Panevėžietė Kristina Jakšienė pasakojo likusi apstulbusi, kokios pagalbos miesto ligoninėje sulaukė čia atvežusi insulto ištiktą mamą. Jos teigimu, medikai ne tik neskubėjo tinkamai teikti pagalbos, reikalavo atvežti sauskelnių ir kitų higienos priemonių, tačiau neleido jų perduoti. Moteris guodėsi, kad nuo birželio 4 d. tik šį ketvirtadienį gavusi informacijos apie mamos sveikatos būklę. Ligoninė gi teigia, kad jokio raštiško skundo dėl šios situacijos nėra gavusi.

Ligoninė (nuotr. stop kadras)

Ligoninė (nuotr. stop kadras)

„Tariame medikams: Ačiū! Taip, yra kuriems visada nepamiršti padėkoti, o mano šių dienų susidūrimas su Panevėžio ligonine... net nesuprantu, už ką jiems dėkoti...“, – tokiais žodžiai panevėžietė pradeda pasakoti savo istoriją.

Nežinioje paliko kone savaitę

Mamą dėl insulto atvežusi į ligoninę moteris piktinosi neatsakingu ligoninės personalo darbu.  

„Atvežamas sunkus ligonis, insultas, smegenyse kraujavimas, iš greitosios nesugeba ligonio švelniai perkelti į kitą gultą, nes ne tik nežino, kaip tai padaryti, bet dar ir lovos stabdžiai neužspausti... Lova sau, ligonis verkia (kalbėti negali), o greitosios „medikai“ sako: „Nestovėkite, padėkite įlėkti...“ Gerai, jokių bėdų, o tada ir prasidėjo...

REKLAMA

Ligonis nuvežamas į apžiūros skyrių, pašaliniai neįleidžiami, suprantama. Laukiu valandą, dvi, tris, jokių žinių, kaip jaučiasi mano artimas žmogus (koridoriuje gydytojai, sesutės jaučiasi tarsi parke, šmaikštauja ir, na, nėra ko skubėti, ar bent pranešti, kas vyksta. 

Valio, veža tyrimui, pacientas negali kalbėti tik dejuoja nuo skausmo, paralyžiuota kairė pusė ir personalas nesivargina apkloti, nes veža per koridorius... Atliko tyrimus ir vėl į apžiūros kabinetą, laukiu... Viskas gerai, keliamas ligonis į Covid skyrių, nes reikia laukti testo atsakymo, suprantama. Štai ir išaušo kita diena, bet susisiekti su gydytoju tai tas pats, kas pagauti krentančias žvaigždes...“, – dėstė Kristina.

Skubios pagalbos palata

Skubios pagalbos palata

Paprašė atvežti pampersų

Jos teigimu, po visų vargų sulaukus neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato, visi, kaip ji sako, fantastikos elementai prasidėjo mamai patekus į neurologijos skyrių.

Pašnekovė pasakojo, kad jos buvo paprašyta atvežti sauskelnių, šlapių servetėlių, kremo, vandens ir kitų higienos reikmenų.

„Lekiu, superku, atvežu, o ten prie „sargų“ bokštelio pasitinka ūsuotas dėdė su cigarete dantyse ir sako, cituoju: „Mes ne siuntų tarnyba ir Verygos įsakymu negalime perduoti jūsų atvežtų daiktų“. 

Klausiau, kaip tada man perduoti higienos reikmenis, jei jų negaliu nunešti į skyrių, o tada ūsuotas dėdė sako, kad padėčiau čia (lauke vežimėlyje), rytoj ateis ir paims. Rytoj, o jei lietus? Niekam tai neįdomu, nes niekas neįpareigotas...“ – pasakojo ji.

REKLAMA

Medikė skundėsi, kad sunku vartyti ligonį

Tuo metu su gydančia gydytoja susisiekti moteriai taip pat vis dar nepavyko, nors, anot pašnekovės, ant paciento bylos jos numeris buvo aiškiai parašytas. 

„Vėl bandžiau susisiekti ir klausti, kaip paciento būklė ir kaip man perduoti būtinus higienos reikmenis, bet pakeltu tonu man nežinomas asmuo (neprisistatė savo vardo ir pavardės) pasakė, cituoju: „Greičiau vežkite pampersus, nes neturime, ką dėti, o vartyti tokį ligonį taip sunku, kad mano nugara jau susukta“.

Sunku vartyti?! O tai kaip čia dabar yra, kad medikas dirba prie sunkių ligonių ir turi priekaištų ligoniui, kad jis pats negali apsiversti? Ar tai reiškia, kad „man sunku ir jūs mane supraskite“? Apstulbau ir paklausiau, ar aš atvežiau karkvabalį nuo gatvės, jei pakeltu tonu taip kalbama? Ar nebus toks pats tonas galimai panaudotas ir prieš sunkų ligonį, kuris negali apsiginti ir pasakyti, kaip jam skauda? 

Kokiame amžiuje gyvename? Pas pacientą neleidžiama, o priekaištų krūvą gavau iš „darbuotojos“, kurios vėl paprašyta pristatyti tiesiog numetė telefono ragelį...“, – piktinosi Kristina.

Toliau ji sako vėl skambinusi ir klaususi, ar yra galimybė perduoti krepšelį, kuris jiems patiems palengvins ligonio priežiūrą.

Apskritai ji stebėjosi, kodėl pati ligoninė tokiais dalykais kaip sauskelnės, apsiprausimas, priežiūra ir vanduo neaprūpinanti pacientų? 

„Gaila, kad ligoninės telefoniniai pokalbiai neįrašomi, taip pat labai gaila, kad pati nesusiprotėjau to įrašyti... Būtų ligoninės vadovybei „smagu“ juos paklausyti...“, – pridūrė panevėžietė.

REKLAMA

Moters teigimu, įstaigos administracija ligonių lankymo ir būtinų daiktų perdavimo taisykles paskelbė tik birželio 8 d. ir nuo tada pradėjo jų laikytis, kai buvo paviešinta ši istorija. 

„Iki tol tvarka buvo neaiški ir kiekvienas darbuotojas interpretavo savaip pagal savo patogumus...“, – teigė ji.

Liūdna moteris

Liūdna moteris

Pasijunti kaltas, kad kreipeisi pagalbos

Pašnekovės teigimu, Panevėžio ligoninės personalo elgesys ir priėmimo skyrius nėra naujiena, o vadovybė tik apsimeta, kad dirba.

„Daugybė žmonių turi nuoskaudų dėl Panevėžio ligoninės priėmimo skyriaus darbų. Keitėsi vadovas, bet tvarkos vis dar jokios. 

Atvykę į skubios pagalbos priėmimo skyrių visada pasijunti kaltas, kad atvykai. O jei sveikatos problemos tokios, į kurias reiktų skubiai reaguoti, tai to tikrai nėra. Vis tik tai – valstybinė medicinos įstaiga, o jaučiamės kaip naikinimo ir žeminimo aparate“, – apgailestavo ji.

Tiesa, dar kartą susisiekus su Kristina, moteris pasidžiaugė, kad ketvirtadienį pagaliau pavyko susisiekti su mamą gydančia gydytoja, personalas taip pat po viešų žinučių žiniasklaidoje ėmė elgtis kitaip. Tačiau nerimo kelia tai, kad pakilusi mamos temperatūra.

„Šiandien tikrai jau maloniai šnekėjo, informavo apie visus tyrimus, kurie jau atlikti ir dar laukia. Vėl buvo atliktas tomografas ir tie krešuliukai kaip ir skaidosi. Dar nori atlikti širdies, gerklės kraujagyslių tyrimus, nes ji labai dūsta. Tam gali įtakos antsvoris turėti, bet ir širdis.

Paklausiau gydytojos, ar mamai kaip gulinčiam ligoniui nėra galimybės gauti bent kažkokias kompensuojamas higienos priemones – sauskelnes, šlapias servetėles. Kadangi ji neturi invalidumo, tai būtų kryžių keliai. Bet ne tai svarbiausia.

REKLAMA

Dar neseniai paskambino seselė iš posto ir paprašė atvežti čiulpiamų pastilių nuo gerklės skausmo, nes mamai labai skauda gerklę ir ji springsta. Tai kelia nemažai rūpesčio. Sesutė ramino, kad gal įtakos turi temperatūrų kaita, gal koks virusas. Be abejo, man nesunku atvežti vaistų, padaryti arbatos, bet faktas, kad jai kyla temperatūra, skauda gerklę ir kosti, tikrai kelia nerimą", –  pasakojo Kristina.

Ligoninė oficialaus skundo nesulaukė

Dar antradienį paprašyta pakomentuoti situaciją Respublikinė Panevėžio ligoninė pabrėžė, kad nėra gavusi jokio raštiško pareiškimo ar skundo, susijusio su šia įvardinta situacija. 

„Esant šioms aplinkybėms, negalime viešai komentuoti esamos situacijos. Neturėdami pareiškėjo kreipimosi į mus, neturime pagrindo pradėti vidinio tyrimo, šios situacijos visapusiško išsiaiškinimo ir galimų pareigybinių ir(ar) darbuotojų elgesio nusižengimų atskleidimo.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas deda daug pastangų, kad mūsų gydymo įstaiga dirbtų sklandžiai, efektyviai ir atlieptų visus pagrįstus mūsų pacientų ir jų artimųjų lūkesčius. Šiuo sunkiu ir labai atsakingu šaliai metu, kuomet yra apribotas ne tik ambulatorinių ir stacionarinių medicinos paslaugų teikimas, bet ir gydymo įstaigos bei joje besigydančių pacientų lankymas, kartais kyla įvairių nesusipratimų, nesusikalbėjimų, o, kai kada, ir „valdiško“ darbuotojų požiūrio į savo pareigas bei bendravimą su lankytojais“, –  rašoma portalui atsiųstame atsakyme. 

REKLAMA

Kartu pabrėžiama, kad  žmonės yra pasiilgę senosios gydymo įstaigos ir juose besigydančių pacientų lankymo tvarkos, tad kartais yra keliami reikalavimai, kurių šiuo metu gydymo įstaigos patenkinti negali. 

Dėl situacijos informavo darbuotojus

Anot įstaigos vadovo Arvydo Skorupsko, ligoninės svetainėje yra patalpinta visa reikalinga informacija, susijusi su karantininiu laikotarpiu nustatyta buvimo gydymo įstaigoje tvarka, bendravimo su gydytojais galimybes ir joje besigydančių pacientų lankymo sąlygas. 

Ligoninės vadovybė apgailestavo, jei įvyko tokia istorija, tačiau pabrėžė, kad  vidaus audito procedūros siekiant nešališkai ir visapusiškai išsiaiškinti situaciją, ją nedelsiant ištaisyti, taikyti administracines priemones prieš netinkamai savo pareigas atlikusius darbuotojus, galėtų būti pradėtos tik turint oficialų kreipimąsi dėl netinkamo (ų) gydymo įstaigos darbuotojo (ų) veiksmų

„Atsiprašome už patirtus nepatogumus. Visų ligoninės pacientų ir jų artimųjų nuolat prašome – įvykus nesusikalbėjimui su ligoninės darbuotojais, pasireiškus jų netinkamam elgesiui ar susiklosčius kitoms, pacientų ar jų artimųjų manymu, jiems nepalankioms, jų poreikių netenkinančioms situacijoms, pirmiausia kreiptis į ligoninės administraciją, žodžiu ar raštu išdėstyti savo nusiskundimus, pastabas, pasiūlymus.

Ligoninės administracija nedelsdama reaguos į šiuos darbo tvarkos pažeidimus, profesinės etikos normų nesilaikymo apraiškas, turės realų pagrindą atlikti vidinį auditą ir laiku sudrausminti pažeidėjus. Tuomet ir ligoninės atstovų  komentaras bus viešas ir savalaikis“, – dėstoma ligoninės atsakyme.

Pabrėžiama, kad atsakingi ligoninės darbuotojai yra supažindinti su šia situacija ir jiems pavesta sugriežtinti darbo kontrolę ir, paaiškėjus trūkumams darbe, nedelsiant juos šalinti. 

Geda
2020-06-11 21:20:11
Ar medikai apsimeta,kad nezino apie tris auksines val.,kada po insulto galima sugrazinti zmogu I gyvenima? Nuzmogejimas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2020-06-12 14:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pilnai pritariu su visomis pacientės artimo žmogaus pretenzijomis dėl Panevėžio ligoninės priėmimo ir, aplamai, ligoninės gydytojų darbų. Dėl jų kompetencijų nieko negaliu sakyti - nežinau, nors dažnai, psitikrinus, diagnozės su kitu miestu medikais, dažnai jos labai skiriasi. Bet.... elgesys dažnai labai nemalonus. Ypač su vyresnio amžiaus žmonėmis. Teko su tuo susidurti ne vieną kartą, atvežus į priėmimą savo garbaus amžiaus mamyte.
Dabar, kai artimieji negali stebėti, ką medikai daro su jų artimaisiais, tai medikams tikras rojus.   ATSAKYTI
adelė 2020-06-12 09:47:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NUŽMOGĖJIMAS IR PRIESAIKOS NESILAIKYMAS PASITAIKO IR KITŲ MIESTŲ LIGONINĖSE ?Mūsų MEDICINA sunkiai serga o gal ir yra komos būklėje Ministre imkitės priemonių ir neatiduokite viso darbol laiko infprmacijai apie KORONĄ ?   ATSAKYTI
mociute 2020-06-12 09:42:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo toliau tuo medikai rodo tikrąjį savo veidą . Praradę visiškai žmoniškumą . Kažin kaip pasijaustų jeigu tai būtų jų artimam žmogui ? Dabar daugiau nieko negirdime tik reikalavimą jiems mokėti .Už ką ?   ATSAKYTI
To Saule 2020-06-12 07:50:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prastovose irgi minimumą mokėjo   ATSAKYTI
Jonas 2020-06-12 05:05:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienintelis kelias-mažinti atlyginimus medikams.Tokios algos jie nenusipelnė.   ATSAKYTI
Pensininkai 2020-06-11 23:30:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu straipsnyje nurodytiems faktams, kad skubios pagalbos priėmimo skyriuje Panevėžyje pasijunti kaltas, kad atvykai. Amžiumi jaunesni dirbantys gydytojai yra lankstesni ir padoresni, o žilagalviai kitokie...žiūri per akinių viršų į pacientą su neapykantą, kaip išdrįso " trukdyti jam ramybę... " Ne visada viską aiškiai pasako , neišaiškina, todėl už kai kurias atliktas paslaugas paprašoma susimokėti. Juk Valstybinė medicinos įstaiga, o jaučiamės, kaip žeminimo aparate.   ATSAKYTI
2020-06-11 23:23:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkoks siaubas vyksta su gydymo įstaigomis,kas už tai atsakys, tyrimai nedaromi pas gydytoją pakliūti kryžiaus kelias, ministras sako viena o kaip susiduria žmonės su konkrečia situacija matome kitą realybę...   ATSAKYTI
as 2020-06-11 22:57:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ble as nežinau kaip dar žmonėms netrunka kantrybė ko niekas nesukyla jau mato kad visus marina specialia ,čia kaip amerikoi viešai smurtą padare prieš juodaodi teisėsauga ,o LIETUVOJA medicina tyliai daro ir naikina žmones ,jiems jokios nebera hipokrato priesaikos jiems dabar pinigai terupi    ATSAKYTI
2020-06-11 22:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano močiutei buvo taip pat,po beveik trijų savaičių parsivežėm iš panevėžio ligoninės į slaugos ligoninę,kur po dviejų dienų mirė,buvo baisios pragulos,su temp,niekas net nepranešė kad jau nebešneka,nevalgė ir būklė tik blogėjo..nėra teisybės,saugokit savo artimuosius ir kovokit už juos prieš tokius gydytojus,laiko juos tik todėl,kad nebėra kuo pakeisti...   ATSAKYTI
LLL 2020-06-11 22:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šiais laikais yra išmanusis telefonas ir juose galima nemokamai atsisiųsti pokalbių įrašymo programa (automatic call recorder). Nes bus daug nusiskundimų. Jiems žmonės plojo ir aukojo pinigų. Kur juos dėjo? Pvz kaip eiliniui žmogui reikia visada rodyti kur jis išleido žmonių suaukotus pinigų. Kodėl gydytojai nerodo?    ATSAKYTI
2020-06-11 23:17:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip yra išmanusis telefonas,o jūs pabandykite įrašyti jeigu neįleidžiami  
Nijolė 2020-06-11 22:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paduokyt i tieisma i med-personala šįtos lygoninės.(skiriaus)   ATSAKYTI
Vardenis 2020-06-11 22:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gulėjau ten žinau niaurohirurgi į ,tik Taškus tada buvo visi kiti mėsininkai Paskalis taip pat sesutės žvėrys. Padla kava geria paprayk vandens ,ats.ka aš į namus Biržulio eisiu. Kada su,ino kad pasma Vilnius mania ir tada jo panoresi pizes gatavos pastatyta buvo   ATSAKYTI
Rimante 2020-06-11 22:30:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko švento žiauru iki ko dasigyvenom,    ATSAKYTI
Algirdas 2020-06-11 22:30:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Labas vakaras    ATSAKYTI
Algirdas 2020-06-11 22:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Labas vakaras    ATSAKYTI
Brr 2020-06-11 22:29:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visą karantiną šundaktariai durniu voliojo,bet algų pasiimti nepamiršo   ATSAKYTI
Saulė 2020-06-11 22:47:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Mes buvome prastovos ir algų nei cento negavome. Nerašykite, jei nežinote.   
Bosas 2020-06-11 22:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Yra toks dalykas kaip diktotofonas (programele). Irasinekit kiek norite...   ATSAKYTI
Mams 2020-06-12 00:06:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siuo metu palanki situacija diagnoze covid -19  
Geda 2020-06-11 21:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar medikai apsimeta,kad nezino apie tris auksines val.,kada po insulto galima sugrazinti zmogu I gyvenima? Nuzmogejimas.   ATSAKYTI
Ddd 2020-06-13 09:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie nenori sau papildomo darbo užsikrauti geriau viską ant koronos viruso nurašyti   
Jei 2020-06-18 15:18:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zmogui butu 30-40metu manau kitoks poziuris butu o jei zmogus pensijinio amziaus - zodziu kaip dievas duos. Baisu bet taip yra.   

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Patikrinimas (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Rengiantis galimai antrai koronaviruso bangai, Vyriausybė šią savaitę skyrė 57,7 tūkst. eurų grupinio testavimo galimybėms Lietuvoje įvertinti ir parengti planą, kaip tokie ...
Alkoholis parduotuvėje (nuotr. 123rf.com)
Pastaraisiais metais rinką užkariavo itin populiariu alkoholio pakaitalu tapę nealkoholinis alus, vynas, sidras ir kiti panašūs gėrimai. Vis dėlto gydytojai tokio pasirinkimo ...
Senjorė (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda su Tarptautinio valiutos fondo atstovais tariasi, koks Lietuvoje bus valstybinis bankas. Siekdami valdžios valstiečiai žadėjo sukurti banką ...
Agnė Širinskienė (nuotr. stop kadras)
Paradoksas: vasara – atostogų metas ir tiems, kurie pagal įstatymus atostogų neturi. Tai – Seimo nariai. Plenariniams posėdžiams artėjant į pabaigą, ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Per praėjusią parą užregistruoti penki nauji koronaviruso atvejai: trys Vilniaus ir po vieną Klaipėdos ir Utenos apskrityse, sekmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų