„Maxima“ skelbia apie darbuotojai Panevėžyje diagnozuotą koronavirusą

Šeštadienį, rugpjūčio 1 d., Panevėžyje veikiančios prekybos tinklo „Maxima XX“ parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas. Šiai darbuotojai tyrimas atliktas vakar, liepos 31 dieną. Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia darbuotoja, palaikomas nuolatinis ryšys. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Panevėžyje, Klaipėdos g. 92, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

Mindaugo „Maxima“ (nuotr. Fotodiena.lt/Eglė Mačiulskytė)

„Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Paskutinė diena, kai darbuotoja buvo atvykusi į darbą, buvo liepos 30 d. Tądien darbuotoja pranešė kad jos vyro darbovietėje yra nustatytas korona viruso atvejis. Tad darbuotoja buvo nedelsiant išleista namo saviizoliacijai. Darbuotoja taip pat informavo, kad jos vyrui irgi atliktas testas dėl korona viruso, jis buvo neigiamas. Mūsų žiniomis, šiuo metu darbuotoja jaučiasi gerai, ji yra namuose“, – sako Ernesta Dapkienė, prekybos tinklo komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

REKLAMA

Pasak prekybos tinklo atstovės, operatyviai, rugpjūčio 1 dieną vakarop, gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, kad šiuo metu saviizoliacijoje esanti darbuotoja turėjo artimą kontaktą su aštuoniais kolegomis darbe. Jie buvo nedelsiant informuoti ir taip pat turės saviizoliuotis. Šių asmenų kontaktai perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su Visuomenės sveikatos centru dėl tolesnių veiksmų.

„Apgailestaujame, kad koronavirusas buvo diagnozuotas dar vienai mūsų darbuotojai. Norime pabrėžti, kad mūsų darbuotojai dėvi apsaugines kaukes, pirštines – jiems yra suteiktos būtinos priemonės. Be to, kasdien darbuotojams matuojama temperatūra. Jeigu jie jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose. Po šio atvejo, visos minėtos parduotuvės patalpos bus pilnai dezinfekuojamos, kad mūsų klientai ir darbuotojai galėtų jaustis saugiai ir toliau drąsiai lankytis parduotuvėje“, – sako E. Dapkienė.

„Maximos“ prekybos tinkle nuo vasario pabaigos laikomasi griežtesnių higienos reikalavimų: kelis kartus dažniau dezinfekuojami paviršiai, vežimėliai ir krepšeliai dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo, klientai prie įėjimų gali dezinfekuoti rankas ir naudotis vienkartinėmis pirštinėmis, parduotuvėje saugų atstumą prie kasų ir prekystalių klientams žymi specialios linijos.

„Suprantame, kad virusas gali paliesti bet kurį iš mūsų, todėl griežtai laikomės visų taisyklių ir vertiname savo darbuotojų supratingumą – jie atsakingai stebi savo sveikatos būklę ir apie ją informuoja. Šiuo sudėtingu laikotarpiu jaučiame didžiulę atsakomybę užtikrinti darbuotojų saugumą. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimų, tačiau ne mažiau svarbu, kad ligos atveju būtų garantuotas ir finansinis saugumas. Savo esamus ir būsimus darbuotojus esame apdraudę specialiu draudimu nuo koronaviruso. Susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje, išmokas gaus dabartiniai bei naujai įsidarbinsiantys asmenys“, – informuoja E. Dapkienė.

Nuo liepos 14 dienos, suderinus veiksmus su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, buvo tiriami visi vieno iš Kirtimų sandėlio darbuotojai, skirtingų sandėlių apsaugos darbuotojai bei bendrovės darbuotojai, gyvenantys Rūdiškėse ir Onuškyje. Iš viso – daugiau nei 200 darbuotojų. Iš jų dėl koronaviruso pasitvirtino du atvejai. Darbuotojų tyrimus apmokėjo pati bendrovė „Maxima LT“.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirti 454 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai: 438 testai buvo neigiami, 12 – teigiamų. Penki darbuotojai jau yra pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 – devyni. Šiuo metu keturių darbuotojų testų atsakymų dar laukiama.

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė taip pat primena, jog nuo rugpjūčio 1 d. įsigaliojo reikalavimas prekybos centruose dėvėti apsaugines veido kaukes.


Rašyti komentarą...
L
Loxatronas
2020-08-01 20:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
rimtai? laikomasi grieztesniu salygu?kai tik atsauke karantina nebuvo valomi vezimeliai,krepsiai,prie iejimo nebeliko dezinfektanto.db i ta darbuotoja ziures kaip i siuksle,visi jos baidysis.o nesuprantu kaip galejo kontaktuot tik keli darbuotojai.jie ka persirengia ne vienoj patalpoj,valgo ne uz vieno stalo,i wc viena neina?pervargau nuo melo ir siu nesamoniu
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-08-01 20:02:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
SOCIOPATŲ ŽINIASKLAIDA.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų