Valstiečiai skelbia galutinį kandidatų sąrašą rinkimuose: skirstė pagal lytį ir darbus

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį patvirtino ir paskelbė galutinį reitinguotą partijos sąrašą daugiamandatėje apygardoje. Anot partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, partija sąmoningai nepildė savo sąrašo garsiomis pavardėmis. O štai narių reitingą sąraše nulėmė ne visuomenės nuomonė, o kandidatų lytis ir darbas Seime.

LVŽS valdyba baigė tvarkyti sąrašą daugiamandatėje apygardoje rinkimuose į Seimą“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Valstiečiai paskelbė sąrašą Seimo rinkimams

Po reitingavimo sąjungos tarybos nariai į pirmąjį dešimtuką delegavo: Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, LVŽS vadovą Ramūną Karbauskį, tris LVŽS pirmininko pavaduotojus – Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, dabar Seimo nariais esančius Aušrinę Norkienę ir Tomą Tomiliną, prof. Eugenijų Jovaišą, Agnę Širinskienę, Valių Ąžuolą, Guodą Burokienę, Joną Jarutį.

Į antrąjį dešimtuką partija delegavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Dainių Gaižauską, Seimo Pirmininko pirmąją pavaduotoją Rimą Baškienę, Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, Giedrių Surplį, Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos patarėją Laimą Mogenienę, Vyriausybės kanclerio pirmąjį pavaduotoją Luką Savicką, Aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, Seimo nares Vidą Ačienę ir Aušrą Papirtienę.

REKLAMA

Visą partijos kandidatų sąrašą galite pamatyti čia.

<a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'>Ramūnas Karbauskis</a></a></a></a></a></a></a> (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Vertino pagal darbą Seime ir lytį

Anot R. Karbauskio, partijos tarybos nariai kandidatus reitingavo neatsižvelgdami į kandidatų reitingus visuomenėje, tačiau vertino jų darbą Seime, taip pat nustatė kvotas lytims.

„Mes į reitingus nežiūrėjome. Iš tikro mes turėjome kriterijus, į kuriuos prašėme, kad kolegos atsižvelgtų, – kad kiekviename dešimtuke būtų ne mažiau dviejų moterų. 

Kitas klausimas, kad mes, vertindami Seimo narių darbą, turėjome įrašą tokį, kad, jeigu Seimo narys, dirbdamas frakcijoje, nelankytų posėdžių ar turėtų balsavimų, kurie prieštarauja mūsų vertybėms, į tai galėjo valdyba atsižvelgti taip pat. Manau, kad sąrašas yra optimalus“, – žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis.

Tiesa, anot partijos pirmininko, sąrašas dar gali būti koreguojamas, jeigu kuris nors kandidatas nesusitvarkytų dokumentų Vyriausioji rinkimų komisijoje, ar „kažkas susiklostytų asmeniniame gyvenime“. 

Paklaustas, kodėl partija sąrašo nepapildė garsiomis pavardėmis, R. Karbauskis sakė, kad taip elgėsi iš principo.

„Nėra iš principo. Jeigu šnekėti apie tuos, kurie yra nepartiniai, tai Linas Kukuraitis, pavyzdžiui, nepartinis, mes turime keturis žmones iš „Vieningo Kauno“, kurie yra sąraše. Tai yra, žmonių, kurie nėra LVŽS nariai, jie yra sąraše. Bet pagrindas yra tie žmonės, kurie šiuos ketverius metus dirbo Seime, Vyriausybėje, turintys daug patirties“, – sakė R. Karbauskis.

<a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'>Ramūnas Karbauskis</a></a></a></a></a></a></a> (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Išsiskyrė vertybės

Valstiečiai penktadienį nutraukė susitarimą su socialdarbiečiais dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo. Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) tai vadino sutarties pažeidimu, tačiau, pasak R. Karbauskio, partijos niekada nesitarė kandidatų kelti bendrai.

„Sutartyje parašyta, kad bendradarbiaus, bet neparašyta, kokiu būdu bendradarbiaus. <...> Niekada nebuvo šnekėta apie bendrą sąrašą. O apie tai, kad mes turėtume bendrus kandidatus, būtų galima šnekėti tik tuo atveju, jeigu mūsų vertybės sutaptų. Deja, taip išėjo, kad vertybės išsiskyrė“, – sakė R. Karbauskis.

„Paskutinis lašas šitoje situacijoje buvo balsavimas dėl to, kad galima bus pliažuose pardavinėti alkoholį, kas mūsų nuomone tikrai nereikalinga. Ir tai jau vertybinis balsavimas“, – pridūrė partijos pirmininkas.

Vis dėlto LVŽS daugiamandatininkų sąraše Rimantė Šalaševičiūtė eina 60-uoju numeriu. Šiuo metu R. Šalaševičiūtė yra LSDDP frakcijos narė.

Dėl sąrašo apsisprendė Naisiuose

Portalas tv3.lt primena, kad LVŽS galutinį sprendimą dėl partijos daugiamandatės apygardos sąrašo priėmė liepos 10 d. Naisiuose. Tądien valstiečiai nusprendė, kam bus skirtos pirmosios trys sąrašo vietos – premjerui Sauliui Skverneliui, partijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui ir sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.

Anot partijos pirmininko R. Karbauskio, pirmąsias tris sąrašo vietas lėmė šių politikų žinomumas ir visuomenės palaikymas. 

Valstiečiai penktadienį ne tik reitingavo savo narius, bet ir nutraukė susitarimą su socialdarbiečiais dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo.

Kiek anksčiau žiniasklaidoje pasirodė preliminarus LVŽS daugiamandatės apygardos sąrašas. Jame numatoma, kad sąrašo lyderiu turėtų tapti premjeras Saulius Skvernelis. Antroji pozicija tektų pačiam R. Karbauskiui, trečia – A. Verygai, ketvirta – Seimo narei Agnei Širinskienei, o penkta – Seimo nariui Eugenijui Jovaišai.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 d.


Rašyti komentarą...
e
ek
2020-07-13 14:13:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
vyt visus
Atsakyti
-6

L
Lina
2020-07-13 14:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gauja avinu
Atsakyti
-4

A
2020-07-13 14:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mengelė trečias brolis?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų