Pro internautų akis nepraslydo Nausėda Valstybės dienos minėjime: šalia jo – permirkę vaikai papildyta 17:15

Pirmadienį socialiniuose tinkluose žmonės aktyviai dalijosi „Tautiškos giesmės“ giedojimo akimirkomis. Staiga Vilniuje prapliupusi liūtis permerkė visus susirinkusius. Pro internautų akis nepraslydo, kad prezidentas Gitanas Nausėda laiko skėtį, o šalia „Ažuoliuko“ choristai peršlapę ir drebantys nuo šalčio.

Gitanas Nausėda, LRT transliacijos stop kadras (nuotr. LRT)

Sekmadienį 21 val., Tautiška giesmė suskambo ir prie Mindaugo tilto Vilniuje. Lyjant lietui susirinkusius šimtus žmonių pasveikino prezidentas G. Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Jau dvyliktą kartą visame pasaulyje skambėjo „Tautiška giesmė“.

Gitanas Nausėda, LRT transliacijos stop kadras

„Ąžuoliuko“ choro vadovas: „Buvome misionieriai, atlaikėme išbandymą“

Vilniaus „Ąžuoliuko“ choro vadovas Vytautas Miškinis teigė, kad visi vaikai turėjo lietsargius ir lietpalčius, tačiau turėjo atrodyti vienodai, todėl jų neskleidė.

„Paprastai virš scenos, kuri lauke, būna tentai arba dangos. Kadangi čia buvo tiltas, organizatorių negali kaltinti, matyt, tiltai turi savo reikalavimus, nieko neleido dengti virš jo, nes ten yra laidai ir panašiai. Techniškai situacija buvo nedėkinga tokiam pasirodymui.

REKLAMA

Kadangi lijo, mes negalime į eterį eiti neapsirengę taip, kad atrodytų nevienodai ir tiesiog dangstytis nuo lietaus. Aišku, organizatoriais iš anksto galėjo pasirūpinti skraistėmis, paprognozuoti, kad gali būti lietus. Liepos 6 dieną, kiek man tenka atminti, pažymėta ir paženklinta lietaus. Vienintelė tik tūkstantmečio šventė buvo be lietaus, o visos šventės per liepos 6 dieną buvo su mažesniu ar didesniu lietumi. Ši diena yra lietaus pranašas pagal mūsų tradicijas.

Garbingai dainuoti tautišką giesmę yra neeilinis faktas dėl to vaikai taip narsiai atkovojo per lietų ir atstovėjo. Menininko priedermė tokia, kad tu negali sąlygų žiūrėti: turi atlikti savo misiją. Mes net lietuje buvome misionieriai, kurie atlaikėme tą išbandymą“, – sakė profesorius.

Pasak V. Miškinio, vaikams nebuvo taip baisu, kaip kitiems žiūrint iš šalies: “Dėl to, kad vaikai buvo tam nusiteikę, priėmė tai, kaip yra. Kolektyve yra masinis psichozinis reiškinys, jei vienas kitą palaiko, tai nėra baimės ir niurzgėjimo – tai yra kolektyvinis priešnuodis: mes atlaikysime, mes nepasiduosime, mes lietuje stovime kaip vyrai, kaip ąžuolai, kaip vienas kolektyvas. “

Viliasi, kad vaikai nesusirgs

Vadovo teigimu, mažesniems vaikams už nugaros stovėjo vyresni ir buvo perduodama teigiama energija ir pozityvas: „Vaikai buvo patenkinti ir jie suprato, kad čia buvo misionieriaus darbas. Niekas nieko nekaltina – nei lietaus, nei Dievulio, nei organizatorių. Atsitiko, kaip atsitiko.

Šiandien bendravau su mažiausiojo tėvais. Tas vaikas grįžęs namo iškart puolė į vonią, atšilo ir per tris sekundes užmigo. Man atrodo, kad yra biologinė žmogaus reakcija, kai yra blogai, bet masinis psichozinis reiškinys tave palaiko, tu įgauni priešnuodžio dozę ir nepasiduodi peršalimui.“

Pasak pašnekovo, per M. Jankavičiaus paskutinę dainą „Lietuva brangi“ vaikai pajudėjo, sujudėjo ir sušilo nuo to drebulio.

„Vaikai tikrai drebėjo fiziškai, nes reikėjo stovėti tiesiai, negalėjo nei pastrykčioti, nes reikėjo išlaikyti rimtį. Man priminė futbolo ar krepšinio komandą, kurie paliko tiltą su nuotaika: „Mes laimėjome“. Tas pozityvas jiems palaikė gyvasties syvus ir tikėkimės, kad niekas nesusirgs“.

Valstybės dieną švenčiamas Mindaugo karūnavimas Lietuvos karaliumi 1253 metų liepos 6 dieną. Ši diena valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Pernai Seimas paskelbė liepos 6-ąją ir Tautiškos giesmės diena.


Rašyti komentarą...
X
XXL
2020-07-07 18:16:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
mergaitės iš dešinės tovi su skaidriais neperšlampamais apsiaustais. Ar sinoptikai žadėjo lietų ? Taip ! Taigi vaikučių tėveliams ir vadovams reikėjo prasikrapštyti akytes ir ausytes ir tam pasiruošti, kaip kad padarė mergaičių tėvai
Atsakyti
-6

V
Vidas
2020-07-07 17:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tamsta, matyt po gerus stogu gyveni...
Atsakyti
-5

N
Nuomonė
2020-07-07 18:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prie ko prezidentas,kad organizatoriai o ir tėvai nepasirūpino apsauga nuo lietaus.Kas neatsitiktų Prezidentas dėl visko kaltas,negi nenusipelnė pagarbos.
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų