Vilniuje – slapta operacija: į Rusiją išsiųs ginkluotos grupuotės narį

Vilniuje – slapta teisėsaugos operacija: prokurorams paprašius, o teismams sutikus, į Rusiją artimiausiomis dienomis bus išsiųstas keliolika metų Lietuvoje gyvenęs 39 metų čečėnas Beslanas Estemirovas.

Policija (nuotr. Fotodiena.lt)

Daugybę metų jo visame pasaulyje ieškojusi ir išdavimo siekusi Rusija teigia, kad vyras apie 20 metų priklauso čečėnų vadovaujamai neteisėtai ginkluotai karinei grupuotei, kuri ne kartą pasikėsino į Rusijos teisėsaugos pareigūnų ir kariškių gyvybes, skelbia delfi.lt.

Kaip skelbia delfi.lt, iš gimtosios Čečėnijos kartu su šeima pabėgęs B. Estemirovas 2005 metais lapkritį Lietuvoje gavo politinio pabėgėlio statusą, jam taip pat buvo išduotas ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje. Tačiau dėl žinių apie kriminalinį čečėno gyvenimą Lietuvoje 2018 metų gegužę Migracijos departamentas priėmė sprendimą panaikinti ne tik suteiktą pabėgėlio statusą, bet ir ilgalaikį leidimą gyventi ES.

Šį Migracijos departamento sprendimą paliko galioti administraciniai teismai, kurie rėmėsi ne tik Policijos departamento, bet ir Valstybės saugumo departamento pateiktais duomenimis. Kokia informacija buvo perduota Migracijos departamentui ir teisėjams, neatskleidžiama, nurodant, kad kai kurie duomenys sudaro valstybės paslaptį. Neviešai Vilniaus teismuose buvo svarstomas ir klausimas dėl B. Estemirovo išdavimo Rusijai – teisėsauga ne tik surengė uždarus teismo procesus, bet ir neskelbė Rusijai perduodamo asmens duomenų.

Delfi.lt šaltinių teigimu, Generalinės prokuratūros prašymas dėl čečėno ekstradicijos teisėjams nesukėlė abejonių ir šie sutiko B. Estemirovą išduoti baudžiamajam persekiojimui į Rusijos Federaciją. Pasak šaltinių, jau šią savaitę iš Rusijos turi atvykti vietos policijos pareigūnai ir B. Estemirovą išsivežti į Maskvą. Paprastai šie procesiniai veiksmai atliekami itin slaptai ir neviešinami.


Rašyti komentarą...
A
Apgailėtina
2020-08-05 09:05:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmas klausimas. Kas tam banditui leido čia apsigyventi ir už kiek. Kur tarnybų darbas. Vėl bus tylu, ramu ir kaltų nebus. Aferistų UAB, o ne valstybė.
Atsakyti
-3

t
t
2020-08-05 09:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koke cia slapta operacija , jeigu net per zinias parase :)
Atsakyti
-1

T
Teisininkas
2020-08-05 08:56:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai tą banditą ir narkomaną reikėjo išsiųsti! Savų banditų užtenka!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų