povilaitis
2020-08-07 14:15:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva yra visi Lietuvos piliečiai, o ne būrelis nevispročių, save pasivadinusių Lietuva. Taigi, notą įteikė būrelis Lietuvos nevispročių, o ne Lietuva
Atsakyti
-4

;
;DDD
2020-08-07 14:45:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar nustosit durniuoti vieną sykį? sukišo milijardus į tą elektrinę ir dabar ims ją uždarys ir nugriaus dėl kažkokių durniukų inkštimo, kai prieš 10 metų tuometinis premjeras po pasivažinėjimo dviračiais aplink būsimos AE apylinkes pareiškė, kad jokios elektrinės ten nebus. nebegadinkit santykių su kaimmynais
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų