Gyventojus gąsdina apylinkėse siaučiantys vilkai: nežino, kaip išsaugoti gyvulius

Nuo praėjusios savaitės ėmė plaukti žinios apie vilkų papjautus gyvulius. Biržų rajone vilkai papjovė 4 avis, 1 telyčaitę. Ko gero, pilkiai sudraskė ir du ožiukus, nors dar abejojama, ar tai ne šunų darbas.

Vilkai (nuotr. SCANPIX)

Išgąsdintos avys išlaužė aptvarą

Vilkų aukomis tapo avys Pačeriaukštės seniūnijos Dvargalių kaimo ganykloje. Tris žvėrių papjautas švelniavilnes praėjusio pirmadienio rytą rado avis auginantys Milišiūnai. 

Pasak Kristinos Milišiūnienės, paskutines vilkų atakas jų ūkis patyręs gal prieš dvejus ar trejus metus. Dabar atakos atsinaujino. Netoli ūkio pastatų esančiame aptvare ganėsi jauni avinukai ir suaugusios avys. Vilkai papjovė tris suaugusius gyvulius. Milišiūnų ūkyje Podhalės aviganių šunų nėra.

Pasak K. Milišiūnienės, avys atskirose ganyklose laikomos nedideliuose aptvaruose, todėl reikėtų ne vieno aviganio šuns. 

Ganykla, kurioje laikytos vilkų papjautos avys, buvo aptverta elektriniu tinklu.  „Ko gero, buvo taip, kad vilkai apie aptvarą ėjo tol, kol išgąsdintos avys išlaužė aptvarą ir iš jo išbėgo“, - pasakojo ūkio savininkė.

REKLAMA

Sudraskytos avys rastos už ganyklos, buvo išlaužti trys ganyklą  saugojusio elektrinio tinklo kuoliukai. „Kadangi vilkai jau vėl rado kelią į mūsų avių ūkį, tenka sukti galvą, kaip saugoti gyvulius. Pradžioje gal bandysime lemputes kabinti ir bent jau taip vilkus gąsdint“, – kalbėjo „Šiaurės rytų“ kalbinta ūkininkė K. Milišiūnienė.

Dėl nuostolių kompensavimo būtina kreiptis nedelsiant 

Liepos 19 dieną, sekmadienį, Širvėnos seniūnijoje papjautas prieš mėnesį gimęs avinukas.  Kad vilkai nusitaikė ir į stambesnius gyvulius, rodo žinia apie papjautą 9 mėnesių telyčaitę. Ją žvėrys sudraskė Papilio seniūnijoje.

Buvo žinių  ir apie Pabiržės seniūnijos kaime sudraskytus du ožiukus. Jų šeimininkė dar suabejojo, ar tai ne šunų darbas, tačiau aplinkinius gyventojus perspėjo, kad saugotų gyvulius. 

Dėl vilkų sudraskytų gyvulių ir padarytos žalos kompensavimo rajono gyventojai pirmiausiai turi kreiptis į veterinarijos specialistą ir seniūnijas.

 „Tą privalu padaryti nedelsiant, o ne po kelių dienų“, –  akcentuoja savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistas Nerijus Kučinskas. 

Minėtas skyrius tvarko ir Aplinkos apsaugos ministerijai perduoda  žalos kompensavimui būtinus dokumentus. Vilkų padaryta žala kompensuojama ministerijos fondų lėšomis.

Iš miestelio vilkus ginė automobiliais

„Ar kartais stojant į Europos Sąjungą nepasirašytas dokumentas, kad Lietuva tampa vilkų saugojimo rezervatu?“- karčiai juokavo ne sykį nuo vilkų kentėjęs rajono ūkininkas.

Iš tikro jau neabejojama, kad vilkai tampa vis įžūlesni ir drąsesni. Tą liudija nutikimas, vykęs Medeikiuose gal prieš dvi savaites.  Miestelio centre gyvenanti ir naktį per miegus neįprastai garsų šunų lojimą išgirdusi medeikietė sukluso.

Anot jos, šunys tiesiog draskėsi. Netrukus pasigirdo gyvulių maurojimas. Jis sklido iš tos miestelio pusės, kurioje vilkai jau yra išpjovę gyvulius. Dabar ten ganėsi telyčaitės. Iš lovos šokusi ir į automobilį sėdusi moteris važiavo į ganyklos pusę. Gyvulių bliovimas pažadino ne tik ją vieną.

Automobilio signalu ir šviesomis vilkus baidyti stengėsi ir kitas Medeikių gyventojas. Atvažiavęs pirmas jis matė automobilio šviesos srauto apšviestus pakrūme bėgančius žvėris. 

„Nutarėme budėti ir saugoti gyvulius. Kitos išeities nėra“, – sakė medeikiškė. Anot jos, ganykla, į kurią nusitaikė vilkai, yra ne daugiau kaip 100 metrų nuo gyvenamųjų namų.

Straipsnio autorė – Alfreda Gudienė

Šaltinis: www.siaure.lt


Rašyti komentarą...
N
Nejonas
2020-08-03 10:24:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jonai, bandyk dar kartą
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-08-03 09:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusauk.padlas.ir.nebepuls
Atsakyti
-5

I
Italijos lietuvis
2020-08-02 11:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia ne galvoti, kaip saugoti, o saugoti!!! Realiai saugoti!!! Kaip, pvz., Pietų Italijos piemenys - su šunimis. Na, ir patys jie būna visą laiką prie bandos su šautuvais. Ir neteko girdėti, kad jie verkšlentų dėl to, kad juos vilkai "skriaudžia". Vilkai nėra kvaili padarai: kai mato šunis ir piemenį su šautuvu - nelenda prie bandos.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų