Nuo rugsėjo 1-osios neberibojamas dalyvių skaičius renginiuose Papildyta 14.10 val.

Vyriausybė nuo rugsėjo panaikino žiūrovų skaičiaus ribojimą uždarose ir atvirose patalpose vykstančiuose renginiuose. Vis dėlto premjeras Saulius Skvernelis akcentavo, kad tokiu atveju renginių organizatoriai turės prisiimti daugiau atsakomybės dėl renginių dalyvių saugumo. Jei epidemiologinė situacija šalyje blogės, taisyklių atlaisvinimo bus atsisakyta.

M.A.M.A. vasara festivalis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Praėjusią savaitę premjeras paprašė šios savaitės Vyriausybės posėdžiui parengti projektą dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose. 

„Šis planas galiotų ir kultūros, ir sporto renginiams, nuostatos būtų vieningos. Vasaros mėnesiais galiotų jau patvirtinti dalyvių skaičiai ir jų ribojimas. Nuo rugsėjo 1 dienos siūlome nuostatą, kad tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse dalyvių skaičius būtų neribojamas. Tačiau vykdant renginius būtų laikomasi privalomų operacijų centro vadovo nustatytų sąlygų“, – posėdyje kalbėjo kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Nuo liepos 17 dienos renginiuose uždarose patalpose gali dalyvauti ne daugiau nei 400 žiūrovų, nuo rugpjūčio 1 dienos – iki 500, nuo rugpjūčio 16 dienos – iki 600 žmonių, o nuo rugsėjo 1 dalyvių skaičius nebus ribojamas.

REKLAMA

Renginiuose lauke iki rugsėjo gali dalyvauti ne daugiau kaip 1 tūkst. žiūrovų – tiek, kiek gali dalyvauti ir šiuo metu. Dabar galiojančiame Vyriausybės nutarime renginių dalyvių skaičius nustatytas iki rugpjūčio 16 dienos.

Panaikins atlaisvinimą, jei situacija blogės

Tiesa, panaikinus lankytojų skaičiaus renginiuose ribojimą renginių organizatoriai turės prisiimti daugiau atsakomybės – užtikrinti atstumą tarp žiūrovų, žiūrovų srautų reguliavimą ir kitas apsaugos priemones.

Vis dėlto S. Skvernelis akcentuoja, kad šis taisyklių atlaisvinimas taikomas tik dabartinėmis epidemiologinėmis sąlygomis. Joms pablogėjus, reikalavimai ir taisyklės keisis.

„Turime labai aiškiai pasakyti, kad, jeigu situacija neblogės, rugsėjo mėnesį tikrai bus galima organizuoti be apribojimų dalyvių skaičiui renginius tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, bet laikanti privalomų sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugos reikalavimų. Jeigu reikalavimai nebus vykdomi, tai renginiai negalės vykti“, – sakė S. Skvernelis.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-07-16 14:39:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Poliklinikas atidarykit o ne koncertus. Avinu gauja ir tiek
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-07-16 14:26:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
TEGYVUOJA APSURDAS!!! KURIS TĘSIS IKI RINKIMŲ, PO RINKIMŲ VISUS Į BŪDAS , ANTSNUKIUS IR, JOKIO BENDRAVIMO. AR TAI NEPANAŠU, KAD EINAMA PRIEŠ GAMTOS DĖSNIUS? O SKVERNELIS MOKSLŲ DAKTARAS, AR TIK PAREIGŪNAS, KURIS NIEKO NENUSIMANO APIE ŽMONIŲ FIZIOLOGIJĄ ??!
Atsakyti
-1

E
EP
2020-07-16 15:54:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per toli žiūrim, savaitė daug lemia.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų