Mamos netekusi panevėžietė išliejo apmaudą dėl medikų: „Visko taip nepaliksiu“

Dar birželio 4 d. į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvežusi insulto ištiktą mamą panevėžietė Kristina pasakojo likusi šokiruota medikų nepagarbiu elgesiu. Šiandien ji dalinasi širdį draskančia žinia – 66-erių metų mamos išgelbėti nepavyko. Moteris jaučia nuoskaudą, kad medikai padarė ne viską, ką galėjo, ir ketina dėl to kreiptis į aukštesnes instancijas. 

„Mirė mamytė, net nesulaukusi 67 metų. Tikiu, kad galėjo būti bent kažkiek kitaip... Šios istorijos tikrai nepaliksiu, nes priėmimo skyrius turi į tokius ligonius žaibiškai reaguoti, gydytojas, matantis, kad vyksta priepuolis ne šūkauti turi, o kuo skubiau suteikti pagalbą bet... Tikiu, kad įdėjus visas pastangas galų gale tokios patyčios „valstybinėje medicinos įstaigoje“ baigsis...“ – dėstė ji.

Dabar moteris sako pirmiausia norinti palaidoti mylimą mamą, tačiau žada nenuleisti rankų ir aiškintis, ar medikai iš  tiesų padarė viską, kad išgelbėtų mamą.

„Kreipsiuosi į visus, kurie yra vienaip ar kitaip nukentėję nuo priėmimo skyriaus darbuotojų nekompetencijos, dėl „gydytojų“ vulgarumo ir nedėmesingumo ir tikrai rankų nenuleisiu. 

Mūsų artimų netektis – tai mūsų širdies dalies išplėšimas, bet kai gydytojai, šiuo atveju – Jūratė Eivienė, budėjusi 2 neurologijos skyriuje, matydama žmogų be reakcijos tesugebėjo man kelti priekaištus, kad aš viešinu apie jų „darbą“, o ne kuo skubiau suteikti ligoniui pagalbą, ar tai galima vadinti kompetentinga darbuotoja? 

Ar rėkti palatoje, kurioje sunkūs ligoniai, etiška ir leidžiama? Galų gale čia ne dėvėtų rūbų parduotuvė, kurioje mėtomi rūbai net ant žemės. Čia – žmonės, kurie per savo gyvenimą nusipelnė bent jau skubios pagalbos ir pagarbos“, – nusivylimo neslėpė Kristina.

Piktinosi gydytojos elgesiu

Nors dar birželio 11 d. situacija, anot pašnekovės, atrodė kontroliuojama, jau po dviejų dienų Kristinos mama paniro į gilią komą. 

REKLAMA

Moteris pasakojo, kad nuėjus aplankyti mamos jai kilo daug klausimų dėl teikiamos pagalbos tinkamumo.

„Kodėl ji iš karto nebuvo guldoma į reanimacijos skyrių, kodėl gydytoja prie paciento gali šitaip rėkauti ir sakyti man, kad šlykščiai meluoju? Taip pat – jog ji pasirūpins, kad negaučiau leidimo, kai tmano mama purtėsi tarsi epilepsijos priepuoliui ištikus ir nereagavo į aplinką...

Taip, liga „banguojanti“, viską suprantu, bet toks gydytojos elgesys man protu nesuprantamas. Uždėjo aparatą matuoti spaudimą ant įvesto kateterio, ranka buvo mėlyna, aš paklausiau, gal yra kitoks būdas spaudimui pamatuoti, o tada gydytoja ir pradėjo...

Čia mamytė purtėsi, bėgo putos, duso, o ji šaukė, kaip pasirūpins, kad man nebūtų leidimas duotas lankyti... Skyriaus sesutės žaibiškai reagavo, kol gydytoja savo balso stygas lavino palatoje prie sunkių ligonių“, – pasakojo ji.

Ligoninė: nebuvo galima niekuo padėti

Paprašyta pakomentuoti situaciją Respublikinė Panevėžio ligoninė išreiškė užuojautą pašnekovės mamos mirties, tačiau pabrėžė, kad medicinoje neišvengiama atvejų, kai medikai yra bejėgiai.

„Informuojame jus, kad p. K. Jakšienės mamos mirties priežastimi buvo liga, kuri yra visiškai nesuderinama su gyvybe. Deja, bet medicinos praktikoje yra atvejų, kuomet net ir geriausi gydytojai niekuo nebegali padėti pacientui. Šis atvejis – būtent toks", – rašoma ligoninės atsiųstame atsakyme.

Anksčiau komentavusi šį atvejį ir Kristinos išsakytus skundus ligoninės administracija pabrėžė, kad  jokio raštiško pareiškimo ar skundo dėl to nebuvo gavusi.

Tuomet ligoninės vadovybė apgailestavo, jei įvyko tokia istorija, tačiau pabrėžė, kad vidaus audito procedūros siekiant nešališkai ir visapusiškai išsiaiškinti situaciją, ją nedelsiant ištaisyti, taikyti administracines priemones prieš netinkamai savo pareigas atlikusius darbuotojus, galėtų būti pradėtos tik turint oficialų kreipimąsi dėl netinkamo(ų) gydymo įstaigos darbuotojo(ų) veiksmų.

Buvo pabrėžta, kad atsakingi ligoninės darbuotojai yra supažindinti su šia situacija ir jiems pavesta sugriežtinti darbo kontrolę ir, paaiškėjus trūkumams darbe, nedelsiant juos šalinti. 


Rašyti komentarą...
a
alda
2020-06-17 17:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turetu sesti i kalejima medikai.per daug jiems plojot mielieji ,per daug.pasekmes akivauzdxios
Atsakyti
-14

t
taigi
2020-06-17 17:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko jie neissiaiskins ir net nesiaiskins bus pasakyta kad padaryta viskas teisingai ir kaltu nebus kaip visada
Atsakyti
-7

J
Jonas
2020-06-17 17:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daktarai dar nepasiruoše per tris menesius priimti ligoniu,tai kada priims,jad dar tebegydo telefonais,neregistruoja pas specialistus,šeimos gyd.vienu žodžiu nesiskaito su ligoniais,atrodo,kad ten kam malonu sveikam vaikščiot,bet jei ne korona nepriima...
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų