Nors pacientai šiuo metu itin aršiai piktinasi dėl sunkumų ne tik patekti pas gydytoją, bet ir prisiskambinant į registratūrą, dalis jų, įbaiminti naujojo koronaviruso ir pandemijos, išvis nesiryžta kreiptis pagalbos. Medikai neslepia, kad tokios tendencijos didina nerimą, mat „iškentėtas“ skausmas ar „išvaikščiotas“ insultas gali dar labiau pabloginti pacientų būklę.

Ligoninė  Fotodiena/Arnas Strumila

Ligoninė Fotodiena/Arnas Strumila

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidento Šarūno Narbuto manymu, toks elgesys yra labai žmogiškas. 

„Taip, yra tų, kurie gauna paslaugas, kurie negauna. Kaip ir yra tų, kurie nori gauti paslaugą, ir tų, kurie bijo. Taip yra dėl to, kad visų pirma pacientai gydymo įstaigas vertina kaip didesnį pavojaus šaltinį užsikrėsti koronavirusu. Juolab, kaip žinia, ši infekcija onkologiniams pacientams ypač pavojinga“, – kalbėjo jis.

Bijo išeiti iš namų

Kitas jo įvardytas nenorą lankytis gydymo įstaigose didinantis dalykas – tai, kad pacientai negali apsirūpinti apsaugos priemonėmis:

„Įstaigos dabar apsaugos priemonių turi daugiau nei pakankamai, bet su pacientais jomis nesidalina. Taip, daugelis patys nusiperka, bet yra žmonių grupė, kuri nenusiperka ir todėl rizikuoja arba neina.“

REKLAMA

Vida Augustinienė

Savo ruožtu Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė pastebėjo, kad apskritai yra įbaugintų vyresnių  žmonių, kurie dar nuo karantino pradžios niekur nekiša nosies laukan.

„Ta baimė yra ir kas labiausiai ją įvaro – pastovus eskalavimas žiniasklaidoje, kad jei jūs esate virš 60 metų, sergate įvairiomis ligomis, negalite išvis iš namų išeiti. Žinau tokių žmonių, kuriai dar šiandien nesusitinka nei su vaikais, nei su anūkais, nei į  parduotuvę, nei į vaistinę – niekur neišeina“, – pastebėjo ji. 

Neatvyksta ir užsiregistravę

Tai, kad dalis pacientų patys nenori atvykti konsultacijos, pastebi ir ne vienos gydymo įstaigos atstovai. 

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) poliklinikos vedėjos Rasos Vancevičiūtės-Petkevičienės teigimu, situacija šiuo metu išlieka panaši į karantininę.

„Dalis pacientų vis dar neatvyksta ir užsiregistravę  konsultacijai“, – konstatavo ji.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Portalui pasakodamas, kaip įstaigoje po truputį atnaujinamos planinės paslaugos, Švenčionių ligoninės direktorius Antanas Lašinskas irgi pastebėjo, kad žmonės ar per tiek ilgai trukusį karantiną atprato lankytis gydymo įstaigose, ar tiesiog yra įsibaiminę.

Į tai, kad dalis pacientų, girdėdami apie naujus su židiniai ligoninėse siejamus koronaviruso atvejus, dėmesį yra atkreipusi ir VUL Santaros klinikų direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolita Jakutienė. 

„Žiniasklaidoje vis girdima apie naujus atvejus, tad dalis tikrai bijo kreiptis ir atvykti, bet šiaip įstaigoje stengiamės atnaujinti kuo daugiau planinių paslaugų, kiek tai leidžia dabartiniai reikalavimai", – sakė ji.

REKLAMA

Baimė kitų problemų nepridengia

Nepaisant to, pacientų organizacijos atkreipia dėmesį, kad išaugusi pacientų baimė nepaneigia šiuo metu didžiulių problemų dėl paslaugų prieinamumo.

Vienas pagrindinių skundų tai, kad žmonės jei sulaukia pagalbos, ji dažnai teikiama nuotoliniu būdu.

„Bet juk gydytojas nuotoliniu būdu nei kraujo spaudimą pamatuos, nei širdies ar plaučių pasiklausys. Dėl to žmonės išgyvena, kad jiems liga užleidžiama, kad negali laiku patekti pas specialistus“, – sakė pacientų atstovė.

Patys kai kurių įstaigų vadovai jau pastebi, kad tenka sulaukti ne tiek didesnio pacientų srauto, kiek sunkesnių ligonių.

Karantino pasekmių banga – link Naujųjų 

Nors NVI poliklinikos vedėja teigė dar tokių sunkių pacientų srauto išaugimo nepastebinti, visgi jaučianti nerimą, kad problemos gali išryškėti artėjant Naujiesiems metams.

„Kalbant apie pirmą kartą besikreipiančius pacientus, jų srautas nebuvo nutrūkęs. Be to, dar praėjo per mažai laiko, kad tą pacientų sunkumą galėtume įvertinti. Trys mėnesiai – dar nėra kraštutinis terminas, kad tai pasijaustų.

Rasa Vancevičiūtė-Petkevičienė (NVI nuotr.)

Vis dėlto, manau, kad tam tikrą bangą pasekmių matysime apie Naujus metus ir ji tikrai gali būti, nes pirminė grandis kažkaip lėčiau pradeda dirbti nei mes“, – pastebėjo Rasa Vancevičiūtė-Petkevičienė.

Ji priminė, kad aktualu ir tai, kad taip pat yra sustabdytos ir prevencinės programos.

„Aišku, į jas ateina pacientai su dar neišplitusia liga. Tačiau tikrai pasitaikys, kad šiuo laikotarpiu žmonės bus mažiau drąsūs kreiptis į gydytoją.  Ir tai vėliau atsilieps sulaukiant sunkesnių pacientų“, – sakė ji.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad dėl tokio besikeičiančio pacientų elgesio, vengimo lankytis gydymo įstaigose ateityje ir toliau numatoma dalį paslaugų teikti nuotoliniu būdu.

„Ir dabar jau patys pacientai taip nesiveržia fiziškai atvykti į įstaigą. Anksčiau vos kas suskausdavo ir reikalaudavo iškart pagalbos gydytojų. Dabar 10–15 proc. žmonių tikrai užtenka pasikonsultuoti telefonu. Nuotoliniu būdu dabar leidžiama išrašyti ir vaistus, ir paskirti gydymą“, – pastebėjo Centro poliklinikos direktorius, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas Kęstutis Štaras.

Morta
2020-06-24 21:50:52
Vida Augustiene, pasakyk tiesiai šviesiai, tai kas tą baimę įvarė pacientams?, kad bijo eiti pas gydytojus, tai jūsų ir valdžiažmogių nuopelnas. Kaip jums visiems negėda.
Atsakyti
(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Petras 2020-06-28 20:06:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai kirsinami pacientai ir medikai, tai PSDF lėšomis gali pasinaudoti partijos bičiuliai ir jų atstovai.
bičiulių interesai   ATSAKYTI
tiesa 2020-06-28 16:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai ministras debilas tai visa sitema suknista plius panevezys ligonine super korunpuotas
padare zmogeliui operacija dar i kisene susimokejo tukstantin euriuku    ATSAKYTI
tiesa 2020-06-28 16:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jiuk kiek zmoniu ligonieses uzsikrete ko stebetis ,dundukai dirba ir kaltu nera ,mirsti nuo infarkto ar insulto ,skele nuo cronos viruso .   ATSAKYTI
? 2020-06-27 05:20:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"Apie naujus su zidiniai ligoninese". Kaip suprasti?   ATSAKYTI
? 2020-06-27 05:20:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"Apie naujus su zidiniai ligoninese". Kaip suprasti?   ATSAKYTI
Liuda 2020-06-25 20:57:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bagota valstybe: medikam uz nieka alga, prastovos dirbantiems,o vyresnius ir daugiau uztrenktos durys i gyvenima   ATSAKYTI
Absoliutus 2020-06-25 14:04:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Melas. Tai jūs patys pacientus taip įbaiminot, kad niekas nesikreipia. Staipsnį mane labai supykdė, vis tik suskaudus tuoj prašoma gyd. pagalbos. Tai kaip tik gerai, kad ne paskui einama, kai jau būna per vėlu. Straipsnyje toks melas, kad šlykstu net skaityt. Fuiiii   ATSAKYTI
Bronius 2020-06-25 09:18:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kad padengti nesąmoningą pacientų aptarnavimo principą ir jos neveiklumą, apvertė "plokštelę" ir atpirkimo ožiais padarė pačius žmones - tipo bijo net išeiti iš namų. Gėda...   ATSAKYTI
Kotryna 2020-06-25 09:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maza, kad virusas zudo, tai dar medikai prisideda. Visiems reikejo forminti skurdzias darbo prastovas, o medikai nepajudine pirstelio gauna visa atlyg.Ir dar vel bega i antrus darbus, nes mums reikia padeti ismoketi ju paskolas butams ar namams..    ATSAKYTI
D 2020-06-25 07:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne nu iki tiek nusisneket ir fantazuot ir dar dirbt toki darba,tai tikriausiai tik lietuvoj imanoma,kitur tai i Sveksna isveztu ar chpe uzdarytu.Rinkites ponios,kur jums vieta.Ne zmones bijo eit pas daktaru bet daktarai issidirbineja,gydymo istaigos po karantino nesamones daro,pinigu gavo,dirbt nebenori,vis telefoniuku,telefoniuku .....   ATSAKYTI
Ruta 2020-06-25 06:31:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereik rasinet nesamoniu kai susergi dingsta visos baimes nori nenori tenka kreiptis o baime 3 menesius sejo ziniasklaida diena is dienos rasydama savo straipsnius rodydama grabus   ATSAKYTI
JO 2020-06-25 00:41:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o tai kas tą baimę įvaro žmonėms ypač senesniems?taigi valdžia su savo žiniasklaida ir visokie profesoriai,kasdien žmones gasdina per visas žiniasklaidos priemones,tikrai yra žmonių kurie vyresni ir dar nuo karantino pradžios laukan neina,tai juk čia ligos ieškojimas,visą vasarą,pavasarį gamtoje nebuvus,šitie žmonės liks be jokio imuniteto,kad ir jaunų yra sudebilėjusių jei iki šiolei pas tėvus nevažiuoja,žmonės gal atsipeikėkit eikit į gamtą,važiuokit visur,džiaukitės vasara,meskit visas baimes   ATSAKYTI
Kai nueisi pas gydytoja 2020-06-24 23:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tuoj reikes korono testa darytis,jei tik temperaturos bus.Naxrien man tada ten eiti kad uzkrestu ar ne su savo testais.   ATSAKYTI
Pilietis 2020-06-24 23:31:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
VSD žvalgybos medicinos tarnyba gali išsiaiškinti kas bando kiršinti pacientus ir medikus? Kokie jų tikslai ir kas užsakovai?   ATSAKYTI
Pikta 2020-06-24 23:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nu žiaurų,kaip meluoja,kad pacientai bijo eiti į poliklinikas, negalima pas juos patekti! Kiek gi galima meluoti ?kiek jums svolaciai sumokėjo už tą melą?   ATSAKYTI
Bn 2020-06-25 06:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aišku kad bijo žmones, nes poliklinikose labiausiai ir galima užsikrėsti.    ATSAKYTI
Romas 2020-06-24 23:18:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
idiotu sutve,del paprasto coronaviruso marinanti nuo kitu,kur kas rimtesniu ligu....   ATSAKYTI
Min 2020-06-24 23:01:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ko nevaryti žmonėms baimes,....
Gi kam dirbti jei už dyką pinigus moka...
Bailiu banda....
Kur jūsų hipokrato priesaiką m...?
Nors ir kvailas klausimas....
Parduota už skatikus....    ATSAKYTI
Lina 2020-06-24 22:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nueisi su viena diagnoze, bet virusą parašys, nes pinigus už tai moka!!! Visi žmonės su 100 rūšių virusų gyveno ir gyvena, bet imuninė sistema juos laiko gniaužtuose, o čia kažkokią nesamonę sugalvojo PSO, bemoksliai, beraščiai, papirko politikus(ir tai dar ne pabaiga, nes farmacijos vilkai dar mokės!!!), ir iš paraščių ištraukė vieną štamą, apie kurį šiai dienai net penktokai žino, ir durnina visus. Plamen Paskov, daugybė Italijos profesorių, Amerikos gydytojų, Vokietijos gydytojų pasakoja, koks tai yra "virusas", o mus visvien avinų banda laiko!!! O kur mūsų nepriklausomi gydytojai- virusologai??? Krūmuose sėdi?! Tegu sėdi, išlys galai, o toks veryga, kuris savo diplomą patvory nusipirko, prieš save tautą nusistatė, kad ir kaip soroso su geicu pagerbtas bus, bet gyventi su tuo teks verygai, jei dar kažkiek sąžinės turi.   ATSAKYTI
Morta 2020-06-24 21:50:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vida Augustiene, pasakyk tiesiai šviesiai, tai kas tą baimę įvarė pacientams?, kad bijo eiti pas gydytojus, tai jūsų ir valdžiažmogių nuopelnas. Kaip jums visiems negėda.    ATSAKYTI
loldummy33 2020-06-24 21:43:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Nekalbekit netiesos!!!Visose poliklinikose,jei neturi ar pamirsai,gausi kauke,pirstines ir dezinfekacinio skyscio prie iejimo,bei kiekviename kabinete.Visur ieinant pamatuojama temperatura.   ATSAKYTI
Ruta 2020-06-25 06:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir skystis ir kauke padeda   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Seimo posėdis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jau išsidalino vienmandates apygardas tarp savo kandidatų Seimo rinkimuose. Premjeras Saulius Skvernelis – Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių ...
Ginekologas (nuotr. 123rf.com)
Medikai su nerimu konstatuoja toliau blogėjančią tautiečių, ypač jaunų vyrų, lytinę sveikatą. Jų teigimu, lytiniu keliu plintančių infekcijų banga laukia ne tik dėl karantino ...
Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai malšino siaubingą gaisrą Kėdainiuose. „Kėdainių grūdų“ teritorijoje atvira liepsna degė milžiniškas pastatas, kuriame laikoma ...
Ūkininkai skaičiuoja 90 procentų derliaus praradimo: viskas dėl liūčių (nuotr. stop kadras)
Liūtys išguldė ūkininkų pasėlius – kai kurie skaičiuoja praradę net 90 procentų derliaus. Kenčia ir daržovių augintojai. Ūkininkų atstovai skaičiuoja, kad nuostoliai – dešimtys ...
Žvejai į Šešupę suleido 2000 upėtakių: žvejoti gali visi, bet su viena sąlyga (nuotr. stop kadras)
Versline žuvininkyste vidaus vandenyse užsiimančias įmones siekiama įpareigoti griežčiau apskaityti laimikį – žvejyboje turėti naudoti telemetrinę stebėjimo sistemą. Šiais GPS ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų