Mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams: štai, ką reikia žinoti

Mokslo metai Lietuvoje prasidės laiku, rugsėjo pirmąją. Ištisus pusę metų klasėse nesėdėję moksleiviai turės vėl pratintis prie įprastinių pamokų ir naujų higienos reikalavimų. Visgi, mokyklos ruošiasi ir galimiems koronaviruso protrūkiams, kurių metu gali tekti užsidaryti ir vėl mokyti vaikus nuotoliniu būdu. Tiesa, ar tam tinkamai apsiruošta, dalis abejoja.

Vilniaus Simono Daukanto progimnazija jau ruošiasi artėjantiems mokslo metams. Administracija kaupia apsaugos nuo virusų priemones, tai – veido skydai, kaukės, pirštinės. O termometrais mokyklos darbuotojai rengiasi kas rytą tikrinti ateinančių vaikų temperatūrą.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams: štai, ką reikia žinoti

„Tikimės, kad viskas bus gerai. Ruošiamės, kaip buvo po karantino, kad būtų laikomasi higienos, visur priemonės reikalingos", – sako S. Daukanto progimnazijos direktorė Rita Lūžienė.

Viena klasių, kaip ir kitos šioje mokykloje, nuo kovą įvesto karantino tuščia jau visą pusmetį. Vaikų jau laukia naujovės – dezinfekcinio skysčio aparatas ir instrukcijos, kaip dezinfekuoti ir plautis rankas. Mokyti vaikus nuotoliniu būdu pavasarį buvo didžiulis iššūkis, tad mokyklos vadovė džiaugiasi, kad pamokos vėl vyks čia, kabinete.

„Tarp tėvelių ir tarp vaikų yra nemažai žmonių, kurie tikėjosi įprastinio, jo nori. Tais svarbu, vaikai mokosi ne tik dalyko, bet ir bendravimo, tolerancijos, svarbių gyvenimo dalykų", – sako S. Daukanto progimnazijos direktorė.

REKLAMA

Nors ir daugėja šalyje užsikrėtusiųjų koronavirusu, naujieji mokslo metai prasidės rugsėjo pirmąją. Išskyrus aukštųjų mokyklų pirmakursius, mat jie dėl atidėtų egzaminų tik rugsėjo viduryje jie pasirašys stojimo sutartis. O šventę ministras kviečia rengti tik lauke.

„Jei kyla klausimas, ar pirkti, lyginti uniformą, taip, mokslo metai prasidės įprastu būdu mokyklose", – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Algirdas Monkevičius

O epidemiologė Loreta Ašoklienė pataria: „Labai rekomenduojame šventę organizuoti atviroje erdvėje, sumažinti dalyvių skaičių, atstumas ypač svarbus."

Mokyklų patalpose nei moksleivių, nei mokytojų valdininkai nereikalaus nešioti kaukes. Su koronaviruso plitimu ministerija rengiasi kovoti lokaliai, ribojimus įvesti tik atskirose viruso židiniais tapusiose mokyklose. Kaukės taps privalomos tik tose savivaldybėse, kur užsikrėtusiųjų lygis viršys 16 atvejų 100-ui tūkst. gyventojų ir jų bent 10 proc. bus nesusiję su aiškiais židiniais.

O kad mokykla būtų uždaryta ir įvestas nuotolinis mokymas, užsikrėtusiųjų turės būti dar daugiau – 25 atvejai 100-tui tūkstančių.

„Bus vertinama galimybė pereiti prie nuotolinio mokymo konkrečioje savivaldybėje. Gal net ne visoje, o lokaliai tuose taškuose, kur situacija bus nustatyta operacijų vadovo. Kol kas šių kriterijų neatitinka nė viena savivaldybė ir nėra pagrindo galvoti, kad tai galėtų atsitikti", – sakė A. Monkevičius.

Ministerija reikalauja, kad bent mažiausius peršalimo simptomus, tokius kaip sloga, pakilusi temperatūra ar čiaudulys, turintys mokiniai į mokyklas nebūtų įleidžiami. Tačiau vargu, ar jie sulauks lygiaverčių pamokų transliacijų namuose.

REKLAMA

„Toks modelis sunkiai įmanomas. Tokiu atveju mokytojas dirbtų du darbus vienu metu. Palaikyti ryšį su klasėje esančiais ir kitapus laido", – mano Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Dėl koronaviruso grėsmės mokyklos turės riboti moksleivių iš atskirų klasių kontaktus, numatyti įėjimo ir judėjimo schemas, dažniau vėdinti patalpas. Nuo šiol vaikai daugiau laiko praleis viename kabinete, mokytojai turės vaikščioti pas mokinius, išskyrus kūno kultūrą, gamtos mokslus, technologijas.

Vaikai valgyti galės ir klasėse, ir valgyklose. Analogiški reikalavimai galios ir neformalaus ugdymo įstaigose, būreliuose.


Rašyti komentarą...
O
Oho
2020-08-06 18:26:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rugsėjo 1 dieną šventė tik lauke, išlaikyti saugų atstumą, o rugsėjo 2 dieną jau kaip silkės klasėje. Nematau logikos. Juk mokyklos ne guminės, neišsiplės.
Atsakyti
0

M
Mama
2020-08-07 09:13:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirkt brangias uniformas,o po to jie po 2 savaiciu paskelbs karantina ir uniformos taps nereikalingos,o vaikai gi auga greitai,tai geriau as kai situacija stabilizuosis nupirksiu ta uniforma
Neleisiu vaiku i mokykla,dust su kaukem ir rizikot ju sveikata,ne tam as juos gimdziau,kad dbr savarankiskai sugadint ju sveikata. Tegul kiti galvoja kaip nori kiekvienas turi savo nuomone,bet as prisilaikau tokios,geriau nuotolinis mokimas,kai tokia situacija pasaulyje
Atsakyti
0

A
Aida
2020-08-06 17:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip islaikyti mokinius klasese didziuju pertrauku metu?Kas juos suvaldys?Tai koks tikslas mokytojams vaikscioti po kabinetus,jei vaikai vistiek vaikscios po visa mokykla?Ar pajegs mokyklos dezinfekuot visas klases per pertrauka?Nelogiska.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų