Patiklumas kainuoja: sukčiai iš moters išviliojo beveik 50 tūkst. eurų papildyta 10.10 val.

Klaipėdos apskrityje sukčiai iš moters išviliojo beveik 50 tūkst. eurų.

Pinigai Andrius Ufartas/Fotobankas

Policijos departamento duomenimis, rugpjūčio 5 d. 8 val. 18 min. Klaipėdos apskr. VPK gautas pranešimas, kad laikotarpiu nuo birželio 22 d. iki liepos 17 d. nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš moters (g. 1952 m.) išviliojo 48 282 eurus.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak Klaipėdos apskrities kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų, pastebima, kad toks sukčiavimo būdas pastaruoju metu populiarėja. Dažniausiai yra skambinama telefonu, kartais iš užsienyje registruotų numerių, ir siūloma investuoti į vertybinius popierius, ar kriptovaliutą.

Asmenims siūloma apsilankyti solidžiai atrodančiuose, bet fiktyviuose finansinių bendrovių puslapiuose, prašoma instaliuoti tam tikras programas, o tai padarius, sukčiai įgauna galimybę visiškai kontroliuoti nukentėjusiųjų kompiuterius. Prašoma į neva investicines sąskaitas pervesti vis didesnes sumas, o po kurio laiko sąskaitos užblokuojamos, žmonės patiria tūkstantinių nuostolių.

Policija nuolat, įvairiomis priemonėmis, ragina gyventojus būti budriais ir atidžiais. Tokie sukčiai, pasak pareigūnų, dažniausiai pasižymi sugebėjimu psichologiškai paveikti nukentėjusįjį asmenį, todėl, sulaukus bent menkiausią įtarimą keliančio skambučio, patariama niekada neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neskubėti vykdyti jų nurodymų ir visada tikslinti peršamą informaciją.

Įtariant kėslus sukčiauti, ar nukentėjus nuo sukčių, reikėtų visada pranešti policijai per www.epolicija.lt, arba bendruoju pagalbos telefonu 112.


Rašyti komentarą...
N
Nesuprantu
2020-08-06 09:30:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada, turi daugiausia tie, kurie verkia, kad pensininkam sunku gyventi, pensijos mažos. Sedi ant pinigų maišo ir supelijusią duoną valgo.
Atsakyti
0

N
Nesusiprateliai
2020-08-06 10:29:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kaip zmoniu patiklumas.
Atsakyti
0

Z
Zoe
2020-08-06 11:45:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durna ir bažnyčioj muša
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų